Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kölcsönadott könyvbe belejegyz...

Kölcsönadott könyvbe belejegyzetelni: csak szerintem durva dolog?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek kölcsönadtam egy szakkönyvem, hogy abból készüljön fel valami munkahelyi feladatára. Később a könyvet úgy kaptam vissza, hogy több száz oldal tele volt jegyzetelve (ceruzával): szöveg aláhúzva vonalzóval, egyes fontos bekezdések mellett a margón felkiáltójel, kézzel írt, pár szavas összefoglalások, listák, stb.


Tudom, van, aki így tanul, az biztos; én soha nem írok bele saját könyvembe se, de még ha így tanulnék, sem merülne fel, hogy egy kölcsönadott könyvet így használjak.


Amikor szóltam, hogy hát ezt talán mégsem kellett volna, akkor nagy, ártatlan boci szemekkel mondta, hogy hát csak ceruza, ki lehet radirozni. Abban a pillanatban kevésen múlt, hogy nem vágtam a képébe az egész könyvet, hogy "akkor radirozd át a 300 oldalt, de nyoma ne maradjon bárminek, baz*@#".


Ezután komolyan az merült fel bennem, hogy valami nem stimmel az ismerőssel, mert ilyet egy ép elméjű ember egyszerűen nem csinálhat.


Csak én reagálom túl a dolgot, vagy más is dühös lenne ilyen helyzetben?



#viselkedés #rongálás #felelősség #Kölcsönadott tárgy #más figyelembe vétele
2019. aug. 26. 08:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Dühös lennék. És akkor ledöbbent, de most megmondanám, hogy ez engem bánt, szeretném, ha kiradírozná....és szépen hozná vissza vagy vegyen újat
2019. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl, én visszaadtam volna, hogy legyen szíves igényesen kiradírozni, vagy akkor meg is vásárolhatja jelen állapotában.
2019. aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

#3:

Te örülnél neki bazze, ha rajzolt péniszekkel kidekorálnánk a családi fényképalbumotokat?

2019. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanság, de amilyen buta a leírásod alapján, hiába perlekedsz vele. Mindenesetre nem adnék kölcsön neki többé semmit, ha megrongálja azt, amit kap.
2019. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

#3 Kölcsön cuccot nem rongálunk meg, ezt már anyádnak meg kellett volna tanítania neked az óvodában.

Kérdező, én biztos a képébe vágtam volna, de az biztos, hogy ilyen emberrel nem érintkeznék többet.

2019. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Megrongálta a könyvet, vegyen helyette újat. Pont. Ha nem hajlandó rá, akkor részemről örök harag.
2019. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem is bunkóság. Én is szeretek így tanulni de a legtöbb könyvem könyvtári volt, post it-ekkel raktam tele.
2019. aug. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ki is tépném a karját és feldugnám neki keresztben. A többség már gyerekkorában képes megtanulni, hogy kölcsönholmikra extrán vigyázunk.
2019. aug. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Megdöbbennék. Ha tudnám, hogy így már én nem tudnám használni, mondanám, hogy vagy radírozza ki, vagy szerezze be nekem rendesen, és legyen kedves többé ne csináljon ilyet, mert én nagyra becsülöm a könyveket.

Ha nagy jól jegyzetelt, hogy még nekem is hasznomra váljon, akkor meg szólnék neki, hogy jól jegyzetelt, de azért máskor ne tegye, és olvasás közben néha elgondolkodnék, hogy mit miért húzott alá, írt oda, stb.

Örökké nem szoktam haragudni az emberekre, legalábbis nagyon igyekszem. Mindenki megérdemel még egy esélyt. Ha azt is eljátssza, akkor sem haragszom sokáig, viszont akkor már elővigyázatos vagyok ilyen esetekben.

2019. szept. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek, még ha egy könyvet sem olvastam, én biztos kiradíroztatnám az ilyen trógerral.
2019. szept. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!