Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen irigy emberekkel...

Milyen irigy emberekkel találkoztál eddig? És te mire voltál irigy?

Figyelt kérdés

Akik rád vagy valaki másra voltak irigyek, mire lehettek azok? És te mire voltál irigy egy másik emberrel kapcsolatban?

Pénz, állás, autó, párkapcsolat, család, kinézet? Mi az, amire az emberek a legjobban képesek irigykedni?


2019. aug. 26. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Rám azért irigyek, mert jó alakom van, vidám és mosolygós vagyok, csinosan szoktam öltözködni.


Én, amiért irigy vagyok: anyukám 2 és fél évvel ezelőtt 56 évesen meghalt daganatban, 12 évig küzdött vele. Minden lányra irigy vagyok, akinek él az anyukája, jó a viszonyuk, mert nekem ez már nem adatik meg. Anyukám nem tudott ott lenni, mikor párommal összeköltöztem, nem tud majd ott lenni az esküvőnkön, a gyerekszületésekor..stb.


Egyébként az emberek bármire képesek irigyek lenni. Tudod, d..göljön meg a szomszéd tehene is.

2019. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Én rosszindulató-irigy soha nem voltam. Attól még, hogy olyat akartam, ami a másiknak is volt, attól még tőle sose vettem volna el, sőt, ezekkel az emberekkel minddel jóban vagyok. De voltam már "irigy" valakinek a külsejére, a humorára, és a kommunikációs képességére. Meg persze napiszinten vagyok "irigy" azokra, akiknek Mustangjuk van (bár... nem látok mindennap ilyen kocsikat), de az kicsit más.
2019. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

"Akik rád vagy valaki másra voltak irigyek, mire lehettek azok?": arra, hogy szerintük én manis vagyok, jó ismerőseim vannak, így nekem tök szuper életem van.

Én csak arra vagyok irigy, ha valaki egészséges, és mégis elb×a azt droggal, cigivel, alkesszel.

"Mi az, amire az emberek a legjobban képesek irigykedni?": Mo.-n mindenki mindenre, és mindenkire irigy tud lenni okkal-ok nélkül egyaránt.

2019. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az alapvetően irigy ember bárkivel kapcsolatban talál valakit, amire irigykedhet, így természetesen rám is az.


Én magam nem vagyok irigykedő típus. Persze, vannak olyan dolgok és tulajdonságok, amit én is szeretnék magamnak, de ezt nem irigységben élem ki ("elvenni a másiktól"), hanem utánzásban (megszerezni magamnak).

2019. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az irigység nem csak az, amikor az ember el akarja venni a másikét, hanem az, ha a másik javait, előnyeit kívánja. Nem kell ahhoz tőle elvenni. Ha én pl valaki pénzére irigykedem, nem feltétlen tőle akarom elvenni, csak magamnak is akarok ugyanannyit.


Amúgy azt érdekesnek találom, hogy eddig egy válaszoló vallotta csak be, hogy ő is irigykedik néha. Én a való életben nem ilyen arányokat látok, hogy ötből egy irigykedik folyamatosan, hanem inkább ötből négy. :)

2019. aug. 26. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azokra az emberekre szoktam irigy lenni, akik mindig is aktív társasági életet éltek, és nem jelent különösebb akadályt összehozni nekik egy csoportos eseményt többedmagukkal.

Nekem is volt ilyen téren egy jó és boldog korszakom, amikor pezsgett körülöttem az élet, manapság viszont egy átlagos sörözést is csak kínkeservesen tudunk összehozni a barátaimmal, holott én annyi mindent szeretnék még csinálni velük (utazgatni, koncertekre járni, stb.)

2019. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az irigység szigorúan arra vonatkozik, hogy tőle szeretnéd azt, amije van. Az, hogy tőle nem akarod, csak magadnak szeretnéd ugyanazt, az csak vágyakozás. Nem ugyanaz.


Szerencsés ember aki nem irigykedik, de mondjuk szerencsére nem tudok olyanról, aki rám lenne irigy.

2019. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hu utolsó ezt jól megfogalmaztad...én is így gondolom.

Pont most írtam ki egy kérdést ezzel kapcsolatban, hogy most tulajdonképpen ki hogy definiálná az irigység fogalmát, mivel az én nézeteim szerint is az az irigy aki a másik örömének nem örül és a másét kívánja.

De ha a más örömének örül viszont ő is vágyakozik arra a dologra az már nem irigység.

De jó ..most kicsit megnyugodtam, hogy akkor más is hasonlóan gondolkozik, mint én..:)

2019. szept. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!