Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy lelkes maradjak?

Mit tegyek, hogy lelkes maradjak?

Figyelt kérdés
Kitalálok magamnak egy hobbit, beszerzek hozzá dolgokat, anyagokat, eszközöket, elkezdem, és megunom. Jó esetben el tudom adni a cuccokat, de valami a garázsban rothad szét. De belelkesedek más dologra, ahhoz is bevásárolok, elkezdem, megunom. Amikor csinálom, akkor érdekel, de hamar ráunok. Totál hibbantnak érzem magam, nem beszélve a fölöslegesen kidobott pénzről. Hogy tudnék kitartani egy hobbi mellett sokáig?

2019. aug. 4. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Úgy, hogy ne vedd meg rögtön az áhított tárgyat. Várj rá legalább 3 hónapot, addig lehet hogy megundod, de lehet, hogy csak még jobban belelkesülsz. És akkor már tervezgeted, hogy miként fogod azt a valami csináni stb.. keress olyan barátokat. De lehet, hogy csak meg kell találnod önmagad, lehet, hogy a festés, zongorázás vagy a vitorlázás nem jött be. De lehet, hogy 3 év múlva jössz rá, hogy te imádsz kertészkedni, vagy kirándulni. Szóval szerintem ne vegyél meg mindent olyan gyorsan, gondolj bele ,,tényleg annyira fogok szeretnj búvárkodni?”
2019. aug. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás kell. És megfontoltan kell vásárolni. Én pl azokat a hobbikat hagytam abba kis idő után ami nem jár kötelezettségekkel mint pl a gördeszkázás mert azt mindig egyedül csináltam és mindig akkor amikor kedvem volt. Viszont pl sportnál ahol meg van kötve hogy a héten mikor mész és még a társaság is jó ott könnyebben ottragad az ember.
2019. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!