Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szólnak bele a buszon...

Miért szólnak bele a buszon mások beszélgetésébe vadidegenek?

Figyelt kérdés
Miért nem tudnak viselkedni?
2019. okt. 7. 13:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
3! Attól hogy te még nem láttál, nem tapasztaltál ilyet, még nem jelenti azt, hogy a jelenség nem létezik, így a helyreifazításom jogos és helytálló volt. ;)
2019. okt. 7. 14:55
 12/24 anonim ***** válasza:
62%

Abban kiegyezhetünk, hogy sok embernek van gondja azzal, hogy hogyan utazik a tömegközlekedési eszközön.


- Amikor a főttételt előveszik és szépen elkezdik enni (és nem, nem egy szendvics vagy egy müzliszelet vagy hasonló, hanem egy rendes főttétel); a szagát is érzik még méterekről is a többiek.


- Amikor fütyül vagy énekel az utas vagy csak szimplán füles nélkül hallgat zenét és igazából nem biztos, hogy mindenki kíváncsi, neki milyen dal jár a fejében vagy milyen dalt hallgat.


- Amikor smárol valakivel az út alatt és egy vadidegent már-már majdnem bevesznek harmadiknak. Nem biztos, hogy ezt premier plánban nézné végig a vadidegen ember és filózna, hogy melyik kinek a nyelve.


És még sorolhatnám...


No és a két véglet; akik valami mitt úgy érzik, attól, hogy hallják, nyugodtan beleszólhatnak a beszélgetésbe (persze ezalól tényleg kivétel az, ha az illető segítő szándékkal szól közbe) - és akik avgy csak ordibálva tudják megbeszélni a dolgaikat vagy olyan témát tárgyalnak, ami nem biztos, hogy minden utastársának ajánlott.


Pl egy káromkodásokkal dús bűnügyet megtárgyaló csevegést nem biztos, hogy jó, ha egy hat éves meghall. Bár más kérdés, ki, hogy áll hozzá.


A mostohahúgom, amikor 5-6 éves volt pl olyanokat mondott, hogy "K..va éhes vagyok" és, amikor szóltam az édesanyjának, akkor visszaszólt, hogy mindenki így beszél.

2019. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

És hogy a 6-ost is kicsit beégessem:

Az én esetem az volt, hogy beszélgettünk egy általános témáról, és egy vadidegen kijavított, hogy nem úgy van.

Várom kínos csendedet. ;)

2019. okt. 7. 15:16
 14/24 anonim ***** válasza:
46%
Senkinek nincs joga belepofátlankodni más beszélgetésébe. Le lehet szállni és lehet menni a következő járattal.
2019. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
31%
És ha számon kérik azt aki bele szólt kéretlenül, még ő háborodik fel és hangoskodja végig sértődötten az egész buszt.
2019. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ne is mond, barátnőmmel privát dolgokról beszéltünk, amikor egy idős mama elkezdte mesélni hasonló élményeit.
2019. okt. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Most mindjárt jönnek a trollok, hogy miért a buszon beszéltek privát dolgokról. :D
2019. okt. 7. 18:06
 18/24 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de a stílusod elég bicskanyitogató, mondhatni igen csak nagy a szád, és látom a kötekedést is mesterien űzöd. Itt inkább veled van a probléma.
2019. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik korábbi hozzászólást írtad, de a felháborodásod nem abból adódik, hogy nincs igazam abban amit írok és hogy melyik pontokon sántít, hanem feltehetően az önérzetedet bántja a visszaoltás (mondom a visszaoltás, mert a normális hangvételű válaszokra nem "támadtam" vissza úgymond), és innentől kezdve mindegy is a tartalom, pláne a téma, vissza lett szólva, és ezen megy az innentöl totál értelmetlen vita, jelentősen eltérve az eredeti témától.
2019. okt. 7. 18:42
 20/24 anonim ***** válasza:
Mert unatkoznak. Mert okosak.
2019. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!