Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi az az összeg, amit...

Mennyi az az összeg, amit költhetek magamra ebből a keretből?

Figyelt kérdés

Idén végeztem az egyetemen, és útravalóul kaptam 140 ezer forintot a családtól összesen. Nem szeretném elherdálni, mert jól fog az még jönni, ha megkezdem valahol az életem, de legbelül csak vennék belőle ezt-azt, vagy valami emlékezeteset, mint a többiek.

Nyaralni nem voltam idén senkivel, barátokkal sem csináltunk semmi közös programot, megint csak mint jó néhány ismerősöm, így kinéztem magamnak néhány dolgot olyan 40-45 ezerért.

Szerintetek belefér, vagy ne nyúljak hozzá?



2019. aug. 21. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemet végeztél, olyan idősnek kellene lenned, hogy ezt magad is eldöntsd. Felnőtt ember vagy, tudnod kellene bánni a pénzzel, egyedül kellene megállapítanod hogy valóban szükséged van e ezekre a dolgokra... Fogalmunk sincs ki vagy, milyen igényeid vannak, mikre szeretnél költeni,így végképp nem tudunk se igent se nemet mondani.
2019. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
140e forint nem nagy összeg, főleg ha nagy dolgokról van szó, jogosítvány, hobbi stb. Én pl a második fizetésemből 19 évesen a jogsit csináltam.
2019. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nyilván nincs rájuk nélkülözhetetlenül szükségem, vagyis nem égetően fontos dolgok, de azért örülnék nekik. Egy órát akarok venni úgy 25-30-ért meg néhány ruhát.

Nagy terveim nincsenek a 140 ezerrel sem, mert ahogy írta a második válaszoló is, nem egy nagy összeg. Úgy gondoltam, hogy az első fizetések mellé majd jól jön kiegészítésként. Másra nem igazán van mire költenem. A hobbim nem kerül sok pénzbe, jogsim már van.

2019. aug. 21. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Amennyi jólesik.

Mondjuk én három hónapig félretenném (egy új munkahelyen általában annyi a próbaidő), ha oké az állás, utánna elkezdeném apránként költeni (ruhák pl.).

Ha nem lenne oké az állás, nem kéne maradnom, ez egy havi fizetés kb.

Órát biztos nem vennék ennyi pénzért.

2019. aug. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!