Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi volt a legnagyobb átverés,...

Mi volt a legnagyobb átverés, amit elszenvedtél?

Figyelt kérdés
Főleg anyagi kárra gondolok. Nem olyasmire, hogy az oviban összekötöték a cipőfűződet. Én balga módon előre fizettem egy csomagért 6000 forintot, és mily meglepő, nem kaptam meg. Nem rokkanok bele, de szomorú, hogy milyen kisstílűek az emberek.
2019. szept. 17. 05:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Na de az is szomorú, h te is bedőltél. Soha nem fizetek előre semmit. Inkább rendelek máshonnan, ha még drágább is.
2019. szept. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyszer egy hozzám közel álló személyt vertek át. Egy szeretetre vagyó,jószívű és sajnos talan pont ezek miatt túlságosan naiv embert. Szerelmes lett,de csak egy illúziót kergetett. A közösségi oldalon tartotta leginkább a kapcsolatot az emberrel,aki véleményem szerint azt gondolta,h úgysem talalkoznak soha. Beadta,h jaj most erre vagy arra kell. Aztan persze kert volna számokat a bankkártyáról is,de azt szerencsére nem kapta meg. Viszont a legdurvább,h a végén úgy jutott egy nagyobb összeghez,h azt hazudta,meghalt az anyja,sírkövet akar neki csináltatni.

De a lányt hiaba figyelmeztettük,támadásnak vette,hitt abban,h visszakapja idővel a pénzét. Persze nem így lett,a kapcsolat is megszakadt,a pénz sosem került vissza. Gondolom félt is az illetőtől,vagy nem tudom miért,de sajnos rendőrségre nem került a dolog. De legalább tanult belőle.

2019. szept. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2000Ft. Nem vészes tanuló pénznek jó volt.

Állásajánlatnál, termék tesztelőt kerestek, én meg valami itthon végezhető munkát kerestem, ott már bűzlött a dolog, hogy jelentkezés után, elküldtek egy nyomtatványt, amit ki kell tölteni majd visszapostázni, ezzel még csak nem is lett volna különösebben bajom, papír alapot jobban szeretik ez van, de az hogy ez a nyomtatvány 2000 ft-ba kerül az már kezdett büdös lenni, miután a futár kijött fizetés előtt már ki akartam bontani hogy mi a szar ez, de a futár, mondta hogy "JAJ nem szabad kinyitni csak hivatalos átvétel után! Szabályt szegünk!" hát igazából csak sóhajtottam egyet, ha át is vertek azt csak nem egy futáron kellene leverni, úgyhogy kifizettem és átvettem. A "nyomtatvány" egy A4-es lap volt rajta kb 8 kérdéssel, a "nyomtatvány" formája a legkevésbé se nézett ki hivatalos papírnak, itt már elkönyveltem hogy "hát én át lettem ba$zva..." Csak azért is vissza postáztam kitöltve, "hátha" alapon. Többet nem hallottam felőlük.


Ez a tipikus "naív fiatal voltam de kellett a pénz" esete. Legalább vettem egy leckét a bizalomról :D

2019. szept. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Quaestor bedőlése.

(A média híresztelésével ellentétben semmiféle extra nagy hozam nem volt, semmiféle előjel nem volt, semmiféle olyan lehetőség nem volt, hogy egy átlag ember, aki nem bennfentes, tudott volna ellene védekezni)


Ez, ugyanúgy, mint anno a magánnyugdíj lenyúlása, szintén egy olyan húzás volt, amivel legalizálták a lakossági megtakarítás ellopását. Ez, egy állam vezetés körében játszott pilótajáték volt.


Hogy mennyit buktam, az nem számít, illetve relatív, mert kinek mi a sok, de ha azt mondom, hogy 20 év megtakarítása lett oda, az jól jellemzi.

Fizikai munkát végzek, ezt 50 fölött nem lehet csinálni, saját szakmámban nem látok ennél idősebbet. Ez a pénz arra kellett volna, ha már nem bírok dolgozni.

