Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a magyarokról?

Mit gondoltok a magyarokról?

Figyelt kérdés

Semmi általánosítás, de pozitív, negatív vélemény egyaránt érdekel (ez utóbbi a tűrhető kereteken belül) csupán kíváncsi vagyok, ki hogy látja őket!

És igaz az is, hogy külföldön kb. magyar, a magyarnak farkasa?

Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 27. 08:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ha Ausztriában hagyta nyitva a kocsi ajtót akkor miért nyilvánvaló hogy magyarok voltak? Ez nem derül ki az irományodból.
2019. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ja értem, nem történt semmi pont ez a lényeg. Bocsi
2019. okt. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%

19: De a magyarok azért ilyenek, mert Magyarországon rossz anyagi körülmények vannak. Akkor mégiscsak a magyarságnak tudható be, nem?

Bár nekem van egy olyan érzésem, hogy hiába nőne a színvonal, állna be egy pozitív gazdasági változás, az áskálódó, irigykedő mentalitás akkor is megmaradna. Túlságosan meg lett szokva az évszázadok folyamán.

2019. okt. 28. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
35%

Bújt az üldözött, s felé kard nyúlt barlangjában.

Szertenézett, s nem lelé honját e hazában.


Ma változott a helyzet?

2019. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
82%

Egy pszichésen teljesen beteg nép. Nyilván vannak kivételek, de összességében elmondható az ország lakosságáról, hogy nem a legpozitívabb nép. Ennek szerintem több oka is van.


Iskolától kezdve belénk nevelik, hogy minden rossz ami velünk történt a történelem során az igazságtalan volt. Hol tanítják átfogóan pl Trianon-t és annak előzményeit, hogy minden oldalról szemügyre tudjuk venni a dolgot és úgy megítélni ennek a megtörténtét? Az átlag magyar simán elhiszi, hogy a gonosz nyugat a magyarokat akarja szivatni folyamatosan. Nem néznek utána, hogy tényleg annyira rendesek lettünk volna a kisebbségekkel, meg más országokkal, ahogy azt magunkról állítjuk. Így belénk ivódott, hogy mi mindig ártatlanok vagyunk, hősök vagyunk, mások a gonoszak, akik irigyek. Ez az egyoldalú történelem oktatás frusztráltá és paranoiássá teszi az embert.


Másik a kommunizmus. Mivel a vallás szabadság, a patriotizmus el volt nyomva, így ez a 2 dolog nagyon érzékenyen érinti az embereket. legalább is azokat, akik azokban az időkben voltak fiatalok.

Földrajzi helyzetünk sem a legkedvezőbb. Kelet és Nyugat között vagyunk. A komcsi évtizedek miatt az ország elmaradott lett a nyugathoz képest. A Történelem folyamán mindig nyugathoz akartunk tartozni. Viszont ahhoz, hogy oda tartozzunk olyan mentalitás is kéne "Liberálisabb". Amitől félünk, hisz hozzászoktattak minket az egyszerű "proli" életéhez. Így úgy akarunk nyugathoz tartozni, hogy keleti felfogásunk van. Ahogy mondani is szokták: Osztrák életszínvonalat akarunk, orosz mentalitással.


És természetesen ott a politika, ami ezeket a fusztrációkat mind kihasználja. Ha az adott kormány utálja nyugatot, akkor egyből elő kerül Trianon, liberalizmus, ha keletet, akkor előkerül a kommunizmus, tatárok, törökök. Így nem marad más az embereknek mint paranoián felépülő nacionalizmus, sovinizmus, amit a politika szintén ki tud használni.


Természetesen nem vagyunk ezzel egyedül. Oroszok, szerbek, románok, törökök...stb kisebb, vagy szegényebb országokban a politika mindig azt sulykolja az emberek fejébe, hogy a világ ellenük van, felhozva félremagyarázott történelmi dolgokat, így a paranoia miatt könnyebb az embereket határon belül tartani, illetve könnyű úgy tömegeket irányítani, hogy adunk nekik egy vallást, vagy ideológiát, ami valami ellen van.

2019. okt. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
2#Érdekes módon én senkit sem bántok a bőrszine miatt,inkább ők bántanak engem hogy fehér vagyok,akinek sötét a bőre azok sokkal jobban rasszisták itthon is tapasztaltam de külföldön is,ezt csak az hiszi el aki a saját szemével tapasztalja.
2019. okt. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!