Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az ember társas lény miért...

Ha az ember társas lény miért van ennyi magányos ember?

Figyelt kérdés

2019. febr. 2. 21:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nehéz közösségeket találni, az emberek inkább saját világot teremtenek maguknak, elszigetelik magukat mindentől és azt gondolják, hogy ez így nekik jó.
2019. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Az internet tehet róla.
2019. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ennek hosszú sztorija van:) De tényleg és változóban is van. Jön a tabletta, hogy bírd a magányt.
2019. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a társassággal van a baj, hanem a társfüggéssel. Amikor valaki aszerint határozza meg magát, hogy van-e pl párkapcsolata, barátok stb. Aki eléri a szellemi autonómiát, az elengedte a függést, önmagában egész, az emberi kapcsolatai pedig mint kiegészítés vannak jelen az életében.

Aki rí hogy magányos, azzal nem az a fő baj, hogy magányos, hanem az, hogy nem autonóm és függőségben szenved.

2019. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egy ilyen ember:

- Vagy nem igényli a társaságot és boldogan elvan egyedül (Ők nem magányosak, a magányosság egy rossz érzés, ők pedig nem bánják, hogy egyedül vannak)

- Vagy csalódott az emberekben ezért kizárja őket pedig tudja, hogy ez saját magának nem jó, mert igenis igényli a társaságot és nem egyedüllétre "van tervezre"

- Vagy a társadalom / a környezete kirekesztette

2019. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen az első gondolatra értem a kérdést tehát van ilyen aki egyedül szeret lenni?
2019. febr. 2. 21:37
 7/17 anonim ***** válasza:
4es válaszoló vagyok.,én pl szeretek egyedül is lenni. Időröl időre kell társasági élet is, de ha megvan pár progi, elvagyok jól magamban is.
2019. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
szóva introvertált vagy
2019. febr. 2. 21:42
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes amúgy hogy nem. Inkább extrovertáltnak ismernek és kifejezetten társasági ember is tudok lenni. Ám nekem nagyon fontos a szellemi autonómia és NEM LÉTSZÜKSÉGLET mások figyelme. Jól esik, élvezem is a társasági életet, vannak barátaim is, de kel az 'énidő' is.
2019. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Belőlem például erős szorongást vált ki, ha emberekkel kell kommunikálnom. Még az osztálytársak esetében is ugyanez a helyzet, pedig velük már 4 éve majdnem napi szinten össze vagyok zárva.
2019. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!