Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell gúnyolódni azon,...

Miért kell gúnyolódni azon, hogy a családdal sütögettünk? Mi ez a rosszindulat?

Figyelt kérdés

Van egy barátom évek óta (illetve nem tudom már minek nevezzem) aki gyakran gúnyolódik olyan dolgokon amit nem értek. Péntek estére egy családi sütögetést terveztünk kint. Nagyon vártam már, hogy együtt legyünk,beszélgessünk stb. Aznapra viszont nagy eső volt várható a megyében. Délután írta ez a barátom, hogy náluk már esik az eső, kérdezte, hogy nálunk is esik,mert ha nem akkor küldi hozzánk, hogy ne tudjunk kint lenni. Mondtam neki, nagyon kedves tőle. Tegnap nem beszéltünk, mert dolgozott, utàna a baràtnőjével volt, erre ma délelőtt ír: "Ugye tegnap este se tudtatok sütögetni? :D" (esett az eső megint) Nagyon kevés program volt a nyàron, amin részt vettem. Neki van barátnője, mennek ide oda. Tőlem ennyit is sajnál. Egyébként majdnem 30 éves ember. Szerintetek miért ilyen rosszindulatú valaki? Ez sajnos már nem az első eset. Tudom nem nagy dolgok, de nekem rosszul esik, hogy folyamatosan elveszi a kedvem mindentől és azt hiszi magáról, hogy vicces.

24N


2019. júl. 28. 12:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
21%

24: A kérdező azzal kezdte, hogy megbántotta a barátja (még nem írt semmi drámait) és szerinte ez rosszindulatú volt. Aztán elkezdte mindenki sértegeti, alázni, selejtnek, görcsnek nevezni. Ezen nyilván felcseszi magát az ember és megpróbálja megmagyarázni a helyzetét és drámaibban viselkedni. Emberi viselkedés, nem kell leordítani.

Nem értem, miért lenne ez önsajnáltató magatartás. Igen, a kérdező kicsit nyomi, mert hagyja hogy ezt csinálják vele, de ha az igazat mondja és ez a barátja minden alkalmat megragad hogy belegázoljon és ő ezt leírja nem lesz önsajnáltatás. Leírta a szituációt. Kicsit drámaian, mert felcseszték, igen, úgy írta le, hogy ő az áldozat...mert amikor eltaposnak valakit általában az az álodat, akit eltaposnak. Önbizalmat meg nem random GYK-s kommentekből fog nyerni, főleg ha azok csak lehordják. Inkább csak kevesebb lesz. Attól nem lesz önbizalmad hogy azt mondják neked, hogy legyen önbizalmad lel

2019. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
80%
Írd vissza neki, hogy reméled elhagyja a nője, és egyedül hal meg. Persze csak viccből.
2019. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

#24: Ha ez nálad a segítség, akkor nem kérek belőle köszönöm. Ha pedig elmondásod szerint te is ilyen voltál, akkor pont, hogy tudnod kéne mit érzek.


#25: Pontosan leírtad a dolgokat. Szóról szóra így van. Az igazat írtam. Illetve lehet, hogy igen "drámaian" viselkedtem, de nagyon rosszul esett, hogy ismeretlenül mindennek elmondtak, és már a második kommentben elkezdtek kötekedni. Hogy lehet arra reagálni? Igazat kell adni nekik? Köszönöm a kommented, és azt is, hogy megértetted mit akartam írni.


#26: Hát igen. Biztos jól esne neki. De lehet így kéne visszavágni a rengeteg bántásra. Talán rájönne hogy esik nekem.


#27: Rendben. Most már mindenbe bele kell kötni. Így használják ezt a szót a munkahelyemen, a szomszédok és a barátaim is, de elnézést kérek tőled a rossz megfogalmazásért. Olvasd át az írásaim, és ha bárhol rossz szót használok jelezd, hogy tanulhassak! Igaz nem a nagy Budapesten lakok, hanem egy nagyobb megyeszékhelyen. Ez már tényleg hihetetlen amit itt művelnek sokan. Borzalom.

2019. júl. 28. 14:20
 24/28 anonim ***** válasza:
60%
Akkor majd várom a következő kérdésed, hogy miért távolodik el tőled minden barátod és téged miért nem ért meg senki :)
2019. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
#31: Aha. 1998 van a neve mögött. :) Biztos sokat tapasztalt már az életben ő is. Az ilyen kretének unatkoznak a nyári szünetben, és ennyi az elfoglaltságuk. Annyira nem hat meg elhiheted. Ezzel aztán nem tudnak megbántani. Mert ez, amit itt csinálnak, a másik szándékos provokálása és köze nincs a kérdéshez.
2019. júl. 28. 14:55
 26/28 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem az is megoldás lehet, ha beszélnél vele ilyenkor a problémáról. Nem visszaszólni valami durvát, vagy nem válaszolni, hanem megkérdezni, hogy egyáltalán mi baja van. A legtöbb ember belezavarodik ha a másik mint egy terapeuta elkezdi kérdezgetni és lelki betegnek nézni. Jó eséllyel abba hagyja szívózást, mert kellemetlen lesz neki, hogy utána folyton a lelkébe vájkálsz, hogy miért ilyen.

vagy ha válaszaiból kiderül, hogy lenéz téged, akkor kérd meg, hogy csak akkor keressen, ha szeretettel tud rád gondolni.

2019. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező! Persze, szándékosan csinálják unalmukban. Amelyiknek itt nagy a szája és szerintük baromi jó tanácsokat osztogatnak, azok az életben egy nagy nullák elhiheted. Mert szerinted az olyan ember normális aki ilyeneket ír privátban? Egy értelmes ember nem használ ilyen szavakat egy nővel szemben. Nem köt bele minden szóba. Itt kompenzálják az elrontott életüket.
2019. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

#34: Köszönöm a tanácsod!! Megfogadom azt hiszem!

#35: :)

2019. júl. 28. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!