Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem költök magamra semmit és...

Nem költök magamra semmit és rosszul érzem magam tőle, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az van, hogy ha költök akkor szégyellem magam és bűntudatom van, akkor is ha vettem egy nadrágot, mert ami volt, tönkrement. Ha nem költök akkor meg sóvárgok pl egy farmerdzseki után amit hónapok óta kinéztem de most annyira le volt százalékolva hogy megvehettem volna simán, mert volt nálam pénz, de nem tettem, mert elkezdtem lebeszélni magam róla.


Szeretnék jól kinézni, sminkelni, vagy festeni a körmöm, de egyszerűen sajnálom rá a pénzt pedig vaskos összegeket teszek félre minden hónapban, csak hogy félre legyen téve.

Volt valaki ilyen helyzetben?



2019. júl. 8. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Ugyanez van velem is!

Van, hogy egy müzliszeletről beszélem le magamat a kisboltban, merthogy 'minek', 'feleslegesen ne költsél magadra', 'nem érdemled meg', és ezek társai...

18/L

2019. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

akkor fordítsd meg a dolgot

legyél büszke magadra, ha 1-1 jó terméket jó áron megtudsz venni!

nincs értelme egyiknek sem, hogy sanyargasd magadat vagy azért mert nem veszed meg, sem azért mert megvetted

persze elkényeztetni sem kell magadat annyira, hogy akkor mindent megveszel, amikre nincs is szükséged


találj ki 1 keretet havonta és azt költsd erre és próbálj meg minél ügyesebb lenni ennek elköltésében

2019. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Én sem szeretek költeni, de muszáj.

De ez annyira helyzet függő. Hány éves vagy, van-e családod. Én minden pénzemet a gyerekekre költöm, irtó sokba kerülnek, nincs más választásom, az összes pénzünk rájuk megy, magunkra sokkal kevesebb és csak ritkán, de annál jobban örülök annak a dolognak. Összességében én is inkább spórolnék, de nem tehetem.

2019. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, a párommal élek, nincs gyerekem
2019. júl. 8. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne bűntudatot érezned...később meg majd megbánod, hogy fiatal korodban nem vetted meg/csináltad azt amit akartál, mert akkor sajnáltad rá a pénzt.


Én is ilyen voltam, sok mindent kihagytam az ilyen gondolkodás miatt. Most már megveszem magamnak amit akarok...Néha érzek miatta bűntudatot, de elmúlik.

Minek dolgozzak akkor, ha nem adom meg magamnak amire vágyok?

2019. júl. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!