Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az itteni INTJ-k közül: te...

Az itteni INTJ-k közül: te milyen vagy?

Figyelt kérdés

Az INTJ leírásba mennyire illesz bele? Ambiciózus vagy? Elemzel, kihasználod a logikádat, következetsz, a céljaid követed? Félreértenek mindig az emberek? Nincs kivel megbeszélned sok dolgod és ridegnek látnak?


Ehhez hasonló kérdéseket várok hogy válaszoljon meg akik biztosak abban, hogy INTJ-k. Hosszasan, bőven kifejtve, akár privátban. Minél többen írjatok.


Én tapasztalatom:

Rám teljesen illik minden, egy elég erős INTJ-nek érzem magam.


Hogy egy rövid példában szemléltessem: manapság kezdtem el pénzügyi területen dolgozni, és jó pár könyvet és tanító jellegű videót megnéztem a pénzről, annak kezeléséről, a legjobbnak mondott könyvek közül.

Persze a siker mindig is érdekelt, ezért már régóta sokat olvastam róla, de most különösen a piacgazdaság, a cégek működéséről, stb.


Már most látom hogy mennyire könnyen feljutok majd a ranglétrán, mert az interjúkon is szimpla jutalékos rendszert elmagyarázták, és csodálkoztak hogy elsőre teljesen megértettem, befejeztem a mondataik végét, mert előttem lévő alanyok kb. Semmit nem tudtak értelmezni.


A barátnőm (INFP) teljesen ridegnek lát, és neki durva hogy ha valami érdekel akkor ennyire megszállottan utánanézek és tanulok.


Várom az értelmes válaszokat.



#tanulás #siker #MBTI #INTJ #INFP #ambíció #introverted #intuitive #judging
2019. aug. 8. 00:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

"Red Vixen nevű felhasználó válasza:


2#, te nagyon nem értesz az mbtihez :))"


Köszönöm ezt a részletesen kifejtett, meggyőző, logikus érvekkel alátámasztott érvelést.


Kérdező, ha egy INTJ INTP-sen viselkedik, akkor ő miért is INTJ, miért nem INTP? XD Ez az INTJ P-sen viselkedik olyan, mintha azt mondanánk, hogy "annak a jó tanuló gyereknek csak 1-esei vannak, de attól nég ő jó tanuló".

2019. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Azért nem fejti ki, mert látja rajtad hogy neked nem érdemes kifejteni. Nekem mindegy hogy érted vagy nem érted, semmi kedvem téged tanítgatni.
2019. aug. 10. 17:13
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, valószínűleg tényleg INTJ vagy a leírásod alapján de ha valakire nem illik teljesen, az lehet hogy valami más. Azt tapasztaltam hogy sokan kapnak rossz eredményt hibás önismeret miatt.

Az egyik válaszoló mondta hogy szorongó, antiszoc, művészi hajlanokkal. Könnyen lehet hogy INFJ például. Nekik is jó a logikájuk de érzőbbek.

Ha pontosabban megakarod érteni olvas utána a kognitív funkcioidnak. Ha ezt megérted sokkal mélyebb és a gyakorlatban is hasznositható tudásod lesz erről az egészről. Hogy működsz te vagy mások? Miért értesz vagy félre értesz másokat? Hogy kezeld? Stb.


Ha minden igaz lesz egy magyar nyelvű weboldal ahhol mélyebben bele mennek ezekbe a dolgokba. Az általános jellemzés nem sokkal több mint érdekesség.


Egy INFJ.

2019. aug. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#12 nem azért nem fejti ki. Mindig ezt csinálja, keress rá. Kinyilatkoztat, de indoklás az semmi. Egyetlen normális válaszát sem találtam még (pedig az ezotéria kategóriában nagyon aktív, mindig leírja, hogy ő mindent tud, de hogy mit és honnan, az örök homály marad).
2019. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Red Vixen nevű felhasználó válasza:


Mindenki enfp akar lenni."


Tessék amúgy, ez egy tipikus válasza. Beböfög valamit, aminek semmi köze a kérdéshez, kinyilatkoztat, mint valami bölcs, és ennyi.


