Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti tapasztaltatok már iyet?...

Ti tapasztaltatok már iyet? Túlhajszolom magam és próbálok erősnek tűnni, de belül romokban heverek.

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok,17 éves.Mindig maximalista voltam,nagyon szigorú voltam önmgamhoz képest.Most érzem azf,hogy ez szörnyű.Iskolában vagyok úgy kb.naponta 7-8 órát,heti 4x járok szakkörre,és 2x edzésre.Hazaesek,állok neki tanulni,utána meg zuhanok be az ágyba.Másnap reggel mef gyomorgörccsel kelek,mert dolgozat,és nem tanultam nagyon sokat,mert kimerült vagyok.Így telnek a napjaim,és utálom.Rossz kedvem van,de ezt sosem mutatom,mert utána meg magamat marcangolom,hogy ne legyek ostoba,nincs semmi bajom.Tehát barátaim azt hiszik milyen életvidám vagyok,céltidatos,családom szintén.Közben rossz kedvem van,sírhatnékom,fáradt vagyok.Mindig elhatátozom,hogy változtatok,de nem sikerül.

2019. okt. 6. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Ismerős szituáció, nagyon rossz, az biztos. Próbálj meg nem maximálista lenni, találd meg azt a pár tantárgyat, amivel tovább tudsz majd tanulni is pénzt tudsz majd keresni, a többit elég közepesre tudnod.
2019. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
A létező legrosszabbat teszed magaddal. 17 évesen már nagyjából kiégtél.
2019. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne járj szakkörre. Mindjárt felszabadul csomó időd, amikor pihenhetsz.
2019. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Próbálj meg nem maximálista lenni"

Ennél szerintem bonyolultabb a dolog. Kérdező, gondolkozz el azon hogy miért akarsz erősnek tűnni. Kinek akarsz megfelelni ezzel és miért? Talán nevelés hatása? Vagy a szüleidtől függetlenül alakult ki a teljesítménykényszer? Egyáltalán a te döntésed volt ez a sok szakkör meg edzés? Képes vagy nemet mondani ha valaki a te idődet akarja beosztani (akár a szüleid akarnak beiratni valahova akár mások akarnak elrángatni ide-oda mondván "tök jó lesz meglátod")?

Vagy a szakkörökből vagy az edzésből vegyél vissza legalább ideiglenesen, mert ha ezt folytatod úgyis a jegyeid fogják bánni (plusz az egészséged is).

2019. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:

Ez csúnya lesz de: üdv a felnőttek világában. Csak nekünk suli helyett meló van, tanulás helyett házimunka, bevásárlás, takarítás, főzés, stb. Sajnos ez nem lesz könnyebb évek múltán sem, talán egyetem alatt lesz pár időszak, ami lazább lesz (feltéve, ha egyetemre készülsz). És még szó sem volt arról, hogy családja lenne az embernek. Vagy arról, hogy nemsokára érettségizel.

Szar dolog a mókuskerék. Azt tudom javasolni, hogy olyan dolgokat csinálj szabadidődben, amikhez kedved is van. Ha nem akarsz, ne járj szakkörökre, edzésre. Próbáld meg legalább péntek este, szombaton kipihenni magad. Kapcsold ki az agyad is kicsit, ne csak a tested.

2019. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!