Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Butának néznek évek óta mert...

Butának néznek évek óta mert nem hencegek?

Figyelt kérdés

Barátnőm családja néz hülyének. Azt hiszik butább vagyok mint ők, pedig nem! Eleinte azért csináltam hogy ne tűnjek lenézőnek, de most már úgy érzem késő.

Én beszélek anoglul, németül és egy kicsit olaszul. Az anyja-apja kineveti aki idegen nyelvet beszél, pl háborognak hogy a horvát szállodások miért nem tanulnak meg magyarul. Számukra minden külföldi dolog felesleges felvágás, érettségijük nincsen, gyárban dolgoznak. Testvéreinek van, de ők kb a semmilyen szinten tudnak angolul.

Annyira szerénykedtem, hogy az egész családja azt hiszi, hogy én sokkal butább vagyok náluk és lenéznek engem. Pl meglepődtek azon hogy egyetemre jártam (nem végeztem el aztán) mert ők azt hitték, hogy érettségim sincsen! Voltunk Kanadában, de azt hitték én ott kézzel-lábbal kommunikáltam. Amikor mondtam, hogy felsőfokú nyelvvizsgám van és kiválóan beszélek angolul, csak néztek és láttam rajtuk, hogy nem hiszik el! Egy TV szolgáltató irodájában dolgozok mint sales junior manager, de ők azt hiszik, hogy műholdvevőket szerelek fel a házakra!

Amikor megjöttünk Kanadából, megkérdezték, hogy milyen nyelven beszélnek ott? És ragaszkodtak hozzá, hogy ott márpedig magyarul és németül beszél mindenki és ezt teljesen komolyan gondolták! Bizonygatták, mert munkatársaik voltak kinnt és azt mondták nekik, hogy a magyarral végig elboldogultak, dolgoztak (gondolom magyar étteremben mosogattak pl).

Eléggé zavar már, hogy maguknál butábbnak kezelnek engem. Mit tudok tenni így utólag ez ellen? Azért is alakult így mert visszahúzódó típus vagyok, nem is nagyon került sor az 5 év alatt, hogy nagyon magamról beszéljek, mert magukkal vannak mindig elfoglalva!


2019. aug. 13. 07:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnős nem mondja nekik hogy "apa, anya, ti mekkora retardok vagytok, hát hányszor elmondta már a Pisti hogy nem tányérokat szerel, az Isten áldja meg a hülye fejeteket" ?:Dd
2019. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ezt még olvasni is rossz volt :D

Jó, hogy nem hencegsz. Nincs is annál idegesítőbb, mikor egy amúgy intelligens(-nek mondott) ember felvág és dicsekszik. Irritáló.

Amúgy vicces, hogy ők néznek butának. Szerintem csak mosolyogj rajtuk egy jót és hagytad annyiban a dolgot. Barátnőd remélhetőleg normálisabb azért.

2019. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Barátnőm 14 éves kora óra gyakorlatilag külön él (budapesti koleszban lakott onnantól), diplomás, két nyelven beszél. Így ő fekete bárány a családban. Egyik testvére traktorvezető, a másik bolti eladó, nem nagy igényük van a tanulásra sajnos. Pedig még munkát is szereznék nekik, de ők jól megvannak.
2019. aug. 14. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!