Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megéljem az életem?

Megéljem az életem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23 éves srác vagyok aki külföldön dolgozik. Fél évente tudok csak haza járni sajnos , de még 3 évet tervezek itt lenni. 26 leszek mire haza megyek és az életem szebbik fele konkrétan el is ment. Ez nagyon aggaszt. Szerintetek maradjak?aggaszt alapvetően az idő múlása is és elmegy mellettem az élet. A kérdés másik fele ,hogy viszonylag sok pénzt tudnék megtakarítani. Van egy álom autóm amire lehetőségem lenne itt kint ,hogy megvegyem. Sajnos elég drága (10-12ezer € ) de otthon még drágább. Biztosítást, fenntartást, otthoni átírást, mindent amit akarok (számítógép stb...) itt kint megtudnám venni. Utánna is maradna még vagy 5 millió forintom amiből terveim szerint elindítanél egy maszek villanyszerelő vállalkozást otthon. Szóval ha minden otthoni tartozásom le van tudva és mindent amit akartam megvettem és van egy anyagi biztonságom , szerintetek megvegyem az álom autóm? Ez az én tényleges egyik álmom. Sajna fájó ennyi pénzt kiadni de valamit valamiért. Nem akarok életem végéig kuporgatni. Szerintetek mitévő legyek? Elég össze visszaság lett abból amit leírtam de remélem kivehető a lényeg. Ti mit tennétek a helyemben? Nem akarok életem végéig csak kuporgatni. Ha ennyi időt távol vagyok a hazámtól az az 5 millió megtakarítás reális vagy kevés?
2019. júl. 25. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az életed szebbik fele? :D Hát nem tudom, nekem 25 évesen kezdett (!) jó életem lenni, azóta minden évben csak egyre jobb.. Rajtad múlik, mit kezdesz magaddal, de azért ilyen fiatalon még ne temesd magad. Az is segít a honvágyadon, ha ott is beilleszkedsz, ahol élsz és nem csak vegetélsz, hanem jól is érzed magad, jársz programokra, barátkozol emberekkel.. Ha meg az autó az álmod, akkor vedd meg, ha megteheted. Semmi értelme azért gürizni, hogy utána a számládon csücsüljön a pénz.
2019. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

En nem venném meg.


Nem annyira draga ez az auto, de szerintem te nagyon sokat dolgozol azert a penzert.

Szoval most nem venném meg.

Befektetném, és amikor mar nem kell azon gondolkozni, hogy megvegyem e?

Na akkor venném meg.


Barmikor barkivel megeshet, hogy az álomauto összetorik.

Akkor?


Addig vennék valami olcsobbat amivel lehet rohangalni.


Majd ha itthon beindult a vállalkozásod, akkor vennem meg a helyedbe.

2019. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért, kint csak szemvedsz?

Én inkább megpróbálnám a kinti életet nem szenvedésként megélni, hanem élvezni, ismerkedni emberekkel, stb.

Ha ilyen kizsákmányoló cégnél vagy, ahol életed sincs, válts.

2019. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sokat kell dolgozni de így is hetente annyit keresek mint annó otthon egy hónapban. Szóval nem panaszkodom. Kedvelem a magányt is alapvetően. Lehetséges ,hogy váltok délutános műszakra ahol már nem zavar senki és nem liheg a főnök a nyakamban. Délutánonként egyedül járnék , szóval tökéletes lenne
2019. júl. 25. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:
én értem miről beszélsz, én is kinn dolgoztam és úgy döntöttem nem pazarlom tovább a fiatal éveimet és hazajöttem...aztán természetesen eltel jó pár év amit szinte végigvegetáltam itthon és 3-4 év után ismét elkezdtem élni. hát nekem egy autónál ez az életem többet ér..de nem garancia , hogy ha hazajössz akkor beindul az életed rögtön amit meg akarsz élni...szóval érted.....szerintem vegyél egy olcsó, de praktikus autót, aztán inkább ingatlanba fektess bele..sztem jobban jársz
2019. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kocsi mindig csak amortizalodik azaz drasztikusan ertékcsökkenö eszköz. Csak akkor vennek ha kellene a munkamhoz v csalàdhoz különben csak folyamatos költseget jelent. sok vallalkozo ellehetetlenülne nelküle


Amugy itthon sincs munka mellett több idö max mig nem dolgozol.vallakkozoknak a bevetelét elviszi a nav szinte csak dörzsöltek rafkosok tudnak megelni. Szorakozva a szamlakkal.

En kint épitenék kapcsolatokat barmire ha mar ennyi évet kint vagy

5 millio talan eleg egy egyetemre.


Am en is ingatlanban gondolkoznék

2019. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az itteni munkába járásomhoz is kell az autó hiszen napi 70 km-t ingázok. Nem hinném hogy vállalkozóként olyan rossz lenne főleg ha megy is
2019. szept. 4. 08:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Vallalkozokent a sok kis kapuval, stiklikkel kell tudni élni különben csak a siras fog menni hogy sok az ado meg etc
2019. szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!