Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is szoktátok itt érezni,...

Ti is szoktátok itt érezni, hogy az emberi gondolkodásmód nem változott semennyit az elmúlt évezredek alatt?

Figyelt kérdés
Hiába a modern környezet, meg az okostelefonok, az embereket csak egy hajszál választja el az ősbunkóságtól.
2019. szept. 23. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan társadalmakban élünk, ahol az agyatlan tömegbirka diktál, nem az értelmes individuumok. Ezek után nem kell csodálkozni rajta, hogy a kőbalta logikája mentén használják a Kalasnyikovot.
2019. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ember működése nem változott,csak a környezet picit módosított rajta. Mostmár nem az aranypénz miatt kapzsik,mostmár a papírpénz miatt...és így tovább.
2019. szept. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Azta micsoda társadalom kritika
2019. szept. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

En ugy làtom mimtha egyre csölàtàsubbak lennének az emberek.

Règen pl ki mit tud (vagy pl mint a legyen ön is milliomos )show-kban szinte kémiai vegyületes meg hasonlo kerdesek voltak, manapsàg meg joformàn celebekröl kerdeznek.


Régen versmondo is volt a tv-ben es rengeteg musical film(müveszeti hajlam), manapsag max gyerekek néznek ilyeneket, akik még nyitottak erre.


Règen gyönyörüen tanultak irni, szinte rajzoltàk a betüket, manapsàg le van ez is "egyszerüsitve", semmi "kanyar" meg vonalak "tekergetése", csak a csupasz "alap"


Régen nevnapi összejöveteleket is szerveztek, meg mert vège az aratasnak, disznovagas, husvet idejèn mindenkihez locsolkodni stb, Mindig volt alkalom valamiert összejönni, vagy együtt tv zett az utca mert egy tv volt, manapsag ez is redukalodott a gyerek szülinapi zsurokra meg a karacsonyra. Olyan gyerekekère akik talàn soha nem csinalnak sarkanyt eregetni.

Ma is lehetne minden modernebb dologra is alkalom, megsem csinàlnak


Ugy kb mindent összevetve egy szoval, tenyleg csak a csölatassal tudom leirni azt a fajta mindentöl valo elstigetelödest ami most megy.

Pl manapsag ki tud hangszeren jatszani?

2019. szept. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
*sokszor bujom pl régi fenykepek alapjan felmenöim èletét, mikor apa anya volt tini meg ilyeneket, mik voltak a slager filmek zenék, ott hogyan öltöztek viselkedtek, vagy pl anya külföldröl hozott haza kenyeret mert különleges volt hogy barna es ma is megvan szepen szalvetaban(ma megis ki hoz haza szuvenirt amit örizget 50 èvekig is?), meseltek arrol hogy mennyire szerelmesek voltak mint lanyok az egyik elöadoba, milyenek voltak a hàzibulik, engem lenyügöz, mert sokkallta szinesebbnek hat mint az én èletem.
2019. szept. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Bocsi még annyit pl aki olvasta a Pàl utcai fiukat,(kötelezö volt suliban),annak is derenghet amire gondolok. Mig règen egy kaviccsal is eljatszottak bandàztak, grundok voltak, stb, ma max ha drogozni összejönnek a sracok es ennyi.
2019. szept. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, nem éltem évezredekkel ezelőtt.
2019. szept. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. szept. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem változott, a kultúra változott. A "régen minden jobb volt" mentalitás is mindig jelen volt, amit itt is csinálnak a válaszolók.
2019. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A negatív irányú "fejlődés" is változás, és való igaz, hogy sokan ősbunkón (nem)gondolkodnak még ma is.
2019. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!