Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Van még olyan ember rajtam kívül, aki gyűlöli a kamus embereket?

Nem érdekel, hogy a társadalmi elvárások megkövetelik meg a többi olcsó kifogás, ha valakinek baja van a másikkal (akármi, akár kisebb dolgok is), az miért nem mondja a szemébe? Ha valaki nem akar valamit csinálni vagy nem csinálni miért talál ki mindenfélét a leghihetőbb "éppen nem voltam telefonközelben"-től az egészen csavaros hazugságokig?

Az egyetlen szituáció, ahol még el tudom fogadni (de ott sem korrekt), ahol alá-fölérendeltségi viszony van, mint főnök-beosztott vagy tanár-diák. Két egyenlő, egyenrangú (mármint az adott baráti vagy párkapcsolati szituációban, még ha az egyik segédmunkás a másik meg agysebész professzor is) ember között miért van szükség ezekre?

és ne jöjjön senki azzal, hogy megsérti, mert normális barát vagy pár nem sértődik meg, aki meg igen, azzal miért foglakozunk? Van értelme bármilyen, hazugságokon alapuló kapcsolatnak?

Utána meg panaszkodnak az emberek, hogy leélték az életüket és tornyosul a sz@r.

Keress kérdéseket hasonló témákban: őszinteség, hazugság, álszentség, kamu

aug. 14. 20:25  Privát üzenet  

A válaszok

Mert rengeteg olyan tapasztalatuk volt addig, amik arról szóltak, h megmondták h mi van, és erre az akinek mondták, ezért cserébe ilyen-olyan módon bántotta. Ezért most odamondanak valamit amitől biztos, hogy nem gurul be a másik ember, és aztán továbbmennek, és elfelejtik.

Pl ez az egyik magyarázat, de annyira pontosan nem is értettem h mit akarsz.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont aug. 14. 21:19 Privát üzenet
ja, meg a másik, ami eszembe jutott az a szokás. Mindenhol ezt lehet látni, így önkéntelenül ezt játsszák az emberek, mert ez a norma, és akkor tűnsz furának, és "betegnek" ha nem ezt csinálod, hiába elbszott amit csinálsz.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont aug. 14. 21:21 Privát üzenet
he84 nevű felhasználó válasza:

Nem szeretem én se a kamus embereket, én se vagyok az. Ám az részben kifogás, hogy rossz tapasztalat miatt is hazudnak néhányan. Nem jó ettől még előre ítélve félni és hazudni. Nem mindenki bánta azt, aki normális és őszinte. Részben saját tapasztalat.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont aug. 14. 21:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az rendben van ha egy olyan ember, akinek egyetlen gyermeke down-szindrómás genetikai selejtnek nevezi azokat az embereket, akiknek nem volt párkapcsolatuk?
Miért van az, hogy létezik egy dolog vagy történt valami régen és azóta is úgy van és az embereket nem érdekli, aztán jó egy film vagy sorozat és akkor mindenki ráfügg az adott...
Az emberek miért nézik le azokat az embereket akiknek nincs munkàja?
Milyen szakmát kellett volna választanom, ha gyűlölöm az embereket és nincs egy haverom se? Mit kezdjek az életemmel, ha rosszul vagyok a többi embertől?
Lehetséges, hogy azért kapom ezt a sok rosszat mert állandóan piszkálok/kibeszélek embereket és ezt mind visszakapom az élettől?
Mit tegyek ha lenézem az embereket? Nem szándékos a dolog, de némely ember arca elviselhetetlen még így ismeretlenül is.

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!