Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki azt mondja" ne adjak a...

Aki azt mondja" ne adjak a hajléktalannak "az végiggondolta már, hogy ha senki nem adna egyes hajléktalanok éhen halnának, mert pl. nem is tudnak már dolgozni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 9. 08:41
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Én is megdolgozok a pénzemért. Miért osztogatnám el? Aki tényleg nem képes dolgozni, az megkaphatja a megfelelő segítséget a "rendszertől".

Hogy saját példát is hozzak: az egyik aluljáróban koldult egy terhes nő, az volt a sztorija, hogy kirakta az ura, a szülei pedig már nem élnek. Egy szervezettel karöltve szereztünk neki helyet egy anyaotthonban. Amikor be akartuk kísérni elhajtott minket a fenébe.

2019. júl. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
87%

Pont az ilyen buta, hiszékeny emberek miatt kéregetnek, mint a kérdező. Nálunk van a családban hajléktalan, számtalanszor eljátszotta a bizalmunkat.

A többi sz..rházival lakik a hajlesz szállóban, mert a munka büdös. Már senki sem akar segíteni rajta. Ha haldoklana az utcán, inkább még kettőt bele is rúgnék.

2019. júl. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sokszor átgondoltam.


És én nem szeretnék élni, ha már arra se lennék képes, hogy dolgozzak és eltartsam magamat. Nem fogok olyanban segíteni senkinek sem, amit magam életében sem várok el.


Jobb nélkülük, és ha olyan helyzetben lennék, akkor jobb lenne nélkülem.


.

2019. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
72%
En nem fogok az utcan keregetni, inkabb a halal. En ferfi vagyok. Sok allasra jelentkeztem am.
2019. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%
Meg nekem tanfolyamra kell szoval aproval nem vagyok kisegitve.
2019. júl. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Én olvastam, hogy azért nem akarnak kaját, mert azt mindenki ad nekik, és kapnak is. Akivel az interjú készült, ő pl. tisztálkodószereket akart venni.


A másik meg az, hogy ha valakinek adok pénzt, azt felőlem bedobhatja a Dunába is, az az övé.

2019. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
81%

Nyugavér és csigalom.



Látom nem érted, kérdező.

Mindenkinek adott a lehetőség, hogy talpra álljon.

Nem kell önerőből küzdenie, sok szervezet létezik, akik ahol tudják, támogatják nekik a munkaszerzést, és a szállást is. Sőt, orvosi ellátást is biztosítanak ekkor.


Szóval aki ezekkel nem él, nem is próbál meg tenni a helyzete ellen, az csak csússzon az aluljáróban és szedje a csikket.


Lehet pszichopata patkányozni, tessék.

2019. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
81%

Mitől lettél olyan ideges kérdező? Hirtelen hogy kibújt belőled az ember!

Ha gondolod, adjál, nem tiltja senki. De akkor te is tudomásul vehetnéd hogy az emberek egy (remélem nagyobb) része meg nem ad mert nem biztos hogy jó helyre megy. Egyébként nem a mi dolgunk velük foglalkozni, gondoskodni róluk. Ők ezt az utat választották.

2019. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is küldött üzenetet, le is tiltottam.

Kérdező, ha akarsz, menj szociális munkásnak, vagy önkénteskedni szállóra, rajta, egész nap tudsz rajtuk segíteni, aztán talán majd egyszer te is rájössz az igazságra.

2019. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég hamar kimutatta abból a nagy szociális szájából a foga fehérjét. :)
2019. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!