Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol vannak ilyenkor ezek az...

Hol vannak ilyenkor ezek az erős emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre leszögezem, hogy nem vagyok egy balhés típus, majd' 40 évem alatt eddig 2x "kötöttem bele" emberekbe.

Egyszer, amikor a hajléktalan részegen rugdosta a kutyája hasát (akkor lett egy új kutyám), másodszorra meg tegnap este.


Épp kijöttem a boltból, amikor láttam, hogy 3 kemény gyerek inzultál a szemben lévő buszmegállóban egy középkorú hölgyet. Rágyújtottam a kocsi mellett és vártam, hogy hátha békén hagyják, de nem.

Úgyhogy átmentem és normálisan szóltam, hogy talán nem kellene hozzáérni és elkérni a telefonját meg a pénzét.


Természetesen jött a "mé, mi lesz? Köll egy pofon k.csög?" kakaskodás, meg a képembe állás.

Nem került tettlegességre sor, mert elhúztak amikor elmondtam, hogy mi lesz, de elgondolkoztam...


A megállóban álltak férfiak is, jöttek-mentek az emberek és senki nem segített neki, pedig ha mellé állt volna 3-4 férfi, rögtön elmentek volna. Mindenki belebújt a telefonjába, mindenkinek fontos dolga akadt.

De amikor az ember ilyen (vagy ennél durvább) sztorikat olvas a neten, akkor százával írnak alá, hogy "hú, de megvertem volna", "bárcsak én is ott lettem volna" stb.


Még egy nyomorult rendőrt sem hívott senki...


Szóval merre járnak ilyenkor ezek az emberek?


Miért nem segítünk egymásnak, ha baj van?


2019. okt. 3. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

sok szájhős aki neten írja, hogy így-úgy amúgy megverte volna azok általában élőben fülük-farkuk behúzva kussolnak, csak itt nagy a szájuk


ilyenek:

https://www.youtube.com/watch?v=imYqGpUObww

2019. okt. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem segítünk egymásnak, ha baj van?"

Minél nagyobb a tömeg, annál nagyobb az emberekben a "majd valaki más csinál valamit" hozzáállás. Ez egy tény.

2019. okt. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van. Csak azon talán jobban felhúztam magam, hogy az esetek többségében nem kellene ilyenkor semmit sem csinálni, csak odaállni amellé a szerencsétlen mellé, akit épp csesztetnek.

Elkeserítő...☹

2019. okt. 3. 10:08
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Mert senki nem akar a bordái közé kést, én megértem (nő vagyok)

Rendőrt viszont lehetne hívni! ... de mire kiérnek ...

2019. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

" Nem, a világot én nem váltom meg.

Nem, áldozat vagy hős nem leszek!"


Pokolgép együttes


A legtöbb ember így gondolkodik, a többi csak duma.

2019. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tudod, a gyáva ember az szájal, az erős cselekszik. Le a kalappal előtted, hogy legalább megpróbáltál cselekedni. Legközelebb nem kell ennyit várni: azonnal odaugrani, és ha kell, lefogni őket, miközebb segítséget kérsz és a rendőrséget hívod. Nem kell ütni, nehogy még a végén te szívd meg, cska mert védesz egy embert; maximmum leordítani a fejüket, hogy kellően megijedjenek. A többi a rendőrség dolga. És közben kérj segítséget másoktól is! Mindig van egy-két ember, akinek csak egy kis löket kell és odaáll melléd.
2019. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem is ez volt a bajom, hogy mire a rendőr kiér...meg akkor mi van? :D ha be is viszik, 1 héten belül kint van.


Csak lehetne ilyen helyzetben az embernek az édesanyja, a lánya, vagy a testvére is. És akkor jó lenne, ha valaki menne neki segíteni.


Ezek nem azok a késelős fajták voltak, inkább csak arra számítottak, hogy a nagy pofájuk miatt mindenki fél tőlük...

2019. okt. 3. 10:41
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Az a helyzet a legtöbb ember egyszerűen lefagy ha baj van,nem tudja mit kellene tennie.Másik része meg azért nem avatkozik bele mert nem akar rendőrségre,bíróságra járni.
2019. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én sem szeretnék, de nehogy már pár munkakerülő, nagypofájú gyökér terrorizálja a normális, jól szituált embereket...

Pont ezért merik megtenni, mert ilyenkor mindenki lapít.

Egyébként valószínűleg ebben a helyzetben nem is érné meg rendőrt hívni. 🙄

2019. okt. 3. 11:13
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Én úgy gondolom, hogy rendőrt csak akkor érdemes hívni, ha valóban durva a helyzet. Magyarországon még téged visznek be testi sértésért, ha "finomabban" megversz egy tolvajt.

Néha tényleg jobb lenne a szemet-szemért eljárás. Nagyobb visszatartó ereje is lenne, mert mit látnak ma a bűnözők? Azt, hogy védik őket "jogok" néven. Nekik is vannak jogaik, persze. Azonban egy bűnözőnek lehetne kevesebb.

2019. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!