Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A dohányosok miért ilyen...

A dohányosok miért ilyen agresszívek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Akkor amikor arról beszélnek, hogy milyen rossz nekik, mert drága a cigi, és meg mered jegyezni, hogy nem létfontosságú, és meg lehet próbálni leszokni, ha annyira megterhelő anyagilag.


Mondjuk azt sem tudom felfogni, hogy a cigire, hogy lehet rászokni, mert 3 alkalommal próbáltam ki a dohányzást, de csak undort váltott ki belőlem mindig, ami után alig kaptam levegőt.

Akit ismerek azok közül eleinte mindenkinek kellemetlen volt dohányoznia, szóval felfogni nem tudom, hogy miért jó rászoktatni magad...


2019. szept. 11. 17:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%

7:

"olyan nincs, hogy a haszongépjárműveknek olcsó, mindenki másnak meg drága."


Egyrészt de, van, ez csak adótörvények kérdése. Másrészt az externáliák miatt simán van értelme annak is, ha a teherszállító járművek územanyagát is adóztatja. Ugyanis ezzel beárazza azt, hogy adott esetben mekkora árkülönbség esetében érdemes messziről szállítani egy adott terméket, vagy alternatívaként drágábban beszerezni egy helyi gyártótól. Ha nincs ilyen adó, akkor csak a sofőr bére, a jármű üzemanyaga és amortizációja árazódik be, a közutak terhelése, fenntartása és a környezetterhelés nem. Pedig a szállításnak az utóbbi a valós ára.

2019. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én még dohányzom, leszokóban vagyok. Igazából engem is kiakaszt, hogy mennyibe kerül, főleg ha belegondolok, hogy amikor még gyerek voltam (akkor meg nem dohányoztam nyilván), de emlékszem, hogy ilyen 600 ft körül járt, kb.10 éve. Ami miatt zavar, az az, hogy ez egyértelműen nem azért van, hogy rávegyék az embert a leszokásra, ez csak valami hülye elképzelés, én legalábbis egy embert sem ismerek akinél ez motiváló lett volna. Nálam sem.

De ugyanakkor nem verem az asztalt, hanem nyugtázom magamban, hogy ja, végülis ez az én hülyeségem, senki nem tart fegyvert a fejemhez, mégis megvettem mindig...szerintem azért agresszívek ilyenkor sokan, ha ezzel szembesítve vannak, mert sokaknak fáj az igazság :)

2019. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

10:

Dehogynem, attól, hogy szrul csinálják, még pénzbe kerül az utak karbantartása, esetleg új utak építése, és mellesleg az autópályákét sem fedezi az autópályadíj.


"Arról nem is beszélve, hogy a hazai benzinkészlet az autók negyedére se lenne elég, a profit jórészét a ruszkik kapják."


(Kőolajkészlet, de értem mit akartál.)

Ami egy másik oka az adóztatásnak, hiszen egy nem megújuló erőforrásról van szó, amit importálunk, tehát rontja a külkereskedelmi mérlegünket. Az adóztatás meg kisebb fogyasztásra motivál ebből.

2019. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező te is agresszív vagy. Neked nincs semmi hibád? És mindenkinek pont ugyanúgy kell élnie, mint neked?

Miért pont a dohányosok? Mi a helyzet a túlsúlyosokkal? A piásokkal? A butákkal? Stb.

2019. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de az adóügyekbe ne menjünk bele, azt elismerem, hogy a kormány adópolitikája sok szempontból vitatható.


A másik kritikus pont egyébként az szokott lenni, amikor rászólok valakire, hogy miért dobja el a csikket, vagy felhívom a figyelmét, hogy nem kéne nagy tömegben rágyújtani.

2019. szept. 11. 17:41
 16/23 anonim ***** válasza:
Pénzbe kerül, de a kátyútömködés hideg aszfalttal MESSZE nem indokol ekkora kivetett adókat az üzemanyagra. Ha azt látnánk, hogy minden út babapopsi simaságú, sehol egy kráter, nyomvályú, akkor azt mondom, igazad van, de hát nem ezt látjuk. A stadion, a mutyi, meg az idétlen és hatástalan plakátkampány az ugye fontosabb.
2019. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#14 A dohányosok nagy mértékben károsítják mások egészségét és a környezetet is. Amíg valaki a négy fal között dohányzik, az otthonában, addig nem érdekel, amikor az utcán az zavar.


Olyan rossz szokásom pedig nincs amivel másoknak is ártok.


A túlsúlyos emberek pedig bár okozhatnak kényelmetlenséget másoknak is, általában nem károsítják más egészségét, míg a dohányosok igen. Elhízni pedig betegség miatt is ellhet, a dohányzás pedig szinte kizárólag saját döntése egy adott személynek.

2019. szept. 11. 17:46
 18/23 anonim ***** válasza:

Ahogy vesszük, Kérdező. Nagyobb léptekben mérve az alkohol és a drog sokkal nagyobb károkat okoz, mint a dohányzás. Nemcsak az egyénre, hanem a környezetre nézve is, konkrét példákat is hozhatok rá.

Cigarettával pl. senki nem fingatnak meg, ha volán mögé ül. A pia és a narkó viszont időzített bombát csinál abból, aki a hatása alatt vezet.

2019. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
17: dehogynem! Nagyon is karosítják! A legtöbb elhízottnak a szülei is azok. Egy elhízott a gyerekét, a családját is rossz életmódra szoktatja.
2019. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
58%

Azt kell tudnod, hogy a dohányzás olyan erős (és pszichés) függőséget vált ki, hogy ha a dohányos csak rágondol a leszokásra, és arra, hogy többé nem lehet, az kb. olyan érzés, mintha egy közeli rokona haláláról lenne szó. Így amit mondasz, az kb. olyan érzés számára, mintha javasolnád, hogy valamelyik szerettét gyilkoljátok meg.


Azt is érdemes tudni, hogy a megvonás egyfajta hiányérzetet vált ki, ami hasonlítható kb. az éhséghez, szomjúsághoz, álmossághoz stb. Minél erősebb, annál elviselhetetlenebb. Természetesen a dohányzás nem szükséges az életben maradáshoz, az illető mégis úgy éli meg. A megvonás hasonló szenvedést vált ki, mintha valakitől hónapokra megvonnád az étkezést, és ami még fontosabb, hasonló szenvedést és félelmet is kivált.


Egyébként van dohányzás kategória, ott kéne ilyesmit kérdezni.

2019. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!