Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért felejtettek el egyes...

Miért felejtettek el egyes emberek magyarul?

Figyelt kérdés
Főleg a Facebook-on. Ha valakit felköszöntök, miért írják azt a választ, hogy "Thank you"? Mi bajuk azzal a szép magyar kifejezéssel, hogy "Köszönöm szépen"? Karácsonykor dettó: Rengeteg a "Merry Christmas"-es kép.
2019. aug. 7. 10:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
gyakoroljék a nyelvet :D a többség egy alapfokút se tenne le hiába halandzsázik. szimplán csak menőbbnek hiszik magukat tőle.
2019. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%

Rengetegen külföldön élnek és akaratlanul is angolul jutnak eszükbe dolgok. Másoknak sok külföldi ismerőse van és szándékosan posztolnak angolul..

Világ nyelv, az a ciki, aki nem beszéli és büszke is rá.

2019. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%

Aki ettől menőnek hiszi magát az kb olyan mintha attól éreznéd magad menőnek mert colát iszol.


Az, hogy valaki thank yout ír meg merry christmas-t az közel sem a menőzés kategória. Vagy ha igen, akkor ez rólad árul el sok mindent... :D

2019. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem felejtenek el, mert nem is felejthetnek el. Az anyanyelvedet soha nem felejtheted el, amíg az agyad ép. Akik "elfelejtik" azok sznobok, üresfejűek és buták. És kb. annyit jelentesz nekik, mint amennyi egy légy agyoncsapása a falon.


Aki nekem számít, annak még ma is papírképeslapot küldök, plusz e-mailt (de ez utóbbi a ritkább), mert szerintem nemcsak az anyanyelvem szép, és számomra a legszebb a világon, de aki igazán fontos nekem, annak a születésnapját, névnapját személyesen megünneplem, és azt szeretném, ha örülne ennek. Mint ahogyan az emberek régen tartották a normális kapcsolatot egymással, még ha évek óta nem is találkoztak: képeslap, távirat, telefon, postacsomag.


Kifejezetten utálom a Fb-os "odaröffenéseket", a kicsikart születésnapi üdvözleteket (lásd: aznap este megköszöni az összes ismerősének, hogy felköszöntötték, holott olyan emberről van szó, akinek 5000 ismerőse van, de valójában három embernél többnek eszébe sem jutott a születésnapja és ez jól is látszik), a mindenki számára kiplakátolt tetszikeket.


Ez sosem arról a két emberről szól, aki ad és aki kap, hanem arról, hogy közben mindenki lássa, hogy ki ad és ki kap. Féleg az "adó" oldaláról számít. Mintha lenne egy láthatatlan anyuka és apuka, akinek teljesít a kis hülyéje és fél szemmel mindig azt lesi, hogy mit szólnak hozzá.


A Faliújság. Mint a szociban. Cska most Facebook-nak hívják és egyesek remekül megélnek belőle.

Ha valaki a Fb-on köszöngetne fel, vagy sms-ben, arról tudomást sem vennék, mert nem jelentek neki semmit. Pontosan tudja, hogy én mit szeretek, és ha rám figyel és engem kedvel, akkor megveszi a képeslapot, megírja, bedobja idejekorán a postaládába és tudja, hogy én mindig nagyon örülök neki - még ha nem is kap érte azonnali szivecskét vagy tetsziket.


Természetesen, azok, akik nekem számítanak, szintén személyes figyelemben részesülnek. Anyuka és Apuka meg a Nagy Testvér figyelő és vigyázó szeme nélkül.

2019. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
67%

Embere válogatja.

- Van aki szerint ez menő.

- Mások nem ismerik a magyar szavakat, ezért úgy gondolják, hogy csak angol kifejezéssel lehet elmagyarázni a dolgokat.

- Teszik az agyukat, hogy ők aztán milyen elitek és tanultak.


Akárhogy is, én épp ezért bevezettem azt, hogy mikor olvasok egy kérdést, választ, vagy bármi mást, akkor számolom az ilyen szavakat, és három után abbahagyom az olvasást. Ékezet nélküli szövegre ez szintén érvényes. Én sem lennék országos bajnok helyesírásból (szerintem az eddig látottak alapján erre már Te is rájöttél), de legalább veszem a fáradtságot, hogy ékezeteket használjak, és utánanézzek egy-egy szó magyar megfelelőjének. Illetve igyekszem fejlődni is, ha már gyerekként csak aludni és melegedni jártam az iskolába.

2019. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%
Utálom az angolt, elég ocsmány nyelv - annak ellenére erős középfok megvan -, de azért mekkora káosz lenne, ha a magyar lenne a világnyelv... :D A finnugor nyelvek a legodakúrósabbak.
2019. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
25%
dunno fam i like it this way *dab* *dab* *dab*
2019. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!