Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy nincs tisztában valaki a...

Hogy nincs tisztában valaki a roma származásával ( a neve is olyan)?

Figyelt kérdés

Tesóm új nője. Nagy pofával cigányozik, amikor Kalányos a vezetékneve, a keresztneve is amerikai név magyarosítása. Szídja őket, csúfolódik velük. Szüleinkkel beszéltem erről, hogy ez amúgy sem túl szimpatikus mert ez nálunk nem divat, de így hogy biztosan ő is roma származású, így még visszataszitóbb. Szerintük ő nem tartja magát annak, eszébe se jutott még! Az anyja nevelte egyedül, soha nem mondta neki a származását.

Nagyon rossz érzés hallgatni amikor a családi ebédlőasztalunknál olyanokat mond, hogy “egy büdös c. ült mellém a buszon” stb.

Tiszta vicc a csaj, semmi gond nem lenne azzal sem ha tudná magáról és felvállalná! Mert itt arról van szó, hogy nem hiszi magát romának, nem arról hogy eltitkolja! Barátnői előtt (akik között roma is van) olyat is mondott már hogy “ha cigányként kellett volna születnem és élnem nem tudom mi lett volna velem, olyan rossz lehet nektek”.


Ennyire buta ez a csaj? Van ilyen tényleg? Számomra ez már szánalmas kategória. Mondtam a tesómnak hogy nyugodtan felvállalhatná a csaj a származását mert mindenki látja rajta, semmi gond ezzel, de ő is rámtámadott hogy NEM az és régen szolárium függő volt és az maradt meg rajta, beleivódott a bőrébe!

A családunkban sok roma barátunk van, pont nem kirekesztők vagyunk. Nem értem miért csinálja ezt a csaj.


2019. okt. 22. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy védekezés részéről, h ő mar pedig nem roma. Tudja h látszik rajta, de így próbálja mindenkiben tudatosítani az ellenkezőjét. A szoli lekopik amúgy!
2019. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb kérdés, hogy a tesódnak mitől felel meg egy buta, igénytelen, rasszista csaj. Ha roma, ha nem.
2019. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek náci cigányt aki utálja a fajtáját meg mi hazánkra szavaz,nagymagyarországos tetoválása van még minden.
2019. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyfajta védekezés.Pedig ezen nincs amit szégyelni.Vannak dolgos becsületes romák is.Ha szidja őket,ezzel csak lejáratja magát.
2019. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is védekezés. A kalányosok 99%-a de inkább az összes roma.(Bár látásból ismerek Lakatost, aki nem roma, egyetemet végzett, ő is és a szülei is ügyvédek.

Szerintem szégyelli a csaj, hogy roma, de így? Meg mi ez a szöveg, hogy szolizott és beleivódott a bőrébe?:D De jót nevettem ezen:D.

Na most na. Én sem vagyok rasszista, de az ilyeneket a fajtársai is kinevetik, kb gyapotszedő kategória a csaj:D Nem is azzal lenne baj, hogy az(ha szereti a tesód), bár ahogy elnézem, elég alpári a stílusa. Mindig is ilyen volt? Beszélj(etek) vele, hogy nektek semmi bajotok ezzel, nem kell szégyelleni, nem kell tagadni, mert így saját magát teszi nevetségessé.

2019. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyerekkorában gondolom kapta az ívet rendesen, és tényleg ez nála valami védekezési mechanizmus.

De azért hogy a tesód ilyet bevesz, hogy sokat szoláriumozott, ami beleivódott a bőrébe, az kicsit vicces. A tesód ezt tényleg elhiszi? Mindketten tagadják, hogy a lány roma (és ha roma is, akkor mi van?). Ezen csak az a meglepő, hogy sok roma barátotok van, mégis így viselkednek. Manapság már sokkal elfogadóbbak a romákkal, mert egyre több a tanult, normális körülmények között élő. Nekem sincs bajom velük.

Az a véleményem, hogy a lányt általános iskolában állandóan csúfolták, ott lehet a gond. Hiába nem mondták neki a szülei, a romaság egyértelműen látszik mindenkin. Ezt ő pontosan tudja, csak tudat alatt saját magának se vallja be. Nem tudom, hány éves, lehet, még nagyon fiatal, nem buta, csak valamiért keményen hárít.

2019. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is védekezésnek gondolom.

Lehet, hogy régebben sokszor bántották a származása miatt.

2019. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tegnap este megkérdeztem tőle! Megint nálunk volt, megint csúnyán beszélt. Kikérte magának, ő nem roma, mit képzelek! Nézzek már rá ... Őszintének tűnt, ő tényleg nem hiszi magát annak. Az anyja is felhívott utána és kioktatott hogy milyen jogon találtam ki, hogy ők romák, amikor nem is azok. És hogy én rasszista vagyok és rájuk akarom vetíteni a cigányságot jogtalanul, mert irigylem hogy nincs ilyen szép barátnőm.

Írtam face-en több barátnőjének is, jött vissza két válasz hogy ő soha nem tartotta magát romának és általában mások se tartják annak. Ha nem ez lenne a neve akkor talán fel sem merülne senkiben. De amúgy szerintük is az, főleg a roma származású barátnője szerint akit mindig lesajnál emiatt.

2019. okt. 23. 10:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyire makacs, akkor ne foglalkozz vele, ne szekáld. Fogadd el, hogy ő ilyen. Mást nem tudsz tenni. Te nem tudod megváltoztatni, és szerintem ne is akard, mert nem a te barátnőd.
2019. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!