Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször tapasztalom, hogy bármennyire is küzdök valamiért, folyton akadályokba ütközök, mikor már azt hinném nem lehet rosszabb, akkor jön csak a java. Hogy egy példával is alátámasszam, elmesélek egy sztorit. Tavaly nyáron végig azért dolgoztam, hogy idén, mikor betöltöm a 17-et, elkezdhessem a jogsit. Kb. össze is gyűlt rá a pénzem, nagyon büszke voltam, viszont a sulikezdés előtt 1 héttel döbbentem rá, hogy amúgy semennyi időt nem fordítottam pihenésre, így fáradtabban tértem vissza szeptemberben, mint ahogy elmentem júniusban. Nem bántam meg, alig vártam a novembert, hogy 16 és fél éves legyek, beiratkozzak egy autósiskolába, és elkezdjem tanulni a KRESZ-t. Ez meg is történt, novemberben beiratkoztam, viszont mivel nem kellett sietnem, mert jogosítványom úgy is csak 17 évesen lehet, ki is használtam az internetes tanfolyamon rendelkezésre álló 90 napot a tanulásra. Februárban maximális pontú KRESZ-vizsgát tettem, a sikerélmény még jobban feldobott, alig vártam, hogy végre autóba ülhessek. Igenám, csak a jó kis autósiskolában olyan rendszer működik, hogy nem állítanak fel sehol sem egy határt, hanem minden tanulót felvesznek (nem tudom, megfelelő-e ide ez a szó), így természetesen a vezetés-órák nem mennek túl gördülékenyen. A vizsgám után másfél hónappal elkezdtem vezetni. Beiratkozáskor azt ígérték, hogy a kötelező 30 óra maximum 2-3 hónap alatt lemegy, és most JÚLIUSBAN itt állok 11 órával a 30-ból, rendszeres egy órás vezetéssel, ami kb. 2-3 hetente 50 perc vezetést jelent. Gondolom, mondanom sem kell, hogy szinte mindent elfelejtek óráról órara.

Ez alapból borzasztóan elkeserít, viszont ami még jobban fáj, hogy az egyik barátnőm, aki jóval később kezdte a KRESZ-t, mint én a vezetést, ma már jogosítvánnyal a kezében, egész nyáron a saját autójában csücsül, és megy ide-oda. Egy cseppet sem irigylem tőle, csak azért mégis bántja az embert, mikor ő megdolgozik valamiért, és mégsem akar sehogy sem sikerülni, másnak meg a szülei a feneke alá toljak az egészet, és azonnal hipp-hopp összejön.


Nektek mi a véleményetek erről? Nem panaszkodni jöttem, csak egyszerűen nem tudom felfogni, miért mindig a legszerencsétlenebbekkel kell kitolni, és akinek meg van, tehetős, annak mindenben sikert aratni.


17l



2019. júl. 20. 13:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Túldramatizálod az egészet.

Csak arról van szó, hogy kicsit csúszik a jogsid, ennyi. Nem kell sietned vele sehova, ne parázz. Ebben az országban mindig minden csúszik meg késik. Ez csak egy kis szervezési hiba az autósiskola részéről. Reklamálhatsz, ha akarsz.


A pihenést is túldramatizálod. Nekem 30 évesen, főállás+egyéni vállalkozás+3 gyerek nevelése mellett van egész évben 26 nap szabim, aminek a fele olyanokra megy el, mint szülői értekezlet, beteg a gyerek otthon lenni vele, ügyintézés, stb., marad kb. egy hetem aktív pihenésre, annak a fele úgyis el fog menni lakásfelújításra...

Az dícsérendő, hogy sokat dolgoztál a jogsiért, de azért nem kell ennyit dramatizálni :)

Nincs semmi baj, lazíts. Úgyis lesz még ennél sokkal rosszabb is az életben :D

2019. júl. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Feltételezem, hogy mikor ennyi idős voltál, neked is ugyanúgy volt nyári szüneted, aminek a célja pihenés volt. Valószínűleg majd ha felnőtt leszek én is ennyi szabadidővel fogok rendelkezni, és majd alkalmazkodnom is kell hozzá, be is kell osztani. Egyébként nem ezzel volt a problémám, sőt, emiatt kifejezetten büszke voltam magamra, de úgy tűnik te ezt ragadtad meg lényegnek.:)
2019. júl. 20. 22:10
 13/17 anonim ***** válasza:

