Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a magyarokról?

Mit gondoltok a magyarokról?

Figyelt kérdés

Semmi általánosítás, de pozitív, negatív vélemény egyaránt érdekel (ez utóbbi a tűrhető kereteken belül) csupán kíváncsi vagyok, ki hogy látja őket!

És igaz az is, hogy külföldön kb. magyar, a magyarnak farkasa?

Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 27. 08:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

10: Itt a százalékos arányokról van szó. Odahaza Szegeden, amikor gyárban dolgoztam, meg utána takarítóként, már azért irigykedve, rosszalva néztek rám, mert én megengedhettem magamnak, hogy Pestre meg máshova járkáljak majdhogynem havi rendszerességgel. Plusz az is rossz pont volt, hogy én még szülőkkel lakok, és csak egy tizest adok haza a fizuból.

Na most, 11 éve Hollandiában élek, mindig takarító és mosogatómunkákat végeztem, illetve végzek. Ahogy tapasztalom, ha beszámolok egy külföldi útról, akkor örülnek a sikeremnek, sőt mi több, néha részleteket is kérdeznek, hogy miket nézzenek meg, ha majd ők is oda utaznak.

Ez az összehasonlítás azért elég szépen tükrözi az átlag magyar mentalitást. Ismétlem, átlag, akinek nem inge, az ne vegye magára!

2019. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%

Olyanok vagyunk, mint a himnuszunk. Szerencsétlenek, tehetetlenek, "valaki segítsen nekünk, csak áldozatok vagyunk", lusták, irigyek, lenézőek, kirekesztőek.

Magyarországon élni személyiségtorzulást okoz, mindenkiből a legrosszabbat hozza ki.

2019. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%

Egy kötekedő, t.hó népség. Örülök neki, hogy megpattantam onnan 4 éve.

Egy hetet bőven elég Magyarországon tölteni évente, azt is csak azért, mert muter mindig nyavalyog, hogy alig lát, pedig hát skypeolok vele állandóan. Azon az egy héten kötelező jelleggel végiglátogatom a rokonaimat, akik kötekednek velem, mert turbómagyarok és bűnösnek látnak, amiért leléptem a svédekhez. Csak hát ugye azt is kötelező, mert a szüleim tiszta idegbetegek, ha azt mondom nekik, hogy nem akarok a rokonokhoz menni, így inkább beadom a derekam, de amúgy a hátam közepére nem hiányzik az a hét, amit Magyarországon töltök.

Amikor visszaérek Uppsalába, akkor mindig úgy vagyok, hogy huhh, ez is megvolt egy évre.

2019. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%
Rosszat, semmi jót...
2019. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%
Már éltem Londonban, és ezt a "magyar a magyarnak farkasa" dolgot hatalmas butaságnak tartom. Illetve minden általánosító, negatív, gisztustalan kommentet is annak tartok, és el se hiszem, hogy valaki a saját népéről ilyeneket ír. Én is csak arra tudok gondolni, hogy magából indul ki. Hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem nem mások a magyarok, mint más népek. Van mindenféle személyiségu ember. Én szerencsés vagyok, mert sok intelligens, kedves embert ismerek, és alapvetően jó tapasztalataim vannak.
2019. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és nehogy azt higgyétek, hogy külföldön mindenki annyival jobb, mert nem. Aki ezt állítja, az vagy nem élt külföldön, vagy rózsaszín szemüveggel szemlél mindent, itthon meg megrögzötten kritizál.
2019. okt. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
15: Te szerencsés vagy, és nem tapasztaltad a farkaskodást. De ettől sajnos még egy nagyon is létező jelenség. Elég ha annyit mondok, hogy hollandiai magyarok csoportjaiban évek óta hiába teszek fel haverkereső hirdetést, senki nem reagál rá, mert tartanak a negatív eshetőségektől. Olyan is volt, hogy egy pubban haverkodni akartam egy magyarral, burkoltan tudatta-éreztette velem, hogy nem keresi honfitársak ismeretségét.
2019. okt. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%
16: De akkor a 11-esemben leírt dolgot mivel magyarázod?
2019. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
18: Ez valószínuleg azért van, mert értelmiségi körökben mozgok, és mindenki normális színvonalon él, ezért nem irígykedünk egymásra. De ha valakinek olyan rossz az anyagi helyzete, hogy egy Pestre utazás is nagy dolognak számít, akkor érthető a dolog. Hollandiában szerintem egy "kicsivel" több pénze van az embereknek, de ha ők is olyan rosszul élnének, ők sem lennének olyan kisimultak... Tehát én nem a magyarságnak, hanem a rossz anyagi körülményeknek tudom be a jelenséget.
2019. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
57%
A legelső valószínű csak okoskodik és nem lakik valójában külföldön én másfél éve élek itt és az iskolában mivel nem tudtam németül ezért hivtak3magyarokat akik tudnak nekem forditani. Én velük próbáltam kicsit barátkozni de nem nagyon tetszett nekik inabb megutaltak mint hogy beszelgetni kelljen. Es amugy a magyar népről az a véleményem hogy lopós( egyszer itt kint ausztriában anyum a parkolóban nyitvahagyta a kocsiajtót kb. háromnegyed órára es semmi. Másik példa itt az emberek bevásárlókocsiban hagyják rendszeresen a telefont, pénztárcát, kocsikulcsot mert megbízik az idegenekben, mert úgy indul ki a másikból hogy én sem tenném ezt, ezért valószínú ő sem tenné ezt)
2019. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!