Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mivel magyarázható, hogy...

Az mivel magyarázható, hogy alacsonyabb IQ-val jobb meglátásaim vannak nagyon sok esetben az életben, illetve átlátok olyan rendszereket amiket egy nagyon magas IQ-val rendelkező ember nem vesz észre?

Figyelt kérdés
Van egy jó barátom,akinek 140 feletti az IQ-ja,nekem 110 körüli értéket mértek. Mégis hogyha vitatkozunk valamilyen témában,akkor nagyon sokszor teljesen logikátlan érveket hoz fel amikor meg akarja védeni az álláspontját,illetve az én érveimre sokszor nem tud érdemben hozzáfűzni semmit,mert nem tudja követni a logikai menetemet az adott témában. Tudom,hogy elég nagyképűen hangzik ez amit leírtam,de kérlek higgyétek el hogy tényleg igaz amit írok.
2019. júl. 29. 11:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az, amikor valakinek "rendetlenség van a fejében"? Mit értesz ez alatt? Komolyan kíváncsi lettem.
2019. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hogy mit értek az alatt,hogy valakinek rendetlenség van a fejében? Számomra azt jelenti,hogy az illetőnek nem letisztultak a gondolatai,esetleg pszichés vagy más egyéb okok miatt nem tud elfogulatlanul gondolkodni és véleményt formálni,illetve sokszor még ő magának sem világos,hogy mit gondol a világ dolgairól pontosan. Hajlamos indulatból ítélkezni,a hideg fejű racionális gondolkodásra többnyire képtelen,érvekkel nem meggyőzhető. Röviden tömören valami ilyesmit jelent az én vonatkoztatásomban.
2019. aug. 12. 10:28
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt megalapozatlan előfeltevésnek, elhamarkodott következtetésnek hívják, a barátodnak adok igazat. Az általad felsoroltak (objektív, vagy úgy egyáltalán bármilyen vélemény megformálására való képesség, racionális érvek meghallgatása és mérlegelése) leginkább az intelligenciával állnak kapcsolatban, és ugyanezzel az erővel meg lehetne magyarázni azt is, hogy azok fókuszálnak a fizikai környezetükre, akiket nem kötnek le kellőképpen a mélyenszántó gondolataik, érted. Jobb lenne, ha valami olyanról vitatkoznátok, amihez nem kell átcsapni önjelölt pszichológusba.
2019. aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!