Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik az emberek*...

Miért szeretik az emberek* egymást alázni, gyalázni?

Figyelt kérdés

* tisztelet a kivételnek persze


Ha felmegyek egy közösségi oldalra, vagy akár ide, szinte alapmotívum, hogy az emberek lekezelik, leoltják, gyalázzák és alázzák egymást. "XY beszólt az akárkinek". "JóskaPista jól megalázta Lujzikát" "Keményen megmondta..." stb stb stb, még a szalagcímek is a verbális agresszióról szólnak. Nem vagyok naív, meg tudom, hogy emberből vagyunk, de mégis kíváncsi lennék, hogy emberek egymás közti kommunikációjában a puszítással mit kompenzálnak az érintettek?



2019. okt. 6. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mert buták.
2019. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Mert a globalizáció hatására azt értük el, hogy a mások megalázása nagyobb örömet okoz a saját boldogságunknál.
2019. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Megy népünk ilyen. Mert népünket manipulálja "valaki" erre. Pedig ha az emberek felfedeznék végre, hogy ezzel csak maguk alatt vágják a fát, akkor talán felébrednének, és máshogyan gondolkodnának végre.
2019. okt. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Mert a fizikai erőszakot büntetik, ezért csak a verbális marad.

Mert olyan szabadelvűen élünk, hogy mindenki azt mond amit akar, és a törvényeken kívül az íratlan szabályokra már mindenki fosik magasról.

Ezáltal egyre jobban utáljuk még a szomszédainkat is. Elég jó okkal. Hány olyan történetet lehet hallani, hogy a szomszéd miatt nem tud egy fél lakótelep pihenni, de nem történik semmi. A rendőrség szarik rá, a hangoskodó szarik rá. Te meg pofád lapos, jogodban áll elviselni vagy elköltözni. Hát köszi.

Na ezek után elég frusztrált lesz hozzá sokszor az ember, hogy ha élőben már ilyen-olyan okból nem nyithatja ki a száját, akkor legalább írásban megtehesse. Amúgy is van az egésznek egy személytelen volta, senki nem szembesül a másik ember érzéseivel mint pl élőszóban.


Személy szerint pont nem érdekel, én sem vagyok kivétel online. Élőben viszont még mindig én vagyok az egyik olyan nyomorult idióta (és ezért magamat gyűlölöm a legjobban), aki még nem szarik mindenre magasról és alapértelmezett, hogy tekintettel vagyok másokra. Milyen kár, hogy rám még a saját családom se volt soha.

2019. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Ilyen a ¿természetünk?
2019. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
A rengeteg psychopata ettől érzi magát "valakinek". Igazából már az egy népbetegség a magyaroknál, hogy - szükségtelen mélységben - állandóan mások tetteivel foglalkoznak. Egymás magánügyeivel foglalkoznak, könyékig matatnak mások erszényében és egyéb olyan nyalánkságok, amihez igazából az égadta világon semmi közük. Ismerek olyan embert, aki FIZIKÁLISAN rosszul érzi magát, ha nyugalom van körülötte, - így addig kutyul, míg legalább egy embert nem tesz rángatózó idegbeteggé. És amikor látja az eredményt kisimult arccal bólogat mosolyogva maga elé bambulva. Többségük lelki torzszülött. A bulvár pedig meg is erősít számos fogyatékost abban, hogy az a helyes, ha a bugyijában matatunk egy nőnek, miközben sértegetni próbáljuk, mert az a helyes viselkedés, hogy mások magánügyeiben kotorászunk könyékig.
2019. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Pl. ha valaki hülye, hogy sír a föld alatta, de okosnak hiszi magát, persze, hogy leoktják, mert ki szereti a nagyképű hülyéket? Kit nem idegesít? Persze, hogy leoltják, sztem. legtöbb esetben azért ki is kell azt érdemelni. Meg az olyat, aki mind csak sajnálja magát pl. nem szeret senki, mit tegyek? Legtöbbször a buta és naiv, életképtelen embereket oltják le. Bocs, de mikor olyanokat làtok itt, hogy:"Küldött Mari egy szmájlit a Fb-on. Lehet, hogy azt akarja vegyem el?" "Nem szeret senki, mit tegyek?" "Lehetek-e terhes az análtól?" "Rám nézett Jóska ma 16:20-kor, és a bal szemöldöke jobban felszaladt, mint a múlt héten, ez mit jelent?"

Szal. mikor ilyeneket látok én is néha "beszólok".

2019. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magyar kulturha alapja a gyűlölet.
2019. okt. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!