Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon erős introvertáltsággal...

Nagyon erős introvertáltsággal, hogyan éljek teljes életet? Hogyan nyíljak meg és érezzem, hogy élek de az emberek közti rosszullétek nélkül? 23N

Figyelt kérdés

Sokan keverik az antiszociális kifejezéssel de az egy pszichés nagyon komoly betegség! Szóval Nem rám vonatkozik. Kérem aki nem tudja pontosan,olvasson utána. Nagyon durván megjelennek rajtam az introvertáltság tünetei: nagyon felemészti és leszívja az energiám a másokkal való érintkezés (nem testi...hanem beszéd)! Fáj a fejem,szédülök,ösztönösen keresem a leggyorsabb kiutat onnan ahol emberek vannak. Kedves vagyok segítőkész és mindezek ellenére rettentő sokat tudok beszélni akár még magamról is,véleményt is szoktam nyilvánítani ha úgy van. Van empátia bennem. Viszont: képtelen vagyok kb együttműködni emberekkel úgy,hogy ne készüljek ki fájduljon meg a fejem tőlük. Kívülről nem nagyon hihető de szörnyen megvisel egy munkahelyi,magánéleti helyzet ahol bizony emberek vesznek körül.


Nem tudok nyitni, se bízni senkiben. Pedig van párom (benne bízom). Ő is nagyon zárkózott nincsenek vérbeli barátai neki sem. De nálam ez annyira elmérgesedett,hogy kb elmenekültem a volt munkahelyemről..azon vagyok hogy legyen másik! DE ezt a problémát meg kell oldanom.


Köszi az orvost kihagyom! Lélekgyógyásznál voltam az segített! De önmagamban szeretném ezt megoldani.



2019. okt. 15. 00:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

És mindehhez társul egy borzasztó félelem az emberek miatt!

Sose bántalmaztak nem erőszakoltak meg nem vertek meg! És mégse tudom az okát.. Az életem ..megkeseríti pedig jobb is lehetne.. 23 éves lány vagyok.

2019. okt. 15. 00:11
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Az introvertáltságot valóban keverik az antiszociális személyiségzavarral (alias a pszichopatákkal / szociopatákkal) , ellenben te is összemosod mással, mégpedig a szociális fóbiával. A te esetedben pedig inkább a szociális fóbiát látom, nyakon öntve egy plusz adag szorongással és kimagasló érzékenységgel. Biztosan ért valami, ami miatt így állsz az emberekhez, és mivel áll a kimagasló érzékenység, ezért nem olyan durva dolgokra kell gondolni, mint fizikai vagy lelki bántalmazás, hanem kisebb dolgokra is. Lehet, hogy nem is emlékszel rá, de valamiért nyomott hagyott.
2019. okt. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen!!!!! Pontosan! Leginkabb Szoc.fobiam van de erosen introvertalt is vagyok. Parom nem szoc.fobias elvileeg..viszont nagyon zarkozott es senki se tud rola semmit csak en rola nagyon sok mindent es o rolam. Es ennyi. Egyszeru temakrol nem beszelget szerinte haszontalan viszont joszivu velem es a rokonaival.


De itt most rolam van szo. Nem tudom mi tett igy tonkre! De rettenetes kozerzetem volt barhol emberek kozott.. felmondtam itthon fejlesztem magam jelenleg. De vissza kell mennem az eletbe viszont..olyan mely ez az egesz,h amig nem oldom fel..az eletem megakadva marad.


Agyilag nullara lehuz egy beszelgetes. Faradt kimerult ideges leszek.. de ebbol a masik fel mit sem eszlel mert kedves lany vagyok. Egyedul napi tobb orat sirok ..pedig mindenem megvan..

Valoban nem bantalmaztak es parom csaladjaval is teljesen korrekt normalis viszonyom van.



Hogyan legyen eletem? Az a baj ..pl uj munkahely es maris rosszullet es menekulnek is keresnek barmi okot csak had egyedul legyek.. Nem a munka a baj! Dolgozni akarok tanultam is erte nem keveset. A baj az a tomegiszony.

