Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem vesznek tudomást...

Miért nem vesznek tudomást egymásról az emberek?

Figyelt kérdés

Egy kisebb faluról van szó. Óriási vihar volt. Álltak a bolt előtt az emberek, hogy megvárják a vihar végét. Jónéhány idős megpakolt szatyrokkal, pár kisgyerekes, de volt, aki éppen pár hetes csecsemővel rekedt a bolt előtt, mert nem volt nála esernyő.


Jöttek ki az emberek a boltból és 10-ből 8 (2-nek volt utasa is...) beült lazán az ötszemélyes autójába teljesen egyedül és vígan elment. 1 óra leforgása alatt egyetlen egy embernek sem sikerült megkérdeznie, hogy valakit esetleg elvihet-e? Ez csak számomra döbbenet? Amúgy sem figyelnek oda az emberek egymásra, kb. zombiként közlekednek, de hogy ilyen esetben, amikor tényleg jót tudnának tenni, hogy a szakadó esőben hazavisznek egy idős nénit, vagy egy kisgyermekes anyukát, ez miért nem fér bele?



2019. júl. 28. 00:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Bezzeg regen...

9-essel egyetertek. A bezzeg regebbenben nem volt pl akkora elfogadas mint ma. Aki mast gondolt kivegeztek egyszeruen...

Tovabba tenyleg szep gesztus lenne felajanlani masnak a segitseget de amig te magad nem segitesz es ugy altalaban nincs jogod mast elitelni baratom. Mert ezzel kb ugyanazt csinalod PEPITABAN!

Es mindif furcsallom hogy ez nem tunik fel az embereknek.


Valaki nem csinal valamit jol, ezert elitelik. Az itelkezo tehat nulla megertest tanusit, mert csak a sajat elvarasait vetitene ki masra hogy szerinre a masiknak mit kellene tennie, minden mas esetben egy szar ember?

Tenyleg?

2019. júl. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

# 7-es


1. Értő olvasás.


2. Kis falu, ott senki sem idegen a másiknak. Így azért már gáz, hogy senki nem segít senkinek, de mindenki felháborodik, ha neki kéne segítség, és őt is leszarják.


3. Nincs más amit leírnék, ha valaki még EMBER tud lenni ebben a szar világban, akkor nem szorul több magyarázatra a dolog, de egy kettes lista hülyén néz ki.

2019. júl. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
Tipikus proli hozzáállás hogy akinek van autója attól elvárják hogy meg kell osztani másokkal és cipelnie kell a proli lusta seggét, de közben meg sajnáljak taxit hívni 1500 forintért.
2019. júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%

# 13-as, a válaszod alapján te lehetsz a főproli!

KIS FALUról van szó!!!!! Ott nincsen taxi, te nagyeszű. Senki sem várná el, hogy hazavidd, de ha látom, hogy váratlanul éri a boltba lesétáló vásárlót (mindegy hogy idős, gyerekes, stb.) egy felhőszakadás, és emiatt nem tud hazaindulni, én pedig autóval egyedül vagyok, ráadásul tudom, hogy az illető arra lakik, amerre én megyek, akkor nálam alap, hogy felajánlom a segítségemet.

Persze, én még abból a generációból származom, ahol az emberség nem ment ritkaságszámba...

2019. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
De az, hogy vihar/eső volt nyáron egy faluban, az miért írná elő az autóval rendelkezőknek, hogy vigyék haza a megpakolt szatyros időseket és a kisgyerekes anyukákat? Pont viharban biztonságosabb várni a bolt előtt, fedett helyen, amíg lecsillapodik, a látási viszonyok ilyenkor rosszabbak a vezetéshez. Amikor valóban segítség lenne az autóval furikázás, az a tikkasztó hőség, 35-38 fok, erős napsütés. Viszont nem várható el az autós falubeliektől, hogy mindig, mikor kellemetlen a séta, fuvarozzák a többieket.
2019. júl. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kisgyerekek és nagymamák cukorból vannak? Itt is esett az eső, hazasétáltam, megáztam, megszárítottam magam és nem kezdtem el fröcsögni, nem vitt haza a pistike, meg még másik 20 embert haza a boltból.
2019. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te kevered a "nyári zápor" és az "óriási vihar" fogalmakat.


Az óriási viharról már 1-2 órával elõtte lehet tudni, hogy jön, csak fel kell nézni az égre. Ha ilyenkor indul valaki vásárolni, akkor valószínûleg belefér neki, hogy megázzon, vagy egy órát elpletyizzen a bolt elõtt.


A nyári zápor kialakulhat hirtelen, de 10 perc alatt el is megy, ennyi várakozásba senki nem hal bele.

2019. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
92%

"pár kisgyerekes, de volt, aki éppen pár hetes csecsemővel"


Magának szülte a csimotát, nem nekem. Nem elég, hogy az adómból kapja az ingyenpénzt lakásra, még furikázzam is?

2019. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb falu? Maximum pár utca. Max 10 perc alatt hazaér. Otthon meg gyanítom, hogy van törölköző.
2019. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%

# 15 Nem az írja elő, hanem az emberségesség, és az egymással való törődés. Elnézve itt a sok válaszolót, itt ilyesmi már csak belém, és max. még 1 válaszolóba szorult.

Hiába, az ember legnagyobb ellensége maga az ember.

De a szívszorító ilyen-olyan emberségről, segítőkészségről szóló idézeteket, videókat azért ti is szívecskékkel osztjátok meg a fészbukon, mi?

2019. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!