Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 27 évesen lehet még új karrier...

27 évesen lehet még új karriert kezdeni vagy már csak az alja- és szalagmunka vár rám?

Figyelt kérdés
Van egy olyan szakmám amit a középiskola után szereztem meg (iskolarendszerű OKJ), de soha nem dolgoztam benne (az egyetem miatt nem volt időm tapasztalatot szerezni) és a pocsék cv-m miatt 8 év után valószínüleg már nem is fognak ebben a szakmában foglalkoztatni. Illetve van 2 megkezdett egyetemi képzésem, amelyekről egyaránt kibuktam, hiába küzdöttem. Túlságosan optimista voltam és túlértékeltem a képességeimet. Most már lassan fél éve vagyok munkanélküli (bárhova adom be a cv-met sehonnan nem válaszolnak vissza, mert azt végigolvasva gondolom egy bukott embernek tartanak ennyi idősen) és azon gondolkozom, hogy mit csináljak. Van-e értelme elkezdeni egy 3 éves OKJ-t (piacképesnek mondott szakmát) abban bízva, hogy majd 30 évesen végre elkezdhetek dolgozni vagy már mindent elszúrtam? Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Sajnos nincs senki, aki iránymutatást adjon.

2019. okt. 25. 22:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#9: Egy hálózattelepítői OKJ-t csináltam régen, új szakmának pedig valami keresett szakmunkára gondoltam (klímaszerelő, burkoló, asztalos), amivel valaha el tudok végre helyezkedni és lesz végre munkahelyem.
2019. okt. 26. 01:27
 12/15 anonim ***** válasza:
Asztalos ismerősnek a fővárosban, a válság után tönkrement a vállalkozása, csak szólok. A burkoláshoz fizikum is kell, térdelni állandóan, meg testi erő a géppel levésetni a korábbi burkolatot. Ismerős viszont sokévi bizonytlankodás után, ilyen-olyan OKJ-kat úgy elvégezve, hogy egyikkel sem tudott dolgozni, végül cirkók tisztítását tanulta ki. Nem szereli, csak pucolja, karbantartja őket. A számítógépszerelés sem tűnik fizikai kitartást igénylő munkának.
2019. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"A számítógépszerelés sem tűnik fizikai kitartást igénylő munkának."


Ja, csak éppen egy mára kihalt szakma, főleg mivel ma már az emberek 95%-a egyszerűen magától kicseréli a meghibásodott hardvert és nem javítgatja. Számítógépszerelő munkakört amúgy én még életemben nem láttam meghirdetve.

2019. okt. 26. 12:37
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha 27 évesen még nincs munkatapasztaltod és diplomád sincs, amire foghatnád, az nagy hátrány. Menj el egy gyárba dolgozni, mellette levelezőn végezd el az OKJ-s tanfolyamot, mire megszerzed a képesítést már lesz munkatapasztalatod is. Logisztikusra, raktárosra nagy a kereslet manapság, én azt ajánlanám. Az én fiam egy gyárban dolgozott betanított gépkezelőként, mivel a szakmájában nem tudott elhelyezkedni. Tavaly elvégzett egy 1 éves logisztikus OKJ-s tanolyamot munka mellett levelezőn. Jól is jött, mert mire végzett, bezárt a gyár, ahol addig dolgozott. Tartott tőle, hogy hiába a végzettség, mivel kezdő ebben a szakmában nem fogják felvenni sehova. Azóta már két helyen dolgozott raktárosként, jövő héten kezd a harmadikon, természetesen mindíg a jobb lehetőségért, több pénzért váltott. Eddig két műszakban dolgozott, a mostani helyén már irodai munkája lesz. 30 éves.
2019. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Megkérdezhetem hogy mi lett veled azóta? Nyugottan válaszolhatsz privátban, ha úgy gondolod, hogy válaszolsz.
2023. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!