Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak a gyerek nélküli emberekt...

Csak a gyerek nélküli emberektől kérdezem: akarsz gyereket, igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Igen,vagy nem ez legyen a lényeg. ha kifejted a gondolatod ok

De ha már van vagy befolyásolni akarod a számokat vagy mániákus gyerekutáló vagy légyszi hagyd békén a kérdést( vagy írj nem-et).



2019. júl. 14. 00:28
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
96%
Most már én is kaptam beszólogatós privátot. Ment is a jelzés róla.
2019. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szeretnék, de nem azért, hogy Budaházy Edda, és a többi neon*ci hungarista álmát teljesítsem.

Épp most múltam 20 éves, így partner híján és a folyamatban levő tanulmányaim miatt még biztos várnom kell vele néhány évet.

Az igazság az, hogy hiába jönnek ezekkel a “Hozz világra még egy magyart” dumákkal, de a helyzet az, hogy a normális polgároknak van esze.

Talán ha jobbak lennének az átlag bérek, ember-/CSALÁDbarátabbak a munkahelyi követelmények, és az oktatásügyünk sem lenne egy tonnányi moslék, akkor az emberek is szívesebben vállalnának gyereket.

Lelketlen, és unintelligens ember, aki 0 forintra akar 10 gyereket csinálni. Úgy van: szüljed a gyereket a nyomorba, - mintha már nem lenne elég közveszélyes ingyenélő, akiket a szüleik csak megszülni voltak képesek, de a gyereknevelés, a higéniai alapszükségletekre, a civilizált viselkedésre, a normális erkölcsi értekrendre való oktatás már büdös volt nekik.

2019. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem volna sok gyereket, már a húszas éveim elején, mert iskolásként voltak körülöttem olyan nagycsaládok, ahol szerényen, de nagyon boldogan nőttek fel a gyerekek és ez nálunk nagyon hiányzott. De valahogy sokáig olyanokkal voltam, akik "még nem"... Pedagógiát hallgattam akkor és beláttam, hogy az egyetlen útja megmenteni ezt a bolygót/társadalmat, ha szerető családi háttérrel nevelünk fel gyerekeket, hogy egészséges önértékelésű, kreatív, építő hozzáállású felnőttekké váljanak. Sokáig éreztem is magamban az energiát ehhez, de aztán elkezdtem önismerettel foglalkozni komolyabban és azóta már nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem adnám át ugyanazokat az idióta mintákat, amiket én is az "anyatejjel szoptam". Közben elég sok idő volt, mire találtam egy olyan párt, aki szereti a gyerekeket és lelkesen benne lenne a babaprojektben, aztán meg termékenységi gondok kopogtattak az ajtón. Nagyon soktényezős ez, hogy az ember mit akar és aztán a körülmények hogy alakulnak, az elején még nagyon úgy gondoltam, hogy a kezemben van az életem és így meg úgy fog történni, aztán mégsem. Az biztos, hogy az önismeret nagyon fontos, hogy tudjam, hogy amikor bármit is akarok vagy nem akarok, akkor valójában a családomban rejtve átadott minták szólnak belőlem "saját" igényként vagy ez már valóban a sajátom. Mert sok év önreflexió, önismeret és pszichológiai ismeret kell hozzá, hogy lassan kikopjanak vagy legalábbis tudatosodjanak a másoktól örökölt reflexek és felülkerekedjenek a sajátok, néha úgy érzem, jobb lett volna el se kezdeni, csak élni vakon azt az életet, amire az ilyen öntudatlan minták "determinálnak". :D
2019. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Most errõl a hülyék paradicsoma című film kezdõsorai jutott eszembe. Akinek van agya az a körülmények miatt nemet mond, vagy addig-addig gondolkozik, amíg már túl késõ. Ezzel szemben a kretének szaporodnak, még akkor is ha nem akartak volna. Aztán oda jutunk, hogy a világon mindenki ostoba lett.

Szerintem a film készítõi akkor még csak poénnak szánták, de nagyon jól megjósolták a jövõt. Ami vicces egy vígjátékban, de a valóságban eléggé félelmetes...

2019. júl. 15. 17:56
 35/44 anonim ***** válasza:
36%
Igen, de csak akkor, ha rendbe tudom hozni az életem és évekre előre látni lehet a saját és a családom anyagi biztonságát.
2019. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, most komolyan azon akadtál fenn, hogy a válaszolók többsége nem akar gyereket, mikor direkt gyermekteleneknek címezted a kérdést?!
2019. júl. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

1, Nem; 2, Így sem működik jól ez a társadalom, így gáz lenne további rossz mintát adni... /37F/


Minden generációnak megvan az esélye, hogy felismerje a mintáit, és kijavítsa a rossz sémáit. Egyébként sem a társadalom adja a legelső, tehát a legmélyebben beivódó mintákat, hanem a szülők, ami azt jelenti, hogy egyéni szinten is lehet irányítani a dolgot. A környezetétől utána persze kaphat impulzusokat, amiket beépít az attitűdrendszerébe, de felnőtt fejjel önismereti úton ezeket ugyanúgy átdolgozhatja az ember. Mindössze annyit akarok mondani a hozzászólással, hogy fel kell ismerni a saját felelősségünket is, nem csak másra ujjal mutogatni.

2019. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 36, soha nem is akartam, exemet inkább elengedtem hogy neki lehessen, az én életem így teljes
2019. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk inkább azt, hogy nem keresek célzatosan partnert gyermekvállalás miatt. Bár ez fordítva is igaz, nem tervezek gyerekete csak a párkapcsolat miatt.


Ez persze változhat, de így közel a harminchoz nem hiszem. :)

2019. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!