Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki azt mondja" ne adjak a...

Aki azt mondja" ne adjak a hajléktalannak "az végiggondolta már, hogy ha senki nem adna egyes hajléktalanok éhen halnának, mert pl. nem is tudnak már dolgozni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 9. 08:41
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem halnak éhen, mert a hajléktalanokkal foglalkozó szervezetektől, civil szervezetektől, egyházi szervezetektől kapnak enni. És sok minden mást is. Orvosi ellátást is.

Sok kéregető nem magának kéreget, hanem kirakják kéregetni és más veszi el a pénzt. Én ezért nem adok.

2019. júl. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
97%

Ismerősömtől hallottam, aki egy gyárban dolgozik, hogy lett egy új beosztottja, aki ezelőtt hajléktalan volt,kéregetésből élt meg.

Munkásszállón lakott,napi 1x meleg kaja cégben, szálláson zuhany, konyha stb. minden biztosítva volt.


Aztán eltelt másfél hónap, a fickó felmondott próbaidő alatt, ismerősömnek azzal indokolva, hogy ennyit az utcán ülve, semmit téve is megkeres. Ő többet nem fog dolgozni senkinek.


El lehet gondolkodni ezen a történeten, tanulságos.

2019. júl. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj nekik.
2019. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Én se adok. Múltkor is jött egy csaj, hogy tanyán lakik, tüzelőt vett és most buszjegyre gyűjt, hogy haza tudjon menni. Adtam neki 200 Ft-ot, de pár nap múlva ugyanúgy betalált más szöveggel. 30as lehetett simán mehetne dolgozni, de ez egyszerűbb. Múltkor egy idősebb fazon talál be, kellemetlenül közel jönve, hogy segítsem már ki. Mondom nekem se fán terem, húzzon dolgozni.

Sokszor a falusi cigányasszonyok is jönnek, hogy buszra kell, meg jósol.. Stb. Múltkor egy boltsor előtt átkozódott egy, inzultálva és zavarva mindenkit. Egy idő után csak azt láttam, hogy ki nyúl egy kéz egy ezressel , a néni elhallgatott és ment tovább.

Erőszakosak, piára, cigire költik, inkább nem adok senkinek semmit.

2019. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
82%
Az utcán nem adok. De a (nem túl magas) jövedelmem 2-3%-át eladományozom olyan alapítványoknak, akik - többek között - a probléma újratermelődésének megszüntetésén dolgoznak, például az iskolából kieső gyerekek korrepetálásával.
2019. júl. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
69%
Nekem se ad senki. Pedig en is ember vagyok az isten szerelmére.
2019. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Obelix! Neked azért nem ad senki, mert folyton csak otthon ülsz. Menj az utcára koldulni.

Egyébként mi van az új munkával és a barátnőiddel?

2019. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Ha nem adnának nekik pénzt az emberek, max alkohol- vagy cigielvonásban halnának meg...
2019. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
"S az is ugye meg van az Isten szerelmére, hogy nagy részük saját maga tehet arról, ahová jutott." DE aki nem őt miért büntetnéd a többiek miatt?
2019. júl. 9. 10:35
 20/39 A kérdező kommentje:
"Nekem se ad senki. Pedig en is ember vagyok az isten szerelmére." Kértél?
2019. júl. 9. 10:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!