Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szólnak bele a buszon...

Miért szólnak bele a buszon mások beszélgetésébe vadidegenek?

Figyelt kérdés
Miért nem tudnak viselkedni?
2019. okt. 7. 13:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Normál esetben nem hallható tisztán, ha kettő (vagy több) ember kommunikál egymással egy tömegközlekedési járművön, ergo, idegesítő stílusban, hangoskodva, provokatív módon folyhat az a kommunikáció, amelyikbe "beleszól" egy kívülálló. - Sok egoista barom észre sem veszi magát, hogy milyen tenyérbemászó arccal - a többi utast zavaró módon - nyomul, de van számos agyonképzett, aki szándékosan csinálja ezt - azt remélve, hogy úgy sem mer senki szólni neki - és direkt lesi, élvezi a hatást. Aztán ha becsusszan néhánynak egy-egy koki vagy beszólás, akkor meg pislognak, mint egér a nullás lisztben, hogy miért bánik velük úgy bárki is, ahogyan.
2019. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

1.


Az utolsó elmondása szerint, ha én beszélgetek két emberrel, azt már alapból nem kéne, hogy hallják a buszon. Ez csacsiság, kb akkor lenne igaz, ha a mellettünk/mögöttünk ülő/álló zenét hallgat vagy hallássérült.


Az tény és való, hogy busz közepéről nem hallom majd azt, amit busz végén beszélnek, de a közvetlen közelükben igen. Persze, ha távolabb nem rikácsol valaki úgy, hogy egész busz őt hallja.


2.


Koki? Komolyan?


Én ezt úgy képzelem el, hogy gyakran fordul elő veled, hogy valakitől nem volt nyugtod, rászólni nem mertél, csak érlelted magadban a haragot, ebből lett a koki.


Kokiból meg a feljelentés lesz pl. (persze ha ki mernéd osztani)


Nem lenne egyszerűbb odamenni az utashoz, hogy vegye hallkabbra?

2019. okt. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult hogy hallottam valami beszédtémát vadidegenektől a buszon, és vagy nem értettem egyet, (és mi közöm hozzá?) vagy felháborított, (nem tudhatom így hallásból mi történhetett a háttében ami kihozta belőlük ezt) vagy máshogy tudtam a dolgokat mint az elhangzottak. (nem vagyok tévedhetetlen)


A következőket tettem:


* Bedugtam a fülhallgatómat és olyat hallgattam ami tetszik.


* Arrébb mentem.


* Átszálltam egy másik kocsiba.


Miért? Mert semmi közöm hozzájuk és nincs jogom beleszólni pláne tudatlanul. Ezt kívánom mindenkinek.

2019. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A fent említettekben természetesen nem arra az esetre gondolok, amikor néhányan felszállnak és látványosan keresik a kötekedés lehetőségét (látványosan irritálóan viselkedés, szemkontaktus, méregetés stb...) hogy aztán jöjjön a "mi van, mit nézel, gyere játszuk le" és hasonló retorikák majd tevékenységek, hanem arra, ahol csak szimplán beszélgetnek valamilyen témáról.
2019. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!