Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az ember alapvetően társasá...

Ha az ember alapvetően társasági lény, akkor miért "normális" az, ha az ember a szabadidejében nem szinte mindig kint van, emberek közt?

Figyelt kérdés
Alapvetően az extrovertáltság, bulizós/kocsmázós/szabadtéren levő ember a normális életforma, ha ez így van, nem a lakásban gubbasztó, gép előtt idejét pocsékoló, introvertált ember.
2019. aug. 25. 16:03
1 2
 1/14 Breast ***** válasza:

Attól, hogy alapvetően az azt nem azt jelenti, hogy mindig és kötelező jelleggel az, ha mégse akkor meg defektes.

Az ég is alapvetően kék, de néha vörös. A gyerekek is alapvetően szeretik az édességet, de némelyik nem.

2019. aug. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alapvetően társaságiből nem következik, hogy

- az ember minden idejét társaságban kell hogy töltse

- a lakásból kimozdulás kell jelentse a társaságot

- minden embernek egyenlő igénye legyen a társaságra

2019. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem az alapvetően, cica.
2019. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon el vagy tévedve.
2019. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

El vagy tévedve. "Az ember alapvetően társasági lény" annyit jelent, hogy együtt élünk embertársainkkal és a megfelelő mentális közérzethez szükséges, hogy néha társaságban legyünk. Ez nem azt jelenti, hogy minden áldott percünkben valaki nyakán kell csüngeni.

De még ha ez is lenne a helyzet, az állításod akkor is hamis lenne mert...nem csak odakint lehet társaságban lenni? Plusz nem mindenkinek az 50+ ember jelenti a társaságot. Nekem pl. egy ember is társaságot jelent mert...nem vagyok egyedül.

Az intovertáltság és az extrovertáltság is normális életforma, egyikből se következik az, hogy az egyik csak a gép előtt.... """""pocsékolja az idejét"""" a másik meg csak kocsmázni jár btw. (btw a kocsmában nem pazarolja az idejét?) Extrovertáltaknak is lehet szüksége egy kicsit egyedüllétre, én-időre, introvertáltak is élvezik az emberek társaságát. Kisebb társaságot, nem olyan hosszú ideig de élvezik. Arról nem is beszélve, hogy az emberek többsége nem tisztán introvertált vagy extrovertált, és más körülmények között más viselkedést mutatnak...

2019. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyébként már látszik hogy a kérdéssel csak provokálni akarod az introvertáltakat.
2019. aug. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"Provokálás": már, ha valaki érti ezt a kérdést, mert totál nincs normálisan leírva, megkérdezve...
2019. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem akarom provokálni, én is introvertált vagyok. Csak én szeretnék ezen változtatni, mert nem tartom ezt egy normális dolognak.
2019. aug. 25. 17:02
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az introvertált nem azt jelenti hogy valaki csak otthon ül és nem ismerkedik, az extrovertált meg csak aludni jár haza mert buli az egész élet. Csak az egyiknek könnyebben megy, nyitottabb, a másik kevésbé.
2019. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A csak otthon ülés, nem ismerkedés, emberektől elzárkózás nem normális. De ezek a dolgok nem egyenlők az introvertáltsággal. Az, hogy introvertált vagy extrovertált vagy annyit jelent, hogy honnan veszed az energiád, nem azt, hogy mennyire vagy zárkózott és antiszoc. Az introvertáltság normális, az, ha antiszoc vagy nem annyira.
2019. aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!