Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az itteni INTJ-k közül: te...

Az itteni INTJ-k közül: te milyen vagy?

Figyelt kérdés

Az INTJ leírásba mennyire illesz bele? Ambiciózus vagy? Elemzel, kihasználod a logikádat, következetsz, a céljaid követed? Félreértenek mindig az emberek? Nincs kivel megbeszélned sok dolgod és ridegnek látnak?


Ehhez hasonló kérdéseket várok hogy válaszoljon meg akik biztosak abban, hogy INTJ-k. Hosszasan, bőven kifejtve, akár privátban. Minél többen írjatok.


Én tapasztalatom:

Rám teljesen illik minden, egy elég erős INTJ-nek érzem magam.


Hogy egy rövid példában szemléltessem: manapság kezdtem el pénzügyi területen dolgozni, és jó pár könyvet és tanító jellegű videót megnéztem a pénzről, annak kezeléséről, a legjobbnak mondott könyvek közül.

Persze a siker mindig is érdekelt, ezért már régóta sokat olvastam róla, de most különösen a piacgazdaság, a cégek működéséről, stb.


Már most látom hogy mennyire könnyen feljutok majd a ranglétrán, mert az interjúkon is szimpla jutalékos rendszert elmagyarázták, és csodálkoztak hogy elsőre teljesen megértettem, befejeztem a mondataik végét, mert előttem lévő alanyok kb. Semmit nem tudtak értelmezni.


A barátnőm (INFP) teljesen ridegnek lát, és neki durva hogy ha valami érdekel akkor ennyire megszállottan utánanézek és tanulok.


Várom az értelmes válaszokat.



#tanulás #siker #MBTI #INTJ #INFP #ambíció #introverted #intuitive #judging
2019. aug. 8. 00:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

ENTJ-T típús vagyok

Én csodálnám az elszántságod sőt!

Csak így tovább mindig maradj ilyen szorgalmas meg lesz a gyümölcse

De figyelj a szeretteidre nem minden egy karrier és az idő pénz és mindkettő múlandó

Az emberek visstajelzései pláne a szeretteinkéi/közeli barátainké a legmegbízhatóbbak hiszen ismernek(na ez a személyiségem része a visszajelzés imádata és hibák kiküszöbölése a célért!)

2019. aug. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Ez vicces kérdés XD Ez nem asztrológia, hogy "mennyire illik rád". Ha nem illik vkire az INTJ, akkor az nem INTJ :D Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "jobb kezesek, igaz az, hogy jobb kezesek vagytok? Mert rám teljesen igaz!" XD
2019. aug. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Rám is illik teljesen :)) Nekem az a rész tetszett a legjobban, amikro azt írták, hogy ,,számára a vallások, a társadalmi szokások, a nemzetiségek mind megkérdőjelezhető, nem logikus dolgok, így nem is fordít rájuk különösebb jelentőséget". Így megértettem, hogy alapból a személyiségem ilyen, hiszen mindent megkérdőjelezek, újra elemzek, és csak akkor fogadok el valamit, ha annak van értelmes és logikus. Így megnyugodtam, és tudtam, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gondolkodással.


25/N

2019. aug. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Én KIRÁLY
2019. aug. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

INTJ-T vagyok és csak onnan tudom, mert egy lány miatt kitöltöttem a tesztet.


Mivel nem olvastam utána igazán, csak kb fél éve pár mondatot, hogy tudjak mit mondani róla így nem tudom mit írjak pontosan.


.. de mérnökinformatikus hallgató, magánvállalkozó és amatőr testépítő vagyok. Elég ambíciózus, egészséges önizalommal.


Mégis kicsit az álmodozó típus. Azaz van, hogy azért nem alszok, mert 5 órán keresztűl gondolkozom valamin.


Pl.: 126 az IQm, ami magasnak számít. Ez indirekt módon kialakított egy szorongást bennem, így elkezdett érdekelni a pszichológia és szabadidőmben néha az a különféle mentális egészséggel és a környezetünkkel kapcsolatos korrelációról. Egy pszichológus ismerőssel egyszer erről beszéltem és olyan pontokat mondtam neki, hogy azt sokáig azt hitte olvasott vagyok a témában, majd elég durván meglepődött, hogy csak saját gondolataimat zúdítottam rá, amiktől nem tudok aludni.


3 hangszeren tanultam zenélni. Sokáig zenész + énekes akartam lenni és írtam is 2 dalt, de annyira nem voltam jó így elmentem az informatika irányában ... szóval elvileg kreatív is vagyok valamennyire.


Fun fact: Matekból 2es voltam mindvégig gimnázium végéig. Majd a BME első hetében 0. ZH előtt 4 nap alatt újra tanultam az egész addigi tananyagot úgy hogy azt sem tudtam pontosan mit csinál a gyökvonás jel. Majd 70% körül (ami jónak számított) átmentem.


Utána minden matek ZHn elsőre átmentem, sőt volt hogy a tankörömből egy vizsgaidőponton egyedül én mentem át, mert elvileg az volt a legszivítósabb dolgozat variáns.


Kicsit sztoikus felfogásom van. A külvilágnak antiszociális és ridegnek tűnök.


Ezek talán leírják az INTJségemet.

2019. aug. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3%
Mindenki enfp akar lenni.
2019. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%
2#, te nagyon nem értesz az mbtihez :))
2019. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Valaki küldje el a tesztet Please.
2019. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
ÉN ENFJ-A vagyok. :) 22/F
2019. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

2: Az MBTI máshogy működik. Sok INTJ-nek több az INTJ jellemzője, viszont ismerek olyat aki ennek ellenében sem rendezett, vagy szuper P-s dolgokat csinál (rendetlen, szervezetlen), tehát nem teljesen jellemző rá az INTJ leírása.


Én például tudok a barátnőmmel úgy beszélni mintha valamennyire INFP lennék, de ismerek olyan INTJ - t aki erre képtelen.


6: Nem, én nem akarok.


8: Google: MBTI teszt magyar


Köszönöm nektek a válaszotokat. Még várok továbbiakat!

2019. aug. 8. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!