Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem vágytok egy sokkal...

Ti nem vágytok egy sokkal egyszerűbb világra?

Figyelt kérdés
Sokszor herótom van már ettől a mai társadalomtól, hogy mindenhonnan csak az anyagi lehúzás folyik, mindenki átgázol mindenkin, a sok suttyó embertől, társadalmi selejttől, attól hogy az emberiség egyre inkább érzéketlenné válik egymással. Sokszor jut eszembe hogy milyen jó lenne ha nem lenne ez a rengeteg technikai kütyü, hanem az emberek jobban törődnének egymással. Persze jó hogy már nem halunk bele egy náthába stb, de valahogy szerintem nem jó az irány ami felé megyünk.

2019. okt. 23. 03:17
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Valamiért a természet úgy gondolta hogy kiöli az empátiát az emberekből. Így nem csoda hogy egyre több az antiszociális ember. Kutatások szerint a társadalom már nem 1% az aki antiszociális személyiségzavarban szenved. Ez felment 5-6%-ra és még nem beszéltünk azokról akik nem mentek el orvoshoz. Mivel csak azokat számolom bele akik elmentek. Tehát nagyon sok a disszociális személy. Ez a viselkedés pedig manapság már előny. Ez már a pszichopaták világa. Valójában már teljesen átvették az irányítást a társadalom felett. Direkt olyan pozíciókat foglalnak el ami hasznos a társadalomnak. Viszont ez csak a látszat. Igyekeztek magukhoz hasonlóvá tenni az embereket. És itt most nem a felnőttekről beszélek. A 30 Alattiakról. De főleg a tiniknél figyelhető meg. Ha valaki bármilyen érzelmi reakciót mutat azt elküldik pszichológushoz mondván hogy a reakciója beteges. Régen természetesnek vették ha valakit érzelmi sérülés ér és ezt sírással enyhíti. Ma már ez a abnormális dolog. A pszichopaták világában.
2019. okt. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Én is egyszerűbb körülmények közé vágyódom.
2019. okt. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Én egy kevesebb emberrel teli világra vágynék már végre, mert velük könnyebb lenne...
2019. okt. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Mert az ember fejlődni akar, modernizálódni. Alkalmazkodni a társadalomhoz.

És szuper, hogy sokan azt a célt tartsák a szemük előtt, hogy jobbak legyenek.

Lehet, hogy te csak azt látod, ahogy megvette valaki a legújabb kütyüt, azt viszont nem, hogy a dobozát a szelektív kukába dobta. Mert aki fejlődik belátja ezt is, és nem pazarol.

A technikai kütyüket lehet jól is használni: írni, tervezni, rajzolni. Alkotni. És az alkotás fogja előrébb vinni a világot.


Akik pusztítanak, azok nem fejlődnek. Őket kell szemben állítani a tükörrel. De ne általánosítsunk, hogy mindenki csak átgázol mindenkin, és suttyó az egész társadalom.

2019. okt. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem, nekem ez a világ túl kényelmes, az emberektől pedig távol tudom tartani magam.
2019. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem elég egyszerű világ ez.

Nem kell napi 16 órát dolgoznod a telkeden,hogy ne halj éhen.

Nem kell attól tartanod,hogy jön egy ellenséges nép,aki felgyújtja a tanyád,téged megöl, a lányodat meg a feleségedet pedig megerőszakolják és lelkileg megnyomorítják.

Nem kell 10 km-t gyalogolni a legközelebbi könyvtárig,majd órákon keresztül keresgélni azt,amit a telefonodon 2 perc alatt megtalálsz.


És még folytathatnám estig. Lényegében ez egy elég egyszerű,kényelmes világ.

2019. okt. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Egyet értek a 6-al. Régebben bonyolultabb volt. Pl ma már majdnem mindent el lehet intézni a neten és nem kell fèl napot arra az ügyintézésre várni. Fejlődik az orvostudomány is.

A ti életetekben sok lehet a gond, valszeg boldogtalanok is vagytok, azért nem látjátok mi mennyire egyszerübb. Persze könnyebb mindent a környezetünkre, más emberekre fogni.

Fejlődni kell, nem homokba dugni a fejeket. A jót nézni, es nem a rosszat látni mindenben.

2019. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Igazából az embereket még ma is az ösztönök és a csordaszellem irányítják.

Észérvek nincsenek, mindig az erős győz, az erős nyomja le a gyengét. Az emberek egymást utánozzák, követik, majmolják. Önálló gondolkozás, véleményalkotás nincs, ha mégis, azt az embert azonnal kiveti a társadalom.


A kapitalizmus révén a kapzsiság, a vagyon és az élvezetek hajhászása mozdítja előre a világot. Ebbe is fogunk belepusztulni.


Nagy emberiességet hangoztatunk, jaj, szegény drogos, jaj, szegény alkoholista, jaj, szegény hajléktalan, jaj, szegény menekült. Közben a mindennapokban a munkahelyünkön, az iskolánkban, az internetes fórumokon kivetjük és gyűlöljük azt, aki szimplán máshogy gondolkozik.


Egyre többen vagyunk, brutálisan sok van belőlünk. Be vagyunk szorítva különböző városokba és sokaknak már intim szférájuk sincs.


Nem látjuk a napot, állandóan zárt térben vagyunk, nem látjuk a természetet, nem ér minket se szellő, se semmi. Télen nem ér minket a hideg, nyáron a meleg - nem is bírjuk már elviselni ezeket, csak az állandó 24-28 fokot, amit a hűtő-fűtő klíma tart.

Mesterséges kajákat eszünk. Egyre egészségtelenebbül élünk. A mindennapi élet nem tartalmaz mozgást, ezt igazából mesterségesen kellene pótolni, csak ez egy rakás pénz és egy rakás idő.


A rohanás a természetes számunkra; az, hogy nem reggelizünk normálisan, az, hogy a 3 percenként járó metrót is el akarjuk érni; nem ebédelünk normálisan, csak futunk.


Fogalmam sincs, hogy honnan veszik egyesek, hog önfenntartóként napi 16 órát kellene dolgozni. Mi viszont, Te és én dolgozunk annyit. Irodában rohadás, tömegközlekedésen rohadás, otthon tanulás, házimunkák, ügyintézések. Van ez minimum napi 16 óra, de nekem például több.


A munkahely a modernkori rabszolgaság és kb. "elvárás" hogy minden ekörül pörögjön.

A legtöbb ember szenved a munkahelyén. De tanulj (egyre többet és többet kell letenned az asztalra), legyen 2 diplomád, de nem mindegy, mi és hol szerezted, az se, hogy mikor, tudsz 2-3 idegen nyelven folyékonyan. Kb ha nem 120 az IQ-d, kösd is fel magad.


Egy verseny az élet, amiben az emberek egymást tapossák. Verseny a jó munkahelyért, hogy azt meg tudd tartani, újat tudj találni, ha kell, verseny, hogy esetleg minimálisan félre tudj tenni.

2019. okt. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8-as, bamegg te bele látsz az elmémbe. Ugyan ezt akartam írni.
2020. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!