Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell gúnyolódni azon,...

Miért kell gúnyolódni azon, hogy a családdal sütögettünk? Mi ez a rosszindulat?

Figyelt kérdés

Van egy barátom évek óta (illetve nem tudom már minek nevezzem) aki gyakran gúnyolódik olyan dolgokon amit nem értek. Péntek estére egy családi sütögetést terveztünk kint. Nagyon vártam már, hogy együtt legyünk,beszélgessünk stb. Aznapra viszont nagy eső volt várható a megyében. Délután írta ez a barátom, hogy náluk már esik az eső, kérdezte, hogy nálunk is esik,mert ha nem akkor küldi hozzánk, hogy ne tudjunk kint lenni. Mondtam neki, nagyon kedves tőle. Tegnap nem beszéltünk, mert dolgozott, utàna a baràtnőjével volt, erre ma délelőtt ír: "Ugye tegnap este se tudtatok sütögetni? :D" (esett az eső megint) Nagyon kevés program volt a nyàron, amin részt vettem. Neki van barátnője, mennek ide oda. Tőlem ennyit is sajnál. Egyébként majdnem 30 éves ember. Szerintetek miért ilyen rosszindulatú valaki? Ez sajnos már nem az első eset. Tudom nem nagy dolgok, de nekem rosszul esik, hogy folyamatosan elveszi a kedvem mindentől és azt hiszi magáról, hogy vicces.

24N


2019. júl. 28. 12:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
58%
Úristen mit kap itt a kérdező. Na ez a hányinger ami itt megy az a nem semmi. Szerencsétlen. Pedig szegény semmi rosszat nem írt. Az itteniek kezdtek el kötekedni. Ennyi öröme legyen itt mindenkinek! Grat!
2019. júl. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
40%
13: nem lehet mindenkivel ugyan úgy viccelődni. A haverodnak leírhatod, hogy "remélem elcsesződik minden programotok és siralmas lesz a nyarad" viccként, mert a haverod tudja, hogy ilyen a humorod és csak szívatod, ez egy vicc, nem gondolod komolyan. A rosszindulatú poénoknak is van helye, de nem olyanokkal akikkel nincs kifejezetten baráti kapcsolatod, mert igen, számukra bántó lehet. A kérdező nyilván nincs olyan kapcsolatban a barátjával, hogy ez vicces oda-vissza beszólogatás legyen. Nem ettől lesz valaki selejt, hanem attól, hogy ide-oda szólogat be sértő dolgokat, semmilyen tekintettel arra, hogy a másiknak ez rossz érzés lehet.
2019. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén ahogy elolvastam a kommenteket elkezdtem sírni. Ilyen alázást és rosszindulatot ami itt megy... Aspergeres kis görcs vagyok, nem bírom elviselni ha mások bántanak. Értem. Akkor ismerjétek a fajtámat.

Én soha senkinek vissza sem szólok, mindig inkább meghúzom magam, meg ne bántsak valakit, ha segíteni kell egyből ott vagyok, ha belém rúgnak eltűröm. Hát igen. Köszönöm a szép szavakat. Legyen szép napotok :) Az enyémet sikerült kellően feldobnotok. Ezek után még ennyi kedvem se lesz senkivel kommunikálni. További válaszokra nincs szükség.

2019. júl. 28. 12:59
 14/28 anonim ***** válasza:
35%
Jajj te szegény. Hagyd el az áldozat mentalitást, sajnáltatod itt magad. Növessz önbizalmat és néha állj ki magadért.
2019. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Pont a magadfajták miatt nincs önbizalmam. És nem csak nekem hanem sok más embernek sem. Nektek az a lényeg, hogy mindenkit eltapossatok. Sajnálom de én sosem tudtam ilyen lenni és nem is leszek mert hányingerkeltő a viselkedésetek. Egyébként meg nem sajnáltattam magam.


Majd én is leírom neki, hogy tönkretette a barátnője életét a balesettel és röhögök egy nagyot. Mert ez a menő ugye :) Mindenkin gázoljunk át, bántsuk meg.


Gondolom akik itt bántanak azoknak tökéletes az életük szerencsére :)

2019. júl. 28. 13:11
 16/28 anonim ***** válasza:
58%
Te biztos 24 éves vagy? Szóval szerinted valaki vagy egy életképtelen hülye, akit mindenki lábtörlőnek használ, vagy egy bunkó paraszt? Neked csak ez a két véglet létezik? Van különbség aközött, hogy valaki egy kerti sütögetéssel vagy súlyos autóbalesettel bunkózik, nem gondolod?
2019. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
16%
19: és TE hány éves vagy hogy annyi miatt hogy "igen, ezzel picit megbántott a barátom" úgy kikelsz magadból hogy fröcsögsz a másikra? Miért nem vagy képes egy picit a másik helyébe képzelni magad és elfogadni, hogy nem mindenkinek ugyan olyan az ingerküszöbe és vannak érzékenyebb emberek? Miért olyan nagy fájdalom neked ez?
2019. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Én azon a véleményen voltam, hogy senkivel ne legyünk bunkók. Se kis dologban, se nagyban. A balesetet azért hoztam fel, mert arról sosem szabad beszélni, mert az neki fáj. A barátnőjének az egész baleset kiesett úgy megütötte a fejét. Ő meg nem mondja el neki mi történt, meg hogy ő okozta az egészet. Szegény lány hazugságban él, dolgozni nem tud a sérülései miatt fél éve.

Nekem is van fájó dolog az életemben. Csak ő ezeket folyamatosan felhozza nekem. Nem a kerti sütögetés. Hanem fájóbb dolgok nyilván. De én azt is hallgassam mosolyogva. Pont ebből van elegem, ahogy le is írtam. A kérdésem egy teljesen jelentéktelen dolog. De ha valakit a barátunknak tartunk, ne kössünk már bele, ne bántsuk meg semmivel és ne kívánjunk neki rosszat. Se azt, hogy essen ha kinti programja lesz, se azt, hogy bármi súlyos történjen vele. Ez szerintem alap.


#20: Nem akármin bőgök. De az, hogy ismeretlenül elmondtok mindenféle beteg embernek tudod kicsit túlzás. Egyébként eddig sem kértem hogy válaszolj ide ha nem tetszik. Sőt. Jelentelek most már.

2019. júl. 28. 13:25
 19/28 anonim ***** válasza:
39%
Dobálóztok itt a kérdező korával amikor ti se vagytok jobbak egy hétévesnél aki csúfolja a másikat mert elsírta magát.
2019. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%

21.

28 vagyok. "igen, ezzel picit megbántott a barátom" A kérdező ennél drámaibban éli meg a dolgot, ha nem olvastad volna. Nem keltem ki magamból, és végképp nem fröcsögök. Inkább görbe tükröt tartok a kérdezőnek, hogy lássa, az önsajnáltató magatartás nem vezet jóra. Ezt a válaszokra adott reakciói alapján teszem, mintsem a kérdés alapján. Régen én is ilyen szerencsétlen voltam, ezért gondoltam egy kicsit próbálom segíteni, persze csak az időmet pazarlom. De ti csak simogassátok tovább.

2019. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!