Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is igénytelennek gondoljáto...

Ti is igénytelennek gondoljátok azokat, akik úgy írnak (igyéntelenül)?

Figyelt kérdés

Gondolok a klasszikusokra:

Level 1 Ékezetek hiánya (akkor is, ha emiatt abszolút többértelmű lesz a szöveg), vessző(,) kérdőjel hiánya.


Level 2 Felkiáltójel, költői csend (...) és idézőjelek totálisan helytlen használata


Level 3 (felidegel) rövidítések, természetesen ékezetek nélkül, lehetőleg olyan szavak (mégjobb: mozaikszavak), amiket a hallgatóság gyaníthatóan nem ismer, mert pl adott foglalkozás, hóbort, regiolektus részei, és a legparádésabb:


Level 4 (kikészít) az első 3 együtt + megspékelve elgépeléssel, elütésekkel IS.


Ti mennyire vagytok erre igényesek? Volt már komolyabb konfliktusotok emiatt? Kort, nemet is kérek.



#trehányság #ótvar-írás
2019. okt. 23. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Amíg el lehet olvasni, érthető, addig nekem mindegy.

Ha nem, akkor megkérdezem, mégi írja mán le miről van szó..

De ha nem tudja, akkor ott hagyom.

2019. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kimarad egy vessző, vagy becsúszik 1-2 hiba, de amúgy lehet érteni, hogy mit akar a kérdező, akkor nem zavar, én is nehezen gépelek telefonon.

De nem ritka itt, hogy egy szóban több hiba is van, ilyenkor nem vagyok hajlandó tovább olvasni.

Meg vannak a kedvenceim: "láthassa, montam, voltam az iskolába", és hasonló parádés dolgok.

2019. okt. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Bagoly mondja verébnek.

Már a kérdés se megfelelően van megfogalmazva.

2019. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

“(igyéntelenül)”

Ja, azt én is gyűlölöm.

Am tegye fel a kezét, akinek nem kellett meggugliznia, mit jelent a regiolektus szó.

2019. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki járt iskolába, az tudja, hogy mit jelent a regiolektus szó.
2019. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Végzős vagyok, de nem tudom, mit jelent a regiolektus szó :P


Engem kicsit zavar az ilyesmi, de próbálok nem fölöslegesen idegeskedni rajta.

2019. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
nem,
2019. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ékezetek hiánya nem zavar, ha amúgy rendesen központozott a szöveg, akkor a véletlen félreütések sem.

Az írásjel utáni szóköz hiánya, az indokolatlan pontpontpont, felkiáltójelek, ezek idegesítenek. Főleg ha az utóbbi kettő még modoros fogalmazással is párosul.

A gány helyesírás viszont nekem egy olvasatlan, buta ember benyomását kelti. Ha kapok egy olyan üzenetet még ha munkát is veszítek vele, csuklóból törlöm.

2019. okt. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!