Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki szorongós/motiválatl...

Ha valaki szorongós/motiválatlan/introvertált miért gondolja minden ember azt, hogy tuti pszichés beteg?

Figyelt kérdés
A fenti panaszokkal felkerestem egy tb-s pszichiátert, hogy küldjön egy laza beszélgetős pszichológushoz, de erre félrediagnosztizált kóros depresszió gyanújával - kvázi kiforgatták a szavaimat és átvertek - és felírt egy antidepresszáns gyógyszert, amit elvileg szednem kellene, de nem fogom és vissza sem megyek kontrollra, mert nem vagyok mentális beteg csak pszichológus kell beszélgetésre. Most bekerültem az egészségügyi adatbázisba, mint pszichiátriai beteg és meg lettem bélyegezve miközben csak magány és fásultság miatt kértem volna egy kis segítséget, de most már tudom, hogy állami helyre sose szabad menni. Ki tudja milyen következményei lettek ennek, gondolok itt a jogsira. Biztos nem fogok visszamenni kontrollra, mert engem átvertek és nem vagyok pszichés beteg. Tudtommal azoknak kell antidepi gyógyszert szedni akik fel sem kelnek az ágyból én pedig tegnap is a Balatonon voltam kirándulni, szóval "biztos nagyon kell" az a gyógyszer. De miért bélyegez meg még egy "orvos" is ha említem neki, hogy picit szorongok, magányos vagyok, de nem is szeretek emberek közé menni?

2019. júl. 21. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Azt lehet átverni, aki másokra hallgat, a saját döntése szerint...
2019. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

“Ki tudja milyen következményei lettek ennek, gondolok itt a jogsira”


Semmilyen. Orvosi adatokat nem adhatnak ki senkinek

(Hipoktateszi esku)


Ne haragudj,de ha valaki elmegy egy pszichiaterhez hogy ugy erzi hogy szuksege van pszichologusra az nyilvan szenved valami mentalis betegsegtol. Miert akartal pszichologussal beszelgetni ha szerinted nincs semmi bajod? Erre egy barat vagy egy ismeros is kepes. Szerintem magadnak sem vallod be hogy baj van. Ez a “voltam a balatonon is tehat semmi bajom” is ugy hangzik mint valami gyenge mentegetozes

2019. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

1. NEM tb-s sz.rokat kell válaszatani.

2. "mert nem vagyok mentális beteg ", akkor miért akarsz elmenni egy pszichológushoz?

3. Google nem a barátod? Rákeresel a környékbeli szakemberekre és kérsz egytől telefonon egy időpontot. Ebben mi olyan bonyolult?

4. A szorongás, introveltátság, motiválatlanság ezek mind pszichés eredetű lelki bajok.

2019. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Erre egy barat vagy egy ismeros is kepes"


És ha a pszichológussal szeretném betölteni ezt a szerepet, mint beszélgetőpartner, akinek kiönthetem a problémáimat? Ehhez miért kellene gyógyszer? A fizetős pszichológusok természetesen ezt a szerepet töltik be, de sajnos arra nincs pénzem. Vagy akár egy bérbarát.

2019. júl. 21. 12:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Psichiáter párperces beszélgetés után felírta a gyógyszert, "valamit diagnosztizál ez alapján", neki nem érdeke pszichológust ajánlani.

Környékbeli pszichológusokra keress rá, nézd meg, mit írnak róluk, kiről milyen vélemények vannak stb.

2019. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, amit diagnosztizált, az csak gyanú. Egyetlen alkalomból nem fogja az orvos kideríteni mi bajod. Amúgy : arra nem gondoltál, hogy az orvosnak igaza van? Általában az ember hárít, mint most te is :" nem vagyok mentális beteg ". Pedig valamiért orvosi segítséget kértél. Egy pszichológus is foglalkozik mentális betegekkel pl depressziósokkal.

Szerintem kicsit túlmisztifikálod ezt a pszichiáter - pszichológus dolgot, egyáltalán nem leszel megbélyegezve, csak az fog tudni róla, akinek elmondod. Nem skizofrén gyilkos vagy.

Egy kis mentális megsegítésre van szükséged, és valószínűleg hamar ki is jössz a mélypontból. Személyes véleményem, hogy időnként a legtöbb emberre ráférne egy kis támogatás, hiszen a lélektani dolgokat nem tanítják átlag embereknek, csak aki segítő munkakörben szeretnének dolgozni.

Ne aggódj, ez nem szégyen, picit elfáradt a lelked.

2019. júl. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Pszichiáter boldog,boldogtalannak gyógyszert ir.Nekik ez üzlet, gátlástalanul irják mindenkinek és ha nincs pszichés bajod, gátlástalanabbja majd kitalál neked.

Keress rá neten, van-e a vérosodban ingyenes pszichologiai szakszolgálat! Ott nem írnak neked gyógyszert de beszélgetnek veled.Esetleg keress valami önsegítő csoportot vagy telefonos lelkisegély szolgálatot.

2019. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok.
2019. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az introvertáltsággal semmi gond. Az egy adottság. Csak annyit jelent, hogy honnan nyered az energiáidat. Ettől foggetlenül ember vagy, társas lény. Persze, hogy szükséged van társaságra... csak ritkábban, és akkor is inkább minőségi időtöltésre, egy lelkitársra.


A motiválatlanság és szorongás viszont lelki eredetű problémák. Gondolkodásmódoddal van probléma. Ebben adhat iránymutatást a pszichológus, de alapvetően magadtól kell rájönnöd, hogy mit szeretnél, neked kell megvalósítanod magadat!


Szóval zanulj, kutass a megoldás iránt! Rengeteg jó cikk van neten, sok a jó könyv. Fejleszd magad!

2019. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
általában két három "szakembert" kell megkeresni, mire egy szakembert találunk. Itt sincs másképp.
2019. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!