Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A dohányosok miért ilyen...

A dohányosok miért ilyen agresszívek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Akkor amikor arról beszélnek, hogy milyen rossz nekik, mert drága a cigi, és meg mered jegyezni, hogy nem létfontosságú, és meg lehet próbálni leszokni, ha annyira megterhelő anyagilag.


Mondjuk azt sem tudom felfogni, hogy a cigire, hogy lehet rászokni, mert 3 alkalommal próbáltam ki a dohányzást, de csak undort váltott ki belőlem mindig, ami után alig kaptam levegőt.

Akit ismerek azok közül eleinte mindenkinek kellemetlen volt dohányoznia, szóval felfogni nem tudom, hogy miért jó rászoktatni magad...


2019. szept. 11. 17:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Van igazság abban, amit az utolsó ír, bár ez attól függ, mennyire erős dohányost veszünk alapul. Egy kocadohányos 1 hónap alatt megemészti, ha többé nem gyújthatna rá, míg egy napi 3 doboz cigarettát elfüstölő láncdohányos már a gondolatától is a cigisdoboz után nyúl.

Az alkohollal szembeni függőség sokkal durvább elvonási tüneteket okoz, pl. a delirium tremens-t, ami akár halállal is végződhet!!!

2019. szept. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
9%

“Azt kell tudnod, hogy a dohányzás olyan erős (és pszichés) függőséget vált ki, hogy ha a dohányos csak rágondol a leszokásra, és arra, hogy többé nem lehet, az kb. olyan érzés, mintha egy közeli rokona haláláról lenne szó. Így amit mondasz, az kb. olyan érzés számára, mintha javasolnád, hogy valamelyik szerettét gyilkoljátok meg.“


Ne haragudj, de ekkora baromságot rég olvastam. Igen, erős függőséget okoz a nikotin, és ott van ugye a megszokás is, de ennyire azért nem kellene túlozni...párhuzamba se hozható egymással a két dolog. Ha te ismersz ilyen embert, akkor annak nem csak a nikotin függőség a baja...

2019. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
50%

Pedig 20-as nem mond annyira hülyeséget, sok nikotin függőnél tényleg ennyire súlyos a helyzet. Egy idős rokonom volt orosz hadifogságban, ott voltak olyan rabtársai, akik az étel adagjuk egy részét cigaretta adagra cserélték, és emiatt haltak végül éhen. De Faludy is említ ilyen esetet Recskről. Egyszerűen van, hogy még az alapszükségletnél is fontosabbá válik, az életösztön részévé, hogy meglegyen az adagja.


(Igen, az alkohol és más drogok is lehetnek ilyenek, nem csak a dohány.)

2019. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!