Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs lelkiismeretem. Miről...

Nincs lelkiismeretem. Miről maradok le ezzel?

Figyelt kérdés
Fontos lenne? Nektek, akiknek van, milyen? Nekem sose hiányzott, hogy legyen; de azért érdekel, hogy az milyen vagy mi is egyáltalán. Nornális válaszokat köszi.

#bűntudat #lelkiismeret #megbánás #lelkiisneretfurdalás
2019. szept. 10. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az orvosod mit mondott amikor a pszichopátiát megállapították nálad?
2019. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
semmiről nem maradsz le. A lényeg, hogy a körülötted lévőkkel normálisan bánj. Akkor nincs rá szükség.
2019. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Milyen normálisan? Pl? Azért én inkább kihasználok valakit vagy használok ha kell. Ha nem kell, akkor senki se kell, akkor unatkozom.

#1 😆😆😆 azt, hogy F6020.

2019. szept. 10. 20:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Normális esetben "nem veszed észre" a lelkiismeretet, mert az nem egy kézzelfogható/állandó valami. Gyakorlatilag annyi történik amikor megsérted a lelkiismereted, hogy egy elég rossz belső érzés kerít hatalmába, mely figyelmeztet téged arról, hogy egy (saját magad által meghatározott) értéket kockáztatsz. Ez az érzés természetesen elnyomható és mindenkinek más a skálája, hogy hol tetőzik.


Például, ha bizonyos tettekkel szabotálod a barátságod/szerelmi kapcsolatodat, akkor a tett megfoganása, megtétele előtt, közben és utána is érezheted azt a rossz érzést, akár életed végéig.

2019. szept. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nincs akkor. Köszi a választ
2019. szept. 11. 00:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Lelkiismeretfurdalas csak akkor van ha eltersz a belsö normadtol.

Mindenkinek van egy belsö normàja ami szerint él. Vagy igazsàgerzete. Ha attol eltèr amit cselekszel vagy mondasz akkor szolal meg a lelkiismeret.

2019. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szoval a kihasznalas lehet bele fér a belsö normadba ezert nincs lelkiismeretfurdalasod miatta.

Csak az a szepseghibaja az egesznek hogy akkor meg sem kerdezted volna, azaz el sem gondolkodnal azon hogy furdalnia kene e a lelkiismeretednek.


Azaz kicsit ellentmondasos a kerdes. Csak mert a lelkiismeret kerdez ilyeneket eleve.

2019. szept. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lelkiismerete annak nincs,aki egyáltalán nem tisztel másokat, sem önmagát nem becsüli, erkölcsi, lelki értékrenje a nullával egyenlő. Az ilyen ember sivár, érzelemmentes világú, tulajdonképpen egy igénytelen véglényként tengődik, aki csupán szükségleteit igyekszik kielégíteni bármilyen módon, másokra tekintet nélkül.

Beleeérző képessége, empátiája nulla.

Mindezek által természetes, hogy az egészséges értékrendű embertársai sorra megútálják, mindenkit elveszít, alkalmi ismeretségekre, barátságokra számíthat csupán, amik addig tartanak, amíg le nem lepleződik, ki nem ismerik. Hánykolodik az életben, tartós társ és családi kapcsolata stabilabb munkakapcsolata nem lesz, mert onnan is kiteszik ezek miatt a szűrét.

Szóval a legfontosabb dolgokat veszted el és sok jóról lemaradsz emiatt.

Ismerek ilyen embert sajnos, én már megszabadultam tőle, de az évtizedek folyamán láttam, miként rugdossák ki mindenhonnan, egy örök vesztes, pedig mindíg jó és befogadó, segítő szándékú közegbe került, de leszarta, kihasznált, átb aszott mindenkit, semmi nem érdekli, csak hogy máról holnapra eléljen valakin. Szóval magának köszönheti, hogy sorra elfordult tőle mindenki.

Ha jót akarsz, vedd komolyan a dolgot és kezeltesd magad.

2019. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem nagyon lehet kezelni..ilyen a személyiségem. Nekem tetszik, hogy bármit megtehetek anélkül, hogy bűntudatom lenne. Egy racionális utam van: igyekszem a törvényeket betartani. Másra még csak oda se sz*rok
2019. szept. 15. 12:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor minek a kérdés? Hogy jól megmutasd te milyen kis különleges vagy? Vagy büszke vagy arra, hogy egy marék káposztába több érzés szorult, mint beléd? Ha neked jó így, hát hajrá. Mi nem vesztünk vele. De te igen, mert nem leszel egy értékes ember. Ha neked jó így, hajrá. De büszke azért ne legyél rá, nincs mire.
2019. szept. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!