Hidd el kérdező, nekem lehet érvelni, velem lehet vitázni. Csak hát itt senki meg se próbálta. Te is csak kitaláltad, hogy nem lehet, és kész.

2019. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

INTJ vagyok, és ami illik rám: összefüggésekben gondolkodom, mintázatokat keresek, független vagyok és kritikus, és törekszem az objektivitásra.


Ami nem illik rám: nem okoz nehézséget számomra gondolataim, elképzeléseim kifejezése, úgy gondolom, tudok hatékonyan kommunikálni.


"az INTJ-k hajlamosak a másik fél korlátoltságával magyarázni a meg nem értettségüket, az önmagukat nehezen kifejező természetük helyett." sokszor ütközöm korlátoltságba mások részéről - hiába fejezem ki magam jól. a probléma rendszerint az, hogy a másik fél hárít (a kellemetlen igazság miatt), és inkább engem néz hülyének, mint saját magát. :S


"Tartózkodónak és visszahúzódónak látják őket." Számomra nem megfelelő közegben passzív vagyok - elfogadó, megértő közegben viszont aktív.


"Nagymértékű stressz alatt az INTJ értelmetlen, ismétlődő, fizikai tevékenységek megszállottjává válhat, mint például a túlzott alkoholfogyasztás." A stressz, illetve a szorongás az alkoholfogyasztás okai lehetnek személyiségtípustól függetlenül, úgy gondolom, és ilyen esetben a tevékenység funkciót tölt be, tehát nem "értelmetlen", csak problémás. INTJ-k esetén a meg nem értettség, az elfogadás és elismerés hiánya miatt lehet probléma az alkohollal.


"Szintén megeshet, hogy elmerülnek a felesleges részletekben, amiket normális esetben nem tartanának fontosnak a végleges céljaik elérésében." Ez nem jellemző rám, az absztrakt szintről akkor váltok konkrétra, ha szeretném, hogy megértsenek, de a részletekben nem szoktam elveszni.


"Az INTJ- k szinte minden esetben jól képzett emberek, és nem okoz nekik problémát, hogy elérjék céljaikat a hivatásukban vagy a tanulmányaik során." A jelenlegi haszontalan adat-központú, és nem értelmes összefüggésközpontú iskolarendszer keretei között nagy kihívás a megfelelés, és ez igaz a munkahelyekre is.


"Egy kívülálló számára az INTJ kisugárzása könnyen összetéveszthető az egyszerű arroganciával" Ez igaz sajnos, hozzátéve, hogy egy korlátolt kívülálló esetén.


"hajlandóak sok időt és figyelmet fordítani egy párkapcsolatra vagy barátságra, de a tudása és magabiztossága, ami más területeken olyan sikeressé teszi, ilyen helyzetekben csak összezavarja, esetleg félrevezeti őket." Ez miért lenne így? A probléma párkapcsolat, barátság esetén a személyiség és a látásmód el nem ismerése, elhárítása.


"sok INTJ nem érti a szociális szokások lényegét, például a csevegést és a flörtölést" Értem a lényegét, csak nem érdekel a felszínesség.


"az INTJ személy általában extrém mértékben igényli az egyedüllétet, és gyakran természetéből fakadóan közömbös, szinte érzéketlen." Ez teljesen abszurd állítás, se közömbös, se érzéketlen nem vagyok, az ilyesmi a pszichopatákra jellemző. Ez is egy, az INTJ személyiséget övező félreértés.


"A legalapvetőbb probléma valószínűleg az, hogy az INTJ személy az embereket is meg akarja érteni, meg akarja fejteni." Vajon a megismerés és megértés alapvetően probléma? Úgy gondolom, ez egy pozitív jelenség.


"Az INTJ valószínűleg legnagyobb erőssége az emberekkel való kapcsolataiban az intuitív képessége, és a szándék, hogy ha kell, "dolgozzon" egy kapcsolaton." A legnagyobb erősség szerintem a megbízhatóság, az őszinteség, a tudatosság, a "józanság".


Összegzésül: megítélésem szerint a szöveg a jó meglátások mellett tele van félreértéssel, pontatlansággal, sőt, előítélettel is. Újra kellene írni, hogy helyes legyen.


Az idézetek forrása: [link]

2019. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!