Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért felejtettek el egyes...

Miért felejtettek el egyes emberek magyarul?

Figyelt kérdés
Főleg a Facebook-on. Ha valakit felköszöntök, miért írják azt a választ, hogy "Thank you"? Mi bajuk azzal a szép magyar kifejezéssel, hogy "Köszönöm szépen"? Karácsonykor dettó: Rengeteg a "Merry Christmas"-es kép.
2019. aug. 7. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

Mert lassan mindenhová nyelvvizsga kell. Az nem baj, ha nem tud valaki magyarul beszélni, a lényeg, hogy angolul felsőfokon C2 szinten fröcsögjön folyékonyan.

Ne csodálkozz, ez ország már süllyed. Magyarországon magyar gyerekeknek nem lehet matematikát-fizikát tanítani, ha nincs nyelvvizsgád... ezek szerint tanárból sincs hiány, kérem szépen.

2019. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem felejtettek el magyarul. Te felejtetted el, hogy az amerikai globalizmus az ipari fejlődés kezdetével, mindenhova beszivárgott.

Barcelónában is Santa Claus csokit vehetsz, merry christmas felirattal... pedig nem felejtettek el spanyolul.


Viszont gondolkodni az emberek elfelejtettek... már nagyon régóta.

2019. aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Simán csak bunkók. Ennek semmi köze a nyelvvizsgához, csak mutogatnák a nemlétező műveltségüket.
2019. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Mert gyakorolja a nyelvet,ez miért baj?


Nekem minden angolra van állítva,gèpem,telefon,sőt sok szó csak angolul van meg nekem főleg a szakmai oldalon.

De kapaszkodj meg németül tanulok ezért pl németül szàmolok,gyakorlom.

Főleg amikor edzésen a sorozatokat szàmolom.


Magyar nyelv sehova nem kell meg semmit nem ér a mai világban.

Angol meg német minimum,gyakorolni kell.

2019. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Én például Wales-en vagyok egyetemista, és a barátaim jelentős százaléka angol anyanyelvű. Ha kirakok valamit, én is angolul írom ki a szöveget (pláne, ha csak egy mondat az egész), hogy ők is megértsék. Mert a magyar ismerőseim megértik az angolt, de az angol ismerőseim nem értik meg a magyart.
2019. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem felejtettek el. Csak az angol világnyelv. És attól hogy ezeket használjuk még nem vagyunk angolok. Csak tudni kell alap szinten angolul.
2019. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%

Amúgy btw #1-es senkit nem érdekel a magyar nyelv,tudj idegen nyelvet mivel alap már.

Teljesen jogos,hogy nyelvizsga kell a tanárnak is sőt felsőfokút írnék elő.

Nyugaton az általànos sulis már tolja az angolt.

Belgiumban 3 nyelvet simàn 14 évesen.

A magyar meg egyet sem,ez a gáz.

2019. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

"- Csoki! Ne beszéljél spanyolul!- Miért ne? -Mert nem tudsz!"

Üvegtigris

2019. aug. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Néha engem is zavar, de nem minden esetben, nagymértékben függ az adott helyzettől. Akkor, ha a szóban forgó személynek sok külföldi ismerőse van szerintem teljes mértékben elfogadható, hogy idegennyelven is ír ki posztokat, pl. amikor kellemes karácsonyt kíván. Az is lehet, hogy bár kevés magyart nem beszélő ismerőse van, de az adott posztot pont nekik szánja, szerintem ez sem gond.


Azonban az engem is zavar, amikor valaki magyarokkal beszél, magyarul, de a mondandóját teletűzdeli idegennyelvű szavakkal, szlenges kifejezésekkel, ez addig lenne rendben, amíg olyan dologról van szó, amelynek nincs magyar megfelelője pl. bizonyos szakkifejezések, de egyébként szerintem is zavaró, amit tovább ront a gyakran rossz kiejtés, akár helytelen használat, írásmód.

2019. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem felejtettek el magyarul. Gondolom lehet tetszik nekik az, hogy anglul írhatnak. Vagy véletlenül írták. Nekem is volt, hogy véletlenül magyarul köszöntöttem fel egy külföldi ismerősömet.


De amúgy szerintem úgy illendő, hogy azona nyelven reagálok valakinek, amin üzent nekem, főleg, ha kedveskedett, felköszöntött (kivéve, ha nem beszélem azt a nye3lvet). Így, ha valaki magyarul felköszönt, magyarul megköszönöm.

2019. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!