Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szeretnék...

Miért van az, hogy szeretnék valamit, de mégsincs kedvem hozzá?

Figyelt kérdés
szeretnék olvasni, szeretnék edzeni, szeretnék kimozdulni. de egyszerűen ha elkezdek olvasni máshol jár az eszem. ha elkezdek edzésről olvasni esetleg elkéne indulni, szintén nem sok kedvem van. kimozdulásról ne is beszéljünk..:DD komfortzóna lenne és nehéz elhagyni? vagy megszokások? hogy küzdhetek ezek ellen?
2019. aug. 6. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, amit érzel, velem is gyakran ez van. Ami nekem segít:

(1) valakivel együtt edzeni (elég, ha ott mindig találkozunk, így tudom, számít rám az illető, ahogy én is számítok rá, ergó nem maradok otthon, mert most épp nincs kedvem),

(2) gyakorlás és idő. Ha rendszeresen olvasol, előbbre jutsz a könyvben, akkor már bele fogsz mélyedni és le se fogod tudni tenni. Ha már az 50. oldalon tartasz, és még mindig nem fogott meg, akkor vidd vissza a könyvtárba és keress másikat, esetleg kérj tanácsot a könyvtárostól. Az edzés is hasonló, ha már legalább tíz perce intenzíven csinálod, akkor elkezd termelődni a boldogsághormon, és így legközelebb is lesz hozzá kedved. Ha az ötödik alkalommal sem történik ez meg, akkor keress másik sportot.


A lényeg, hogy tarts ki, próbálgassad, aztán majd ráérzel az ízére.

2019. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:

Egyik kezeddel fogod a könyvet, közben edzel. :D Ha kar edzés, figyelem kell, lerakod, ha köztes pihenő van felveszed.


Ha az utcán csinálod, vagy miközben gyalog mész valahova, akkor meg a kimozdulás is ki van pipálva.

2019. aug. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!