Basszus, teljesen átérzem a helyzetedet, velem is nagyon kiszúrtak az autósiskolában, ahol elkezdtem vezetni. Az oktatóm olyan pénzsóvár volt, hogy minden órán elmondta, hogy úgysem fog sikerülni a vizgsa, ne akarjak a 46. órában elmenni vizsgázni, mert nem fog menni. Elsőre nem sikerült, majd másodjára úgy mentem vizsgázni, hogy összesen két órát tudtam előtte venni, mert nem volt hajlandó engem beírni a naptárába, mindig arra hivatkozott, hogy már tele van tanulókkal arra a hétre. A második vizsgám jól ment, meg is lett volna (maga a vizsgabiztos mondta), ha az oktatóm az utolsó 5 percben, már visszafelé menet a kiindulási ponthoz, nem húzott volna be a csőbe egy olyan dologgal, ami azonnali bukást vont maga után. Ezt követően nagyon kiborultam, nem akartam egyáltalán folytatni az egészet, de anyukám kitartott, és megbeszéltük, hogy oktatót váltunk. Olyan ugyanis nincs, hogy nem engednek át másik autósiskolához. Az oktatódnak szólsz, aki köteles a vezetési kartonoddal együtt bevonulni az iskola irodájába, ahol egy kétoldalas nyomtatványra rávezetik, hogy hány órát vezettél már (hogy az új iskolában ne kelljen a kötelező harmincat újracsinálni), és neked alá kell csak írnod és ezt bevinned az új iskolába, amit választottál. Olyat nem csinálhatnak, hogy nem adnak órákat, de visszatartanak a váltástól. Ha ez a helyzet, azonnal forduljatok az illetékes hatóságokhoz, mert ez nem törvényes. Én is váltottam oktatót, sajnos már túl későn, mert ha korábban tettem volna, sokkal kiegyensúlyozottabb lettem volna az órákon, nem lett volna folyton görcsben a gyomrom, ha a vezetésre gondoltam. Az új oktatóm végtelenül kedves, megértő volt, és mindent részletesen elmagyarázott, amikor elkezdtem nála vezetni. Ő már az elején kikért egy vizsgaidőpontot, ami előtt volt két hetünk, ezalatt levezettünk 10 órát, szuper hangulatban, feloldódtam én is, már rendesen vártam, hogy mehessek vezetni, aztán minden gond nélkül sikerült vel eharmadjára a vizsgám. Csak annyi kellett, hogy tudtam, hogy az oktatóm bízik bennem, nem gondolja azt, hogy úgyis bukás lesz a vége, és így én is magabiztosabban vezettem.

Mindenképp intézkedj, akár a szüleid segítségével, mert ha szemetek az autósiskolában, nem fognak komolyan venni. Állj a sarkadra és csináljátok meg ezt a váltást minél előbb, mert én tapasztalatból mondom, hogy nagyon sok pénzt el lehet költeni olyan oktatónál, aki alig tanít valamit, míg másnál simán levizsgáznál már annyi pénzből. Nézz szét több helyen, minden iskolának azonos nagyjából a díjszabása, manapság 4500-5000 Ft körül van egy óra, én még többért nem láttam oktatni felénk, vidéken. Ha bármi kérdésed lenne, vagy csak szívesen beszélgetnél a vezetésről, vizsgáról, én szívesen segítek, mert én aztán pokolian utáltam kezdetben a vezetést, aztán azóta megszerettem. :) Nemrég vizsgáztam egyébként én is, így még frissek a tapasztalataim.

19L

2019. júl. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13-as vagyok, a 11-eshez fűznék még hozzá annyit, hogy egyénfüggi, ki mivel tölti a szabadidejét. Én nem vagyok egy nagy lustálkodó típus, én is 17 éves koromtól végigdolgoztam a nyaraimat, egy-két hét pihenővel, és szerettem egyébként, mert jó társaságban dolgoztam és volt egy kis plusz bevételem is. Az szerintem nagyon becsülendő, hogy a Kérdező saját maga teremtette meg az anyagiakat a jogosítványa megszerzéséhez, míg mások tényleg elvárják, hogy fizessenek nekik mindent, vagy esetlen őket nem is érdekli, csak a szüleik akarják, hogy tanuljanak meg vezetni, autót vesznek nekik, satöbbi.

Én azt tartom igazságtalannak, hogy egy 17 éves lány törte magát, hogy pénzt szerezzen a jogsijára, nem pedig bulikra meg piára költötte el, mint sok korabeli, majd ezután egy pénzéhes bunkó átvágta és megpróbálja még mindig lehúzni őt. Ezért kellene minél hamarabb váltani, hogy több pénzt ebbe az autósikoslába már ne kelljen beleölni.

2019. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Sikerült oktatót váltanom, 1 hete volt a forgalmi vizsgám, és elsőre átmentem!❤
2019. okt. 28. 08:37
 16/17 anonim ***** válasza:
Gratulalok kerdezo ❤️ sok balesetmentest 😊 (#4-es voltam)
2019. okt. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi❤
2019. okt. 28. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!