Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám rávenni magamat...

Hogyan tudnám rávenni magamat a szakdolgozat írásra?

Figyelt kérdés
Már olyan általam nem kedvelt dolgokat is előnyben részesítek és inkább csinálom helyette, mint a porszívózás, takarítás, édesanyámnak segítő házimunka. De olykor céltalanul sétálok a szobában, mert amúgy ha leülök már 5 perc után azonnal elkezdek ficeregni, zsibbad a lábam, nem tudok koncentrálni se és inkább felállok elba**ni vmivel az időt legalább addig se kell írni/olvasni. Nem tudom, hogy ez sima lustaság vagy inkább enyhe depresszió, mert amúgy a közérzetem is elég sz** és korábban voltam pszichológusnál, aki továbbküldött pszichiáterhez, aki pedig antidepresszánst írt fel, de végül családtagok javaslatára nem váltottam ki. Mit tudnék tenni, hogy összeszedjem magam és végre tudjak koncentrálni, megnyugodni, ülni és lediplomázni.

2019. nov. 3. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én annak idején így voltam vele, inkább játszottam, minthogy csináltam volna. De amikor már nem volt több kifogás, és muszáj volt csinálni, akkor csináltam. És 5-ös lett úgy is, minimális befektetéssel.


Csak az itt a lényeg, hogy ismerd a saját határaidat, és csak addig halogasd, amíg megteheted. Addig nem számít, addig halogasd nyugodtan.

2019. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. Beadás előtti 2 nap írtam a 70%át. Határidő napján hajnali 3kor fejeztem be, reggel 8ra mentem köttetni, 9kor adtam be,10 volt a határidő. Amúgy kérd meg a konzulensed, hogy cseszegessen.
2019. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sokat segítene, ha érdemi szakdolgozat témád lenne.

Egyébként meg ha több orvos is gyógyszeres kezelést javasolt, akkor érdemes lenne legalább elkezdeni.

Mert ha a szakdolgozatot nem bírod írni, ami a te szellemi terméked, a munkád gyümölcse, akkor hogyan akarsz államvizsgára felkészülni?

2019. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 orton ***** válasza:
18%
Ez van, ha bele kényszerítik abba az életbe az embert, amit nem akar élni. Neked is teher az egyetem.
2019. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Családtagok tán orvosok? Ha nem vált be amit javasoltak a gyógyszer helyett, csak ki kéne próbálni. Meg terápia se ártana. És számíts arra, hogy csettintésre valszeg egyik se fogja megszüntetni a problémát, időbe telik. :/

(És ha amúgy akarnál dolgozni rajta, de nem megy, akkor az nem lustaság.)

2019. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha orvos ír fel ilyen szereket, azt nem hiába teszi. Be kellett volna szedned. Fura, hogy a családod felülbírálja az orvos döntését.
2019. nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Sikerült megírnod? Én most lesz 3 éve, hogy abszolváltam, volt minden féle konzulens váltás és téma elutasítás, aztán vége lett az utolsó felévemnek úgy, hogy semmim nem volt, megkaptam a papírt, hogy minden kreditet (sőt még többet is) elvégeztem ezen a szakon. Azt mondta a tanszékvezetőm, hogy van 5 évem beadni a szakdolit. Akkor ezért a szólásáért kinevettem. Poénra vettem aztán itt vagyok 3 éve, hogy egy betűm sincs.

Veszni hagyni semmiképp nem akarom, így elég megnyugtató az első válasz amit kaptál.

Én is gyógyszer ellenes vagyok egyébként. A családod biztos jól ismer és tudják, hogy ez felesleges gyógyszerezés lett volna.

Remélem sikerült vagy sikerülni fog a szakdolid! Ha van javaslatod, várom.:)

2020. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Szia! Végül a diplomám is meglett 1 hónapja. Szerintem ne halogasd tovább. Tőlem kevesebb buta ember létezik, de még nekem is összejött. Most próbálok mindent elfelejteni és csak a jóra emlékezni. Gyógyszert pedig el se kezdtem, nem lett volna értelme. Sok sikert neked! Milyen szakon tanulsz amúgy? Privátban is írhatsz.
2020. febr. 8. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!