Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért beszélnek az emberek...

Miért beszélnek az emberek csak saját magukról?

Figyelt kérdés
Az utcán, kutyasétáltatás közben, a közértben, akárhol beszélek valakivel, mindenki csak saját magáról beszél, teljesen egyoldalú kommunikáció. Ok, nincsenek barátaim, jó lenne néha egy könnyed csevej legalább, de nem lehet semmit mondani, az emberek nem kíváncsiak, csak önzően magukról beszélnek. Ez normális? Nem csak idősebbek, fiatalokkal is ugyan ez van. Ha mondok is valamit, alig várják hogy befejezzem, már fújják a sajátjukat, litániák jönnek, hogyan lehet így kialakítani egy baráti viszonyt? Sok barátomat is ezért építettem le, mert egyszerűen nem lehetett mással foglalkozni, csak az ő problémájukkal. Volt, hogy elmondtam az enyémet, aztán reagálás nélkül elkezdte mesélni az övét, ez nekem azért rosszul esett. Pedig én mindig igyekszem jó beszélgető partner lenni, figyelek a másikra, de ettől úgy érzem "vérszemet" kapnak.

2019. szept. 12. 15:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
:D
2019. szept. 12. 18:30
 12/18 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk nagyon érdekelne: hogyan szelektáltad rosszul a műanyagot? Én is most hallottam, hogy a fekete műanyag zöldséges dobozokat pl. nem lehet beletenni, teljesen kiborultam, mert én mindig beletettem. Érdekelne az a riport, ha el tudnád mondani.


Az óceános projekt a szemétszedős, amihez kapsz ajándék karkötőt? Szerinted nem gáz, hogy az egyik oldalon másodpercenként 1 kamionnyi szemét ömlik az óceánokba, a másik oldalon meg szemétszedést szerveznek? Nem a beleöntést kellene megállítani, aztán kiszedni?

2019. szept. 12. 18:38
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Látszik, hogy nincsenek barátaid, és nem is nagyon beszélgetsz sok emberrel, mert egyébként egyáltalán nem az a jellemző, hogy az emberek csak saját magukról beszélnek és a beszélgetőpartner felől nem érdeklődnek. Próbálj meg kicsit nyitni mások felé, nyeld le a békát, ha kell, bár azért a többséggel el lehet beszélgetni normálisan, és akkor kevesebb időd lesz ilyen hülyeségekre.
2019. szept. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"és akkor kevesebb időd lesz ilyen hülyeségekre"


Lehet neked hülyeség, nekem nem. A másik amiből elegem van, az ilyen lekezelő stílus. Ne gondold magadat különbnek nálam, mert nem vagy, csak egy bunkó.

2019. szept. 13. 03:51
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem, igazad van, te vagy különb mindenki másnál. :D

Basszus, de nehéz eset lehetsz.

2019. szept. 13. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

1, Én pont olyan vagyok, hogy a másikat jobban szeretem, tudom hallgatni, mert az én életem nem fontos, érdekes;

2, Az emberek nagy része nem tud a problémáikkal mit kezdeni, így a másikaktól várna megoldást, vagy esetleg elismerést, hogy ő mit is ért el eddig az életben;

3, Ma sok családban a magányos magány uralkodik. Így, ha valaki ebből ki akar szabadulni, akkor a fent leírtakat teszi pl.: utazás közben. Azért, mert végre valaki figyel rá;

4, Sok ember szereti űberelni a másik problémáját.

2019. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Nem, igazad van, te vagy különb mindenki másnál. :D


Basszus, de nehéz eset lehetsz."


Nem. Nem mondtam, hogy különb lennék, ezt csakis te feltételezed. Neked ez a 2 véglet van? Szerintem itt te vagy a nehéz eset. Kösz az "értékes" hozzászólást, baromi okos lehetsz.

2019. szept. 14. 08:50
 18/18 n+1 válasza:
Teljesen együtt érzek Veled kérdező. Nálam is kiveri a biztosítékot ez a fajta önzőség, nemtörödőmség, már-már nárcizmusba hajló viselkedés. Nem véletlenül van két fülünk és egy szánk, de a szószátyároknak nem esik le ez az esetleges összefüggés..
2022. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!