2019. okt. 15. 00:47
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Hát szívás.
2019. okt. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az introvertált kifejezést sokan úgy általánosítják, hogy magának való, magányos típus. Pedig úgy gondolom ez szimplán annyit takar, hogy szüksége van a szociális interakció(k) után egy kis elvonulásra, egyedüllétre azért, hogy az energiakészletét feltöltse. Az extrovertált ember meg társaságban tölti magát újra. A leírást olvasván érzékelem, hogy változtatni akarsz a fennálló helyzeten. Ha a szociális fóbiád le akarod küzdeni szembe kell nézned vele, ugyanis a félelmet csak a cselekvéssel lehet legyőzni. Mindenképpen úgy gondolom 2 dolog okozhatja a szociális fóbiát. Vagy trauma(amiről talán sejtésed sincs), vagy olyan negatív berögzött viselkedésminta, gondolatvilág amit a környezeted beléd nevelt. Én a te esetedben a másodikra tippelnék. Érdemes lenne végignézni a szüleidet, téged milyen minta alapján neveltek, és könnyen el tudnál indulni. Ha megvan ez a minta akkor tudod merre kell menni tovább! :)
2019. okt. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A külsőddel elégedett vagy? Sok embernêl azért alakul ki ez a tömeg/ember iszony, mert úgy érzik, mindenki őket bámulja, rajtuk röhög stb.
2019. okt. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aha... Inkabb mentel egy lelekgyogyaszhoz, aki masik atveresebol el, de legalabb a placebo miatt utana jobban erzed magad, mint egy kepzett pszichologushoz, aki tudna segiteni neked ravezetessel, hogy mi a problema forrasa es, hogy hogyan oldjad azt meg. Persze a lelekgyogyasz nyilvanvaloan nem hasznalt, mivel itt vagy es feltetted a kerdest.


Azt javaslom, hogy latogass el egy pszichologushoz. Mielott megijedsz, nem úgy kell gondolni erre, mintha beteg lennel es ezert mesz el. Rengeteg egeszseges ember jar pszichologushoz, akik sokszor teljesen atlagos problemaval kuzdenek vagy csak kell nekik valaki, aki meghallgatja oket. Nincs ebben semmi rossz, nagyon hasznos szakemberek tudnak lenni.

2019. okt. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Koszi!!:)


Igen talan a kulsom az egyetlen amivel elegedett vagyok. 169/170cm vagyok,homokora alakom van,karcsu derekam,nem vagyok deszka,a hajam vastag hosszu barna,a borom nagyon feher,telt a szam de nem "darazscsipte" a fogaim szep sorban nottek feherek,megusztam a fogszabalyzot meg ugy is hogy kinottek a bolcsessegfogaim. Es nem vagyok nagykepu sose akartam a kozeppontba lenni! Gyakran dicsertek meg amit tolakodasnak is vettem.. mar banom. Pedig senki se bantott.

Inkabb menekulok. Part konnyen talaltam meg regen es szeretem! Fele nyitottam is. Nyilvan a tobbi ember fele Nem ugy akarok nyitni. Mas fele egy nyomorult baratsag erejeig se birtam nyitni.


De 0 emberi kapcsolatom. Kb elrohantam az elozo melohelyrol azr ereztem megfulladok. Ezen akarok valtoztatni es elni. Minden emberi kapcsolatom felszines..kiveve a kozvetlen csalad,es a parom es csaladja! Mondjuk parom is a csaladom resze egyutt elunk szeretem.


Ezen kivul viszont egy ures semmi minden..es nagyon kikeszit! Probalom lekuzdeni..es majd ugy ujra munkaba allni.


:)

2019. okt. 15. 07:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Te a szocifóbiárül beszélsz, nem az introverzióról.
2019. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen szoc.fobia de ettol fuggetlenul is en introvertalt IS vagyok. :( Es szeretnek picit megnyilni de azert nem mindegy kinek..hogyan.. Csak atlagosabban normalisabban szeretnek. :) Elnii.
2019. okt. 18. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!