Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is alig làtto nem mobilozo...

Ti is alig làtto nem mobilozo embert a metron?

Figyelt kérdés
Nem kell nap,mint nap metroznom de ma reggel metroztam. Harmassal es negyessek. Es megdobbento,de 1-2 idosebb ember kivetelevel mindenki vagy a telefonjat nezi vagy a tabletjet. Lattam 1-2 konyv olvasot is. Mit tudnak egesz vegig a telefonjukon nezni? Miert jo ez? Miert nem eloben nezik az embereket? Olyan,mintha mindenki egy iranyitott zombi lenne. Nagyon durva. Ki mit szol ehhez?

2019. okt. 8. 11:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Mi közöd hozzà?

2. Mi màst csinàljanak ha unatkoznak?

2019. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
2019. okt. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Huu te nagyon intellektuális egyéniség lehetsz a tipikus tömegzombik között. Felnyitottad a szemem, legközelebb vagy a kilátásban fogok gyönyörködni, vagy kinézek valakit, és elkezdem csendesen bámulni, egészen addig amíg az illető le nem kever egy pofont, hiszen idegeneket figyelni a metrón bizarr és ijesztő.


Amúgy ha mindenki olyan lenne mint te (nem a saját dolgával foglalkozik, hanem a szeme sarkából szemmel tart mindenkit) akkor el sem hagynám a házamat :D

2019. okt. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden hónapban sopánkodik ezen valaki, megunhatatlan a téma?
2019. okt. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%
Egy metróból mégsem bámulhatja az ember a szép tájat, kilátást.
2019. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

1, Igen, egy nap számoltam, és 7-en 1000-el nyomták körülöttem a dolgokat, ami durva szerintem. 1-2 könyvolvasós is volt;

2, Van, aki netezik, de sokuk csak játszik rajta, egy részük az életét, az ügyeit rendezi épp;

3, Azért "jó", mert nem kell a másikkal foglalkozni. De mi van, ha ez az otthonukra is igaz, azaz ott sem foglalkoznak nagyon egymással az emberek?

4, Szerintem sokunknak "emberutálatunk" van, azaz a munkahelyeken, akik-ahol emberekkel foglalkoznak, nem épp a legjobb szériás ügyfelekkel találkozunk a mai világban (követelőzés, a másik a hibás, alap düh rázúdítása a másikra, stb.), és emiatt (is) van, hogy inkább a virtualitásba burkolózunk inkább.

2019. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%

Igazából ez egy ilyen elvárás hogy nem nézzük a másikat. Íratlan szabály. Én pl van hogy kínomban nyomkodom a telefonom, mert ugye a tömött metrón mindenképpen összeakad a tekintetem másokkal, vagy nézem a padlót ugye... Na és sokszor esetleg zokon vehetik az emberek ha úgy érzik bámulja őket a másik. Engem is zavarna.

Vidéki vagyok, nagyon is, és eleinte nekem is furcsa volt, de már inkább örülök neki hogy van egy mód arra hogy ne legyen félre értés :)

2019. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Addig általában nézek ki a fejemből, amíg nem ül be elém senki. Aztán én, ahogy szerintem sokan mások is, alibiből telefonozunk, hogy ne érezze a másik úgy, hogy őt bámuljuk. Elég furcsa szituáció tud lenni, hogy tele van emberrel a metró és akkor most azt hiszik szemkontaktust akarok létesíteni, vagy hogy a másik sggét bámulom, vagy a táskájával szemezek, vagy ha megtaláltam egy embertelen pontot a metrón, akkor oda bámulok, mint egy gyogyós, úgyhogy inkább a telefonom nézem ilyenkor. Vagy amit szoktam még csinálni, hogy becsukom a szemem, ölbe teszem a kezem és pihenek, egyenes testtartással.
2019. okt. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Az miért jobb, ha bámulom az embereket a metrón? Kellemetlen. Amíg olvasok, vagy mobilozom, addig legalább nem unatkozom, és nem érzem magamat kellemetlenül.


Amúgy a telefont lehet hasznos dolgokra is használni. Az alatt a kb. fél óra alatt, amíg beérek, elolvasom az e-mailjeimet, elolvasom a híreket vagy könyvet is tudok rajta olvasni. De az nyilván nem jó, mert a lényeg az, hogy nézegessem a velem szemben ülőt...

2019. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!