Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak a gyerek nélküli emberekt...

Csak a gyerek nélküli emberektől kérdezem: akarsz gyereket, igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Igen,vagy nem ez legyen a lényeg. ha kifejted a gondolatod ok

De ha már van vagy befolyásolni akarod a számokat vagy mániákus gyerekutáló vagy légyszi hagyd békén a kérdést( vagy írj nem-et).



2019. júl. 14. 00:28
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
92%
Én nem, mert az én magamnak való természetem és egy gyerek nem fér össze. Szeretem a csendet és nyugalmat körülöttem. Biztos nem fogom meggondolni magam. Ettől függetlenül párt természetesen szeretnék majd. 18/L
2019. júl. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
77%

Most még tuti, hogy nem. Egyelőre a saját életemet kell rendbe tenni, amiben egész jól haladok. A másik, hogy nem érzem még azt, hogy elbírnék egy gyerekkel, egészen biztos teher lenne.

Később fogalmam sincs. Ezt akkor tudnám megmondani, ha megtalálnám "életem párját".


Amiért meg fognak kövezni, hogy ha egyszer szeretnék, akkor sem Magyarországra. Nem az ország helyzete, hanem az itt élő emberek mentalitása miatt.

2019. júl. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
63%

Mindenképp, annak ellenére, hogy kislányként mindig fújoltam a babákra, és a testvérem születését is öröm helyett inkább egy elszakadásnak könyveltem el az anyámtól és az őt istenítő apámtól, ami sajnos a mai napig tart.

Az igazság az, hogy én egyke típus vagyok, és mivel 6 év közöttünk a korkülönbség, nekem az lett volna a jó, ha egyedül maradok, és nem azért mert utálnám a testvéremet, hanem mert úgy nőttünk fel, mint két egyke, és a testvérféltékenység sajnos a mai napig nem szűnt meg.

Szóval ami biztos, hogy ha több gyerekem lesz (max. 3 vagy 4 - feltéve, ha a pénztárcánk is bírja), akkor nem akarok köztük nagy korkülönbséget. Legalább életük legelső és legmeghatározóbb szakaszában csak velük tudok foglalkozni és nem vágom be őket az első adandó alkalommal a bölcsibe.

2019. júl. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
+ BIZTOS, hogy nem akarok 2 gyereket a saját példámól okulva.
2019. júl. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
56%
Drága felnevelni, nézted mennyibe kerül a pelenka? Bébikaja? Ha jó életet akarsz neki 18 éves koráig kb egy milliárd forint (gondolom nem a csőves magyar iskolákban akarod szenvedtetni)
2019. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
1, Nem; 2, Így sem működik jól ez a társadalom, így gáz lenne további rossz mintát adni... /37F/
2019. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon szeretem a gyerekeket, de nem feltétlenül szeretnék sajátot. Egyrészt azért, mert szinte lehetetlen a mai világban olyan társat találni, aki nem csak annyival száll be a gyereknevelésbe, hogy ad hozzá egy spermiumot, majd pár évig pénzeli, ameddig össze nem jön egy nálam jobb, feszesebb, fiatalabb csaj, aztán én megszűnök létezni számára a gyerekével együtt. Másrészt orvos leszek, ugyan meg tudnám oldani, hogy pár évre kiessek a munkából, de én mindenképpen teljes értékű szülő szeretnék lenni, aki neveli, tanítja a gyerekét és nem olyan, aki lepasszolja a nagymamához, bölcsődébe, bébiszitternek, aztán késő este jön haza, mikor már alszik, de többnyire még hétvégéje, ünnepnapjai sincsenek, hogy legyenek közös programok.
2019. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Túl sok lemondással jár, ami nekem nem fér bele.
2019. júl. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Jelen állás szerint nem.


- A saját életemet kellene rendbetenni és ezzel nagyon rosszul állok

- Anyám is elmebeteg, sajnos szült 3-at, a 2 féltesómat ő nevelte, így 2 élet oda... Úgy érzem, én is örökölhettem valamennyit a problémáiból, ideges természet vagyok, érzékeny, embergyűlölő. Így én se lennék jó anya.

- Nem szeretem a gyerekeket, mármint nemcsak irritálbak és taszítanak, hanem nem is tudok velük mit kezdeni.

- Erre a világra szülni?

- Lassan 27 vagyok, kicsit kicsúsztam az időből. Jelenleg munka mellett tanulok és a pénz se vet fel. Ha hamarosan találok is férfit, ami az időhiányt és a mentális állapotomat figyelembe véve lehetetlen, élni akarok. Sportolni, (gyerek nélkül) utazni, végre messzebb is eljutni, mint Bécs, a konyhában kísérletezeni, moziba, színházba járni. Nekem ezekből eddig nem sok jutott. 35 évesen meg az én véleményem szerint késő szülni, biológiai okokból is meg majdnem 55 lennék, mire szalagavatózik. Namost az egészségi állapotom már most olyan, mint egy 55 évesé.



26/N

2019. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem utálom a gyerekeket, szimplán nem bírom őket, ők sem engem. Valamint nem olyan életvitelt akarok élni aminek minden pillanata valami másnak van alárendelve, volt ilyenből elég már.


32/f

2019. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!