Visszafiatalodni nem tudok, hogy újra kezdjem. Szóval ha már nem kellek egy vállalkozásnak se, (nem sokára) mert a 30 éves jobban teljesít, akkor majd megyek kéregetni, vagy nem tudom...

2019. szept. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1, 2 fiatalnak hittem, hogy "szegény anyukát" meg kell látogatni, aztán nincs manijuk utazni;

2, Korábban egy fiatal pár egy frekventált, rossz környékű helyen kért manit, és mondták, hogy holnap ugyanitt visszaadják.

Ezekből az esetekből többnyire tanultam.

2019. szept. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Úgy négy-öt éve kölcsönadtam az egyik haveromnak 2500 ft-ot, amit azóta is hoz. Az összeg nyilván nem vert földhöz és nem rokkantam meg miatta anyagilag. Igazából nem is átverésnek érzem. Egyszerűen csak csalódtam benne, hogy ilyen piti dolog felett is szó nélkül elsiklott egy barátjával szemben. De legalább tudom miként áll az ilyen kérdésekhez.
2019. szept. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tüzifàval olyan 3 éve. Anyàm rendelt sajnos a jófogàsról, cigók hoztàk. Igazàból még olcsón megúsztuk ahhoz képest. A fa jó minöségü volt meg szàraz de nem volt annyi mennyiségileg mint amit àllitottak. 160at fizettünk szerintem max olyan 120-130 at érhetett az egész nem tudom pontosan csak tippelni lehet. Nem tudom lehet még annyit se ért. Mindegy àt lettünk verve. Ilyen helyekröl soha ne rendeljen senki tüzifàt. Csak hivatalos helyekröl. Mondjuk rosszabbul is jàrhattunk volna, pont nemrég làttam facen, tesvir 360 ezerért àrulja a fàt ami nagy része csak gally meg deszka. Ha fàval fütesz és veszel akkor nagyon vigyàzz az ilyenekkel!!
2019. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

15 ezer ft.

Épphogy megérkeztem Macedoniába, Szkopjébe, Thessalonikiből, már kb 45 órája voltam ébren, éjfél körül lehetett. Foglaltam szállást az éjszakára, elvileg 15 perc sétára volt a vonatállomástól, tehát nem volt messze, viszont éjszaka volt, egyedül voltam (55 kilós lány vagyok), stresszes voltam, fáradt voltam, nehéz volt a táskám. Macedónia meg ugyebár nem EU-s ország, tehát nem használhattam a mobilnetemet, azt meg szinte kizártnak tartottam, hogy odataláljak magamtól az éjszaka közepén net nélkül. Így utazásaim során először taxiba ültem. De én is hülye voltam, mert a vonatállomáson volt egy ember, aki mindenkire úgy köszönt rá, hogy "taxi!", és őt választottam, nem pedig egy kint parkoló autóhoz mentem oda. Mondanom sem kell, átb.szott, de rendesen. Először azért is mertem taxiba szállni, mert mindenhol azt hallottam, hogy Macedóniában milyen olcsó a taxi. Hát... a hivatalos biztos. Az is egy kisebb procedúra volt, hogy bejussak a hostelbe, de miután megtettem, valamikor ott tudatosult bennem, hogy át lettem b..szva. Elképzelhető, hogyha nem 45 óra ébrenlét, és folyamatos utazás után (Santorini - Szkopje)történik, akkor időben kapcsolok, és leesik, bár akkor is kérdés, hogy mit tudok tenni én egyedüli vékony lányként egy középkorú, viszonylag nagydarab férfi ellen.

2019. szept. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindenkit sajnálok, mindenki tanult. Az mondjuk alap, hogy cigánytól nem veszünk semmit, és nem is adunk el nekik semmit.
2019. szept. 17. 09:19
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
75 ezer forintot buktam egy kamu munkaközvetítő céggel.
2019. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!