Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik nem isznak alkoholt, nem...

Akik nem isznak alkoholt, nem jarnak bulizni, esetleg mekibe, vagy vegánok, miért érzik magukat annyival kulonbnek másoknál?

Figyelt kérdés
2019. aug. 11. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem iszom, nem bulizok, imádom a hamburgert, eszembe nem jut, hogy különb lennék emiatt másoktól.

Az már más kérdés, ha valaki annyit iszik, hogy vállalhatatlanul viselkedik pl.

2019. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

ez szimpla általánosítás...pont annyi ember érzi magát különbnek ilyen életfelfogással, mint amennyi az ellenkezőjével.


elég sokan vannak olyanok is, akik lenézik azokat, akik nem járnak bulizni, mert hogy nincs életük...mégsem mondja azt senki, hogy aki jár bulizni, az mind különbnek érzi magát, mert "van élete, szórakozik".

2019. aug. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ad1-ezek kulon kulon ertendok

Ad2-nyilvan azokhoz szol akik amiatt felveszik azt az “en jobban tudom mint te” viselkedesest

Ad3-az se jo ha valaki hullareszeg de azert is neztek mar le absztinens emberek hogy en azt mertem mondani h szeretem a minosegi italokat

2019. aug. 11. 12:19
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Aki nem iszik, azt szinte állandóan körberöhögik és akkor is kínálgatják, ha már ötödszörre mondott nemet. Mintha küldetésük lenne itatni valakit. Nem tudják megérteni, hogy valaki tényleg nem iszik alkoholt. Már azt is hallottam, hogy aki nem iszik abban nem bíznak. Amikor társaságban állandóan az a téma, hogy "gyere igyál már páleszt" és hasonlók, egy idő után az ember már keményebben mond nemet, mert az ittas csak ebből ért. Persze utána megsértődik, de le van szarva.

Szóval ha valaki azt mondja NEM, akkor hagyjátok annyiban.

Ugyanez a vegákkal és bagósokkal. Hagyjátok békén a vegán kérdéseket, nem kell téríteni a húsra és kifejteni, miért szar a vegán étrend. Nem kell elmondani a bagósnak, hogy rákot okoz és büdös. Az okos kis véleményed fejtsd ki magadnak, veregesd meg a vállad érte és örülj a monitor előtt.

2019. aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Kezdem úgy érezni, hogy a kérdező a lenézős oldalon áll, nem pedig őt nézik le
2019. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

A vegánokkal semmi baj nem lenne, ha mondjuk félévente elmennének egy dietetikushoz átbeszélni az étrendjüket, meg évente elmennének laborba, és amúgy befognák a szájukat, neg bem húznák az orrukat húsevők közelében. Orvos vagyok, a probléma a vegánokkal az, hogy jelentős részük nem elég képzett dietetikailag, és aztán csodálkoznak ha vashiányosak lesznek. És többségük valóban felsőbbrendűnek képzeli magát.


Mekibe én sem járok, mert nagyon rossz az ár érték aránya.


Az absztinenseket meg teljesen meg tudom érteni, iszonyatosan idegesítő még nekem is, pedig én szoktam alkoholt fogyasztani, hogyha valahol erőltetik az ivást, pláne ha valami pálinkát erőltetnek.


Dohányzás, dohányozni egyrészt ma már szerintem ciki, másrészt a környezet számára is rohadtul idegesítő, számomra baromi sok pluszmunka, egy munkáltató számára pedig pénzkiesés.

2019. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem járok bulizni, pontosítva csak minden szökőévben, a legközelebbi barátaimmal, de nem érzem magam különbnek senkitől. Ez az én döntésem, az meg, ha mondjuk te jársz, a te döntésed. :D


Ismerek sok embert, aki azért vegán, mert erkölcsileg magasabb rendűnek érzi magát, amiért az étrendéből kiiktatta az állati eredetű ételeket. Ezzel kapcsolatban azt gondolom, hogy erkölcsileg nem magasabb rendű dolog az állati eredetű ételeket elhagyni, mert biológiai szükségletünk normál körülmények között. Az más kérdés, hogy a modern fogyasztói kultúra lehetőséget teremt, hogy olyan változatosan lehessen állati eredetű táplálék nélkül táplálkozni úgy, hogy a megfelelő tápanyagokhoz is hozzájussunk, DE ez nem teszi semmissé azt a tényt, hogy a szánkban gumós zápfog van, eszerint mindenevők vagyunk, eszerint növényi és állati táplálék fogyasztására egyaránt vagyunk kalibrálva.

Két kedvencem van azok közül az érvek közül, amiket fel szoktak hozni.

-A tehenek megfejése állatkínzás. Ha kiszaggatják szerencsétlen állat tőgyét, akkor az. Ugyanakkor falun nőttem fel, és tudom, hogy ha nem fejik meg a tehenet, akkor pokoli fájdalmakat él át, sőt rosszabb esetben el is pusztulhat.

-A birkák nyírása állatkínzás (mondjuk sosem értettem, ezt miért szokták felhozni a veganizmus védelmében). Igen, tényleg érezhet minimális fájdalmat az állat nyírás közben, de gyakorlott kezek között a nyírás teljesen fájdalommentes. Illetve ha a birkát nem nyírják rendszeresen, akkor az állat megvakulhat, szemfertőzést kaphat, a gyapjában elszaporodhatnak az élősködők, amitől tönkremehet a bőre, ami melegágya a bakteriális fertőzéseknek, a szepszisnek. De azért ne nyírjuk a birkákat! :D

Falun nőttem fel, ezek tények, és bármelyik állatorvos agyf**zt tud kapni ezektől. Ismerek nem egy állatorvost.

Azt gondolom, nagyon szép dolog, ha valaki erkölcsi meggyőződésből dönt a veganizmus mellett, de nem lesz felsőbbrendű tőle. Én nagyon szeretem a szárnyashúst, a disznót, a marhát, a tojást, a tejet. Sokat is fogyasztok relatíve. És nem érzem magam ettől bűnösnek. Jobbnak se. És mivel nem csak a guglin láttam állatot, tudom, hogy az állatvédők sok esetben a szándékukon kívül ártanak állatoknak. Én állatvédő vagyok, mert láttam első készből, mit tudnak művelni vademberek szerencsétlen állatokkal. És szenvedtem már azért állatorvos ismerősömmel, mert valamelyik ökörbarom "állatvédő" kárt tett egy állatban, és nem a fájdalmát kellett csillapítani, hanem az életét megmenteni. Egész pontosan arról volt szó, hogy egy nagyobb tengeri halat beleeresztettek egy mesterséges tóba, mondván ott jobb helye lesz, mint (az amúgy retek nagy) akváriumban, mert ne tartsuk már szerencsétlent fogságban... -.-"

Aztán találkoztam már olyannal, hogy fajvédelmi program keretében a szaporítás céljából fogságban tartott, jól ellátott madarat engedtek szabadon, mert a madárnak a szabadban a helye. A kihalás szélén álló madárról volt szó, amit néhány nap múlva találtak meg. Elpusztult. És ezek kicsit nyitogatják a zsebemben azt a bicskát, mikor azt akarjuk játszani, hogy ki több meg miért. Senki nem több senkinél, és ideje lenne elfogadni, hogy az ésszerű és hatékony állatvédelemhez érteni kell az állathoz, és nem csak gugliról tájékozódni félinformációk mentén.

Mert bizony mindkét oldalon vannak nem kis gondok:

-felelőtlen állattartók okoznak pokoli kínokat állatoknak

-de magukat állatvédőnek tartó inkompetens barmok is okoznak ugyanilyen kínokat nekik.

Én ezt gondolom erről. Hogy egyik se jobb a másiknál.


És ez az élet más területein is igaz, legyen szó buliról, mekiről stb.

2019. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Ez inkább fordítva van. Sokan azért néznek le engem mert nem iszok és nem cigizek.
2019. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
5# ha igy gondolod akkor nezt korbe ezen az oldalon es a vilagban. A vegak teritik a husevoket. Itt az oldalon napi szinten van olyan kerdes ahol a nem bulizo ugy teszi fel a kerdest h erezni h vallveregetesert jott ide. Sajat szemelyes koromben van olyan ember aki sose teszi be a labat egy mcdonaldsba es BUSZKE ezert magara....lehet itt kiforditani a kerdesemet es a masik oldalt nezegetni meg persze ram tamadni mert annak is nagy sikere van de nezzetek korbe a vilagba es ne mondjatok azt h sose lattatok peldat a fenn emlitett dolgokra. A nem dohanyos is amugy jo pelda mert ott is sokszor erezni h o mint nem dohanyzo lenezi a bagosokat. A kerdesemre szeretnem a valaszt hogy miert erzik a kisebb csoporthoz tartozok kulonbnek magukat mert nem csinalnak olyan dolgokat mint a nagy atlag. Erre szeretnem a valaszt.
2019. aug. 11. 14:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva látom ezt, tehát a többség, akik "jarnak bulizni, esetleg mekibe,", pont azok b×tatják őket, hogy "miért, hogyan", stb. és ők magasztalják fel őket ilyen verzióba negatívan, ami pont,m hogy nem a nem mekizők hibája...
2019. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!