Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire szabad az első...

Mennyire szabad az első benyomásokra hagyatkozni?

Figyelt kérdés
Például ha valakiről látsz egy fotót, szoktál-e ez alapján az emberi tulajdonságaira következtetni?
2019. aug. 9. 06:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben. Stílus, öltözködés, testtartás, testalkat, ápoltság... ezekből azért nagyon sok dologra lehet következtetni.
2019. aug. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megpróbáltam kitölteni a kérdőívet, de nagyon rossz!! Nem lehet egyéni választ megadni, amiket meg felajánl... nagyon nem az én gondolataim.
2019. aug. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hagyatkozom soha az első benyomásokra, max 50%-ban mondanak igazat... (Vagy igaz, vagy nem...)

Sajnos (?) többször is volt már olyan helyzet, hogy gondoltam valamit az első pár percben, aztán az ellenkezője volt igaz. Egy idő után óvatossá válik az ember az ítélkezésben....

2019. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első benyomás meghatározó egy tárgyaláson, egy randin, mindenhol...

De ehhez a fotó nem tartozik olyan szorosan hozzá.


Baromira nem mindegy, hogy az illető milyen szinten gondolkodik és milyen a viselkedés kultúrája. Egy fotó alapján kialakult előítéletet simán lerombol a valóság.


De egy valóságban tapasztalt első benyomás után nem sok újdonsággal szolgálhat már az illető...

2019. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a teszt tényleg borzalmasan gyerekes...


"legalább nem fürdőruhában riba nckodik"?


Ez most komoly?

2019. aug. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!