Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember nem társas lény?

Az ember nem társas lény?

Figyelt kérdés

2019. júl. 20. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
De igen, az ember társas lény.
2019. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem mind az.
2019. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Azt szokták mondani hogy társas lény. Ez a legtöbb emberre igaz is, előbb utóbb kezd megkergülni ha egyáltalán nincs kivel beszélnie (az internetes beszélgetés és fórumozás is bizonyos mértékben társas tevékenységnek számít, szóval valamennyire csillapítja a szociális igényt). Van aki jobban bírja van aki kevésbé, de iszonyat kevés olyan ember van aki 100%-ig remete, és se élőben se neten se máshogy nem kommunikál senkivel, és mégis kifogástalanul elvan.
2019. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Én vagy 2 hónapja csak itt kommunikálok, hazajött a gyerekkori haverom vele voltam 1 napot, de más volt mint eddig, reggel még hívtam, hogy fussunk össze, nem vette fel, nem is foglalkozik velem, pedig hónapok óta vártam haza "már csak pár hét és újra van ki beszélget velem" nem jött be, maradok a neten.. legalább helyesen írok már.


21/F

2019. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az embernek a visszajelzésekre van szüksége, hogy bele tudja helyezni magát a világba és ne essen ki belőle.
2019. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

De, alapvetően az.

Mondjuk ez nem azt jelenti hogy minden egyes emberre lehet általánosítani.

2019. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem meg csá közösségi lény egymásra vagyunk utalva
2019. júl. 20. 15:54
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Ezt a társas lény kifejezést sokan félreértelmezik. Mikor ez a fogalom megalakult, akkor olyan értelmemben gondolkoztak, hogy az ember természetes körülményei között nem egyedül él, hanem lakóközösségekben, nem egyedül tartja fent magát, hanem közös munkával szerzik be az élelmet stb. Munkamegosztásra, közös élettér kialakítására irányul, ami ma már társadalommá szerveződött. Ilyen értelemben társas lény, aztán, hogy ki mennyi ideig tűri el maga mellett a többi embert az már személyiség kérdése, de amikor a boltba bemész és kiszolgálnak élelmiszerrel, kifizeted az áfát, az utakat használtad, akkor már "társas lény" vagy. A fogalom ezért tényleg félrevezető, inkább társadalomban élő lény. Van alternatíva nem társas lénynek lenni, csak ez nehezebb. Isten háta mögötti helyen saját magadnak termelni.
2019. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Ma már nem az.
2019. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%

#3 a remete sincs egyedül. A remete az azért remete, mert hisz Istenben és elvonul, h csak rá tudjon figyelni. Így van beszélgetőpartnere, és Isten segít neki.


És igen, társas lény.

2019. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!