Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ismerősötök, akinek...

Van olyan ismerősötök, akinek a jelenlétében valahogy ostobának érzed magad?

Figyelt kérdés

Nekem van, és igyekszem elkerülni, de nem mindig tudom. Olyan ügyes keresztkérdései, észrevételei vannak, amiket képtelen vagyok jól lereagálni, és úgy érzem, mintha gúnyolódna rajtam.

Nem gondolom magam ostoba embernek, (noha okosnak sem) de annyira szerencsétlen szituációkba kerülök miatta, hogy zavaromban már direkt hülyeséget válaszolok.

Ti éreztetek már ilyesmit? Hogyan reagáltok egy ilyen ember jelenlétében?


2019. okt. 22. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eléggé rossz érzés, próbálok megbírkózni ezzel.
2019. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Aki máspkat kellemetlen helyzetbe hoz, aki kérkedik a tudásával, nem intelligens, hanem egy magának figyelmet követelő pojáca.
2019. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben így érzem magamat.
2019. okt. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Van rá példa, viszont az ilyen embert kerülöm. Általában az ostoba, ámde tudálékos alakok közül kerülnek ki ezek.
2019. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, pontosabban a voltbarátom és apukám is néha. Mikor valamilyen okos, "alap" műveltséggel kapcs. kérdést feltesznek nekem, mindig az a megfelelő válasz, hogy "nem tudom", erre jön a felsőbbrendű magyarázat, hogy pedig ez így és úgy van. Utálom amikor valaki azért tesz fel kérdést, hogy utána megmagyarázza mit jelent és okoskodjon előtted. Szerencsére a voltbarátomat kitörültem a sztoriból...
2020. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Egy barátom van, akit ismerek és nálam bölcsebb. Én szeretem, mert sokat tanulok tőle, meg versenyzek azzal, hogy ki mennyit tud, de esetek többségében úgy érzem, lehetetlen hogy szembeszálljak vele.


Az meg hogy valakinek a lexikális tudása nagy, sosem jelentett kihívást, de az ilyen embereket sokat beszéltettem, hogy a tudását megossza és tanuljak tőle.


"és úgy érzem, mintha gúnyolódna rajtam."

És gúnyolódik is, vagy csak úgy érzed? Ezeket lehet jó lenne megbeszélni vele, mert lehet nem akar rosszat.


"de annyira szerencsétlen szituációkba kerülök miatta, hogy zavaromban már direkt hülyeséget válaszolok."

Nem tudom elképzelni, hogy lehetséges ez. Kérdez valamit, max azt mondod, nem tudom. És mi van utána? Semmi.

2020. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os, nagyon is érezhető, mikor valaki azért kérdez rá dolgokra, hogy utána a saját tudását fitogtassa. Nyilván egy bölcs ember ilyet nem tesz, akinek nem csak a lexikális tudása nagy, de emellett alázatos is, az sohasem csinál ilyet, az ilyet szívesen hallgatja az ember. Jó neked, hogy nem találkoztál az okos ember másik fajtájával, de ettől függetlenül még valós szituáció, nem pedig a kevésbé okos ember sértődöttségének kiütközése, vagy a szituáció félreértelmezése... Akiből árad az alázatosság, aki tisztában van értékeivel és nem vág fel velük, azokra ritkán "sértődnek be" az emberek amiért okosabbak náluk.
2020. okt. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
ebben az egyben sosem volt kisebbségi komplexusom. sosem éreztem magam ostobának, max. tudom hogy valamihez nem értek, pl. könyvelés. vagy valamit nem tudok felfogni, mert nem erre születtem. De ostobának ettől még nem érzem magam. Elég gyors a felfogásom, logikusan gondolkozom, hamar átlátok helyzeteket, több lépéssel előre látok. A lexikális tudásom bizonyos területeken elég hiányos, de ez sem érdekel :D csak azzal foglalkozom, ami tényleg lázba hoz.
2020. okt. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!