Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen sok a boldogtalan...

Miért ilyen sok a boldogtalan ember?

Figyelt kérdés

Például adott egy albérletben élő pár Budapesten (27-30 évesek), havi 500-at visznek haza. Van autójuk, sokat utaznak, talán szeretik is egymást de boldogtalanok mert nincs lakásuk.


Vagy kb. ugyanennyi idős házaspár hitelből felújított családi házban él, jó fizetéssel és most várják az első babájukat. Ők azért boldogtalanok mert sok minden rossz lett a házon és még sok munka vár rájuk ami nem lesz kész a baba érkezése előtt.


Ezek az okok elegek a boldogtalansághoz? Miért nem azt nézik ami van? Van utazás, családi ház és baba? Hogyan lehetnének boldogabbak?



2019. aug. 31. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a két felsorolt példában lévő emberek pozitívumaiból egyik sincs. Én lehetek boldogtalan?
2019. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevered. Az elégedetlenség nem egyenlő a boldogtalansággal. Mi is sokmindenért morgolódunk, mindig kell valamit újítani, csinálni, vásárolni, de hiába a sok morgolódás, panasz, boldogok vagyunk.
2019. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy valaki boldogtalan vagy sem, azt nem lehet feltétlenül kívülről megállapítani.

Attól, hogy néhanapján panaszkodok arról, hogy nincs saját lakásom, vagy sokat kell még felújítani rajta, még nem jelenti azt, hogy boldogtalan vagyok.

Attól, hogy valakinek vannak problémái, még lehet boldog ember.

2019. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Számítottam rá, hogy valaki azt fogja írni, hogy a boldogtalanságot nem lehet kívülről megállapítani. Azonban ezt a párok mondták nekem, ráadásul többször is.
2019. aug. 31. 16:01
 5/10 alletta ***** válasza:

akkor mégis csak mondták neked, és nem kívülről láttad.

morogni, vagy éppen álmodozni valami eléréséért még nem jelenti azt, hogy boldogtalan az ember.

2019. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A boldogságot nem az örömök és javak halmaza adja, hanem a lélek szabadsága! Mikor nem vagy elkötelezve senkinek és semminek.
2019. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi elme szabadságának egyik jele, hogy maga választhatja meg, miért boldogtalan. Ajánlom a fent nevezett párok figyelmébe, hogy ugyanazon élményanyag alapján akár a boldogságot is választhatnák.
2019. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Mert sokaknak semmi sem jó, semmi sem elég. Duli Fuli hozzánk képest még csak kiscsoportos az állandó zsörtölődéseivel.
2019. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

Elmondjam miért vagyok boldogtalan?!

Mert én nem gazdag családba születtem bele, (nem vagyok apucika pici lánya, )ahol a seggem alá tudtak rakni saját lakást, autót stb.

Normális,kedves lány vagyok, mégis a sok mocskos bunko pasi talál meg.

JAH es a sok mocskos tanulatlan protekcios k.cs.g elveszi másoktól meg tőlem a jo melot

2019. szept. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon boldogtalan vagyok.

Elvileg mindenem megvan: kolis vagyok, van tető a fejem fölött. Igaz 3 szobatárssal. Menzán kajálok, bár kétséges hogy a hajszál vagy a köröm undorít-e már jobban az ételben. Tanulhatok, igaz nem azt amit szeretek, és az osztálytársaimat se bírom.

Naponta gyomorgörccsel kelek, stresszelek a továbbtanulás miatt, alvászavaraim vannak és beleuntam a szabályok közé szorított életbe.

Ergo megérthető, hogy miért vagyok boldogtalan. Annak ellenére, hogy megvannak a létfenntartáshoz szükséges dolgaim.


18/l

2